Diyarbakır'da Kuran kursu öğrencilerine giyim yardımı - Son Dakika

Diyarbakır'da Kuran kursu öğrencilerine giyim yardımı

02.12.2021 12:20
Diyarbakır'da Kuran kursu öğrencilerine giyim yardımı

Türkiye ve Avrupa'da faaliyet yürüten Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, Diyarbakır'daki 45 kız Kuran Kursu öğrencisine giyim yardımında bulundu.

Türkiye ve Avrupa'da faaliyet yürüten Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu, Diyarbakır'daki 45 kız Kuran Kursu öğrencisine giyim yardımında bulundu.

Gurbetçiler ve Türkiye'deki hayırseverlerin bağışlarıyla alınan kışlık giyecekler, Help Yetim İnsani Yardım Organizasyonu Genel Başkanı Cahit Ataş tarafından merkez Bağlar ilçesindeki Aksakal Kız Kuran Kursu öğrencilerine dağıtıldı.

Ataş, AA muhabirine, Kış Yardımı Kampanyası kapsamında hayırseverlerin yardımlarını muhtaçlara ulaştırdıklarını söyledi.

Yaptıkları yardımla çocukların ayaklarının ıslanmayacağını ve sırtlarının üşümeyeceğini belirten Ataş, şöyle dedi:

"Bağışçılarımızın bize verdikleri yardımları ellerimizle dağıttık. Biz, bölge farkı tanımadan, ırkına ve rengine bakmaksızın nerede bir mağdur, mazlum ve yetim varsa bağışçıların bizlere verdikleri emaneti onlara ulaştırıyoruz. 2021 kış yardımı programımız dahilinde Ankara'dan başlayıp Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Bingöl'de giyim yardımı yaptık. Bunun yanı sıra kışlık odun ve gıda yardımında bulunduk."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Diyarbakır'da dezavantajlı insanlara ücretsiz diyetisyen desteği Diyarbakır'da dezavantajlı insanlara ücretsiz diyetisyen desteği Diyarbakır'da iki aile arasında çıkan bıçaklı kavgada 4 kişi yaralandı Diyarbakır'da iki aile arasında çıkan bıçaklı kavgada 4 kişi yaralandı Diyarbakır'da otomobilde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü Diyarbakır'da otomobilde silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü

Son Dakika Güncel Diyarbakır'da Kuran kursu öğrencilerine giyim yardımı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement