Son Dakika Haberleri: Dışişleri Bakanlığından ABD'ye Afrin Yanıtı: Harekatın Amacını Hala İdrak Edemediler

Dışişleri Bakanlığından ABD'ye Afrin Yanıtı: Harekatın Amacını Hala İdrak Edemediler

5 ay önce

ABD'nin Afrin açıklamasına Dışişleri Bakanlığından "ABD harekatın amacını idrak edemedi. DEAŞ'la mücadeleye zarar verildiği iddiası temelsiz." sözleriyle yanıt geldi.

Dışişleri Bakanlığı ABD'nin yaptığı Afrin açıklamasına yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "ABD harekatın amacını hala idrak edemedi" denildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ZEYTİN DALI HAREKATI BİR TERÖRLE MÜCADELE HAREKATIDIR"

"ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nün Afrin'deki durum hakkında bugün yaptığı açıklama, ABD makamlarının Zeytin Dalı Harekatı'nın gerekçesini, amacını ve mahiyetini hâlâ idrak edemediklerini veya maalesef anlamak istemediklerini göstermektedir. Zeytin Dalı Harekatı, bir terörle mücadele harekatıdır. Harekat, kesinlikle sivil halkı hedef almamakta, bilakis sivil halkı bir terör örgütünün baskı ve tahakkümünden kurtarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, sivillerin zarar görmemesi için gerekli tüm önlemler alınmış, sivil halka insani yardım erişimi sağlanmıştır.

"DEAŞ'LA MÜCADELEYE ZARAR VERECEĞİ İDDİASI TEMELSİZDİR"

Afrin'de teröristlere karşı yürütülen harekatın DEAŞ ile mücadeleye zarar vereceği iddiası da her türlü temelden yoksundur. Suriye'de terörizmle mücadeleye asıl zarar veren yaklaşım, terörist bir gruba karşı bir başka terör örgütünün kullanılması ve bu terörist grubun kendi bölücü gündemini ilerleterek sahada oldubittiler yaratmasına, demografik değişiklikler yapmasına göz yumulmasıdır."
Aşk Adası'nda Ağızları Açık Bırakan Olay! Kameralarla Dolu Villanın Banyosunda İlişkiye Girdiler MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Bedelli Askerlik Açıklaması: 28 Güne Ne Gerek Vardır?

Uzun Dönem Askerlerin, Bedelli Askerlik Yapacaklara Söylediği Sözler Sosyal Medyada Olay Oldu