Dha İstanbul- "Fetö'nün Medya Yapılanması" Davası Başladı... - Son Dakika

Dha İstanbul- "Fetö'nün Medya Yapılanması" Davası Başladı...

27.03.2017 11:27
Dha İstanbul- "Fetö'nün Medya Yapılanması" Davası Başladı...

ATİLLA TAŞ HAKİM KARŞISINDA.

ATİLLA TAŞ HAKİM KARŞISINDA...

Haber: Özden ATİK/ İstanbul, DHA

Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) medya yapılanmasına yönelik aralarında Said Sefa, Atilla Taş, Gökçe Fırat Çulhaoğlu'nun da bulunduğu 25'i tutuklu toplam 29 sanığın yargılandığı dava başladı.

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık Atilla Taş'in da aralarında bulunduğu tutuklu sanıkların tümü katıldı. Yakalamali sanık Said Sefa ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada, kimlik yoklaması yapılıyor.

İDDİANAME...

İddianamede, Twitter'de "Fuat Avni" hesabını açan firari sanık Said Sefa'nın "Darbeye teşebbüs ve silahlı örgüt yöneticiliği" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapsi talep ediliyor. 196 sayfalık iddianamede, Fuat Avni hesabının "örgütün kara propaganda ve dedikodu hesabı" olduğu vurgulanıyor. İddianamede, Abdullah Kılıç, Ahmet Memiş, Ali Akkuş, Atilla Taş, Bayram Kaya, Bülent Ceyhan, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cihan Acar, Cuma Ulus, Davut Aydın, Emre Soncan, Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Habib Güler, Halil İbrahim Balta, Hanım Büşra Erdal, Hüseyin Aydın, Muhammed Sait Kuloğlu, Muhterem Tanık, Murat Aksoy, Mustafa Erkan Acar, Mutlu Çölgeçen, Oğuz Usluer, Seyid Kılıç, Ufuk Şanlı, Ünal Tanık, Yakup Çetin ve Yetkin Yıldız'ın ise "Silahlı örgüte üye olmak" suçundan 5'er yıldan 10'ar yıla kadar hapisleri isteniyor. Şarkıcı Atilla Taş'ın FETÖ/ PDY'nin basın kuruluşu olduğu değerlendirilen ve kapatılan Meydan Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptığı, yazıları ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle her ne kadar örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçundan tutuklanmış ise de fiilen örgütle irtibatı sebebiyle kapatılan TV kanallarına giderek destek olması gibi hususlar dikkate alındığında örgüt üyesi olduğu kanaatine varıldığı ifade ediliyor.

Mesih Ali Paşa Camii restorasyonun ardından yeni yüzüne kavuştu Mesih Ali Paşa Camii restorasyonun ardından yeni yüzüne kavuştu Son dakika! Edirne Şahi Spor Kulübü atletleri İstanbul'da 3 madalya kazandı Son dakika! Edirne Şahi Spor Kulübü atletleri İstanbul'da 3 madalya kazandı İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet operasyonu İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet operasyonu

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Dha İstanbul- 'Fetö'nün Medya Yapılanması' Davası Başladı... - Son Dakika


Advertisement