Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi - Son Dakika

Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi

22.02.2017 12:41
Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi, System.String[]

DİYARBAKIR'ın Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, tespit edilen PKK'ya ait 4 sığınak imha edildi.

DİYARBAKIR'ın Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında gerçekleştirilen operasyonda, tespit edilen PKK'ya ait 4 sığınak imha edildi. Dicle ilçesinde ise, köy yoluna tuzaklanan 50 kiloluk patlayıcının kontrollü olarak imha edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından Hazro ve Silvan kırsal alanlarında dün gerçekleştirilen 'Şehit J.Ütğm. Murat Taylan ÖNCEL-14' operasyonunda PKK'lı teröristlere ait 4 sığınak ve barınağın tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, "Sığınaklar içerisinde 7t tüp, 1 sırt çantası, 1 Met, 7 çift mekap ayakkabı, 10-15 kg Amonyum nitrat, 1 Abdullah Öcalan posteri, 140 pil, 2 akü, 5 leşker kıyafeti, 150 metre kablo ile yaklaşık 250 kg muhtelif yiyecek maddesi ile çok sayıda mutfak malzemesi ele geçirilmiştir" denildi.

Valilik açıklamasında, bir vatandaşın ihbarı sonucu dün Dicle İlçesi Körmik köyü mevkiinde bulunan karayolunun kenarına yerleştirilmiş, 12 kiloluk tüp içerisine yaklaşık 50 kilo amonyum nitrat ve şeker karışımı ile hazırlanmış, el yapımı patlayıcının ise kontrollü olarak imha edildiği de belirtildi.

- Diyarbakır

Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi
Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi
Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi
Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi
Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da 4 PKK Sığınağı İmha Edildi - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir'deki depremde 12 can kaybı, 438 yaralımız var Depremin ardından İzmir'de 4 hastanenin tahliye edildiği iddialarını İl Sağlık Müdürlüğü yalanladı İzmir Valisi Köşger, vatandaşları belirlenen toplanma alanlarına davet etti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 12'ye, yaralı sayısı 438'e yükseldi Bakan Soylu fotoğrafla uyardı: Lütfen araçlarınızı kullanmayın, yolları müdahale ekiplerimize bırakın Deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı? AFAD, önemli bilgileri paylaştı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, İzmir'deki tsunaminin nedenini anlatıp uyardı: Bütün Körfez tehlike altında İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak