Son Dakika Haberleri: Denizli Sosyal Medya Grubu, Genç Çiftin Düğün Hayalini Gerçeğe Çevirdi

Denizli Sosyal Medya Grubu, Genç Çiftin Düğün Hayalini Gerçeğe Çevirdi

5 gün önce

Sosyal medya grubu, genç çiftin düğün hayalini gerçeğe çevirdiDenizli'de 1 ay önce nikah kıymalarına karşın maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle, düğün yapamayan Ali (24) ve Marziye Yıldırım (19) çiftine kentteki bir sosyal medya grubu sahip çıktı.

Sosyal medya grubu, genç çiftin düğün hayalini gerçeğe çevirdi

Denizli'de 1 ay önce nikah kıymalarına karşın maddi durumlarının yetersiz olması sebebiyle, düğün yapamayan Ali (24) ve Marziye Yıldırım (19) çiftine kentteki bir sosyal medya grubu sahip çıktı. Grup üyelerince, genç çifte yeni bir ev tutulup içerisi eşyalarla döşendi, düğünlerini yapıp, genç çiftin gelinlik ve damatlık giyme hayalini de gerçekleştirdi.

Pamukkale ilçesinde yaşayan Ali ve Marziye Yıldırım çifti, 1 yıl önce tanıştı. Arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüşen çift, evlilik kararı aldı. Maddi durumları yetersiz olan çift, yapılan nikahla hayatlarını birleştirdi. Ailelerinin de yeterli desteği sunamadığı Yıldırım çifti, hayalleri olan düğünü yapamadı. Sosyal medyada 50 bini aşkın takipçisi bulunan Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu, genç çiftin istedikleri düğünü yapabilmek için harekete geçti. Yıldırım çiftine, Pamukkale ilçesi Yeniköy Mahallesi'nde bir daire tutuldu. Grup üyesi olan esnaflar tarafından karşılanan mobilya, beyaz eşya, kilimlerle dairenin içerisi döşendi. Yine genç çiftin düğünlerinde giyeceği gelinlik ve damatlık, grup üyeleri arasında toplanan paralarla alındı. Tüm ihtiyaçları grup üyelerince karşılanan Ali ve Marziye Yıldırım, Yeniköy Mahallesi'nde düzenlenen düğün töreniyle gelinlik ve damatlık giyme heyecanı yaşadı. Yaklaşık 100 sosyal medya üyesinin de yer aldığı düğünde, mahalle sakinleri de genç çifti yalnız bırakmadı.

GELİNLİK HAYALİ GERÇEK OLDU

Gelinlik giymenin hayali olduğunu söyleyen Marziye Yıldırım (19), Bir arkadaşımızın aracılığıyla Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu'yla bağlantıya geçtik. Bize yardım etmeye karar verdiler. Çok mutluyuz. Durumumuz olmadığı için düğün yapamamıştık. Yardım ettiler bize. Eşyalarımızı aldılar, düğünümüzü yaptılar. Gelinlik giymek hayalimdi. Gerçek oldu. Allah onlardan razı olsun dedi. Bir kahvehanede ocakçılık yaparak geçimini sağlayan damat Ali Yıldırım ise düğün yapmaya güçlerinin yetmediğini, Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu sayesinde en mutlu günlerini yaşadıklarını söyledi.

'SOSYAL MEDYA GRUBU DEĞİL, AİLEYİZ'

Denizli 20 Güncel Yaşam Grubu'nun kurucusu Ahmet Kavcar, düğün ihtiyaçlarının tamamının grup üyeleri tarafından karşılandığını belirterek, Bize geldiler, 'Ailemiz olur musunuz' dediler. Kabul ettik. Araştırdık ve gerçekten ihtiyaçları olduğunu öğrendik. Kiraladığımız evin içerisini döşedik. Onların düğün mutluluğundan mahrum kalmasını istemedik. Onlar için bir düğün konvoyu düzenledik. Çalgılı, çengili düğünlerini yaptık. Genç çiftimizin tüm ihtiyaçları, grup üyelerimizce karşılandı. Onlara destek olduğumuz için çok mutluyuz. Biz bir sosyal medya grubu değil adeta bir aileyiz. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek diye konuştu.Anne, Kızına Cinsel İstismarda Bulunan Sapığın Mesajlarını İfşa Etti Büşra Develi, Bebeklik Fotoğrafıyla Paylaşım Rekoru Kırdı! Sinan Akçıl'ın Eşi Burcu Kıratlı'dan Tesettürlü Fotoğraf! Değerinin Altında Döviz Almak İsteyince Dolandırıldı