Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi - Son Dakika

Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi

22.03.2017 17:17
Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi, System.String[]

Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi’nin organizasyonuyla Çanakkale’ye giden gazi ve şehit çocukları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi'nin organizasyonuyla Çanakkale'ye giden gazi ve şehit çocukları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Diyarbakırlı şehit çocuklarıyla yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'a selam gönderdi.

Kayapınar Belediyesi'nin destekleriyle 1 8 Mart Çanakkale Şehitleri Anma günü nedeniyle Çanakkale ve İstanbul'a giden 40'a yakın şehit ve gazi çocuğu, 4 gün boyunca şehitlikler, tarihi ve kültürel yerleri gezdi. Kayapınar Belediyesi bahçesinde düzenlenen uğurlama töreninde Belediye Başkanı Mustafa Kılıç tarafından Çanakkale'ye uğurlanan 40'a yakın şehit ve gazi çocuğu ile Kamuda Çalışan Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Büyükburç, Başkan Yardımcısı Fırat Topgüç ve Muharip Gaziler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Siraç Ezer, uçak ile önce İstanbul'a gitti. İstanbul Sahiba Gökçen Havaalanı'nda İstanbul Vali Yardımcısı Necip Çakmak tarafından karşılanan çocuklar, onurlarına verilen yemeğe katıldı.

İstanbul ve Çanakkale'yi gezdiler

Gazi ve şehit çocukları, İstanbul'da Eyüp Sultan, Yere Batan Sarayı, Askeri Müzesi, Fenerbahçe Orduevi, Edirne Kapı şehitliği, Topkapı Sarayı, İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy ve Diyarbakırlı şair Süleyman Nazif'in kabirleri ile Sultan Ahmet'i gezdikten sonra, otobüslerle Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine hareket etti. Burada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu ve Çanakkale Şehit Aileleri Derneği Başkanı ve yetkilileri tarafından karşılanan Diyarbakır kafilesi, Truva Şehri, Nusret Mayın Gemisi, Seddül Bahir, Çimenlik, 57. Alay, Abide Anıtı, Arıburnu, Çanakkale Şehitleri ve Anzakların mezarlıklarını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile buluştular

Ziyaretlerinin ardından Diyarbakırlı çocuklar, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi için düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Tören alanında yapılan kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakırlı şehit ve gazi çocuklarıyla yakından ilgilendi. Geziyi organize eden Mustafa Kılıç'a teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklarla birlikte Diyarbakır'a selam gönderdi. - DİYARBAKIR

Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi
Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi
Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Diyarbakırlı Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bir Araya Geldi - Son Dakika


Son Dakika

Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor İrini Operasyonu Komuta Merkezi, Türk gemisine yönelik hukuksuz aramayı itiraf etti Son Dakika: Türk gemisindeki hukuk dışı aramayla ilgili AB, Almanya ve İtalya büyükelçilerine nota verildi Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Ermenistan'dan yana tavır sergileyen Macron'dan tarihi Karabağ itirafı: Azerbaycan toprağıdır Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada