Son Dakika Haberleri: Dünya Ali Asgar Günü Iğdır'da Anıldı

Dünya Ali Asgar Günü Iğdır'da Anıldı

2 yıl önce

Dünya Ali Asgar Günü Iğdır'da anıldıIĞDIR - Iğdır'da Dünya Ali Asgar günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Dünya Ali Asgar Günü Iğdır'da Anıldı, System.String[]
Dünya Ali Asgar Günü Iğdır'da anıldı

IĞDIR - Iğdır'da Dünya Ali Asgar günü dolayısıyla anma programı düzenlendi.
Zehra Ana Derneği Iğdır temsilciliği Dünya Ali Asgar günü dolayısıyla anma programı düzenledi.
Program Iğdır belediye meydanı kapalı çarşı üzerinde düzenlenirken programa dini alimlerin yanı sıra bir çok vatandaş da ilgi gösterdi.
Kuranı kerim tilaveti ile başlayan program Zehra ana derneği Iğdır temsilciliği sorumlusu Rugayye Yılmaz'ın konuşması ile devam etti. Yılmaz konuşmasında, tüm katılımcılara yalnız bırakmadıkları için teşekkür ettiğini belirterek, Kerbelanın 6 aylık büyük şehidi Hz. Ali Asgar'ın şahadeti dolayısı ile Hz. Rubab'a başsağlığı vermek üzere toplandıklarını söyledi. Yılmaz, "Dileğimiz odur ki Rabbimiz bugün bizleri yalnız bırakmayarak bu meydanda toplanan Hüseyin'in 6 aylık büyük şehidi Hz. Ali Asgar'ın meclisini dolduran, Rubab'ın derdiyle hemdert olan tüm Ehlibeyt dostlarının eze darlığını kabul etsin. Allah bizi bu meclisten eli boş çevirmesin. Babel Hevaiç Hz. Ali Asgar eli ile hacetlerimizi versin" dedi.
Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Behlül Salmanlı ise, Dünyanın yaklaşık 40 ülkesinde ve 3.800 noktasında Ali Asgar gününün anılmak ta olduğuna dikkat çekerek Ali Asgar gününü tertipleyen Türkiye temsilcisi Zehra ana derneği'ne teşekkür etti.
Behlül Salmanlı, "Gerçekten Zehra ana adını taşımış olduğu Zehra anamıza laik bir şekilde kurulduğu günden bugüne kadar bir çok güzelliklere ve bir çok başarılara değerli alimlerimizin destekleri ile imza atmışlardır. Onlardan biriside şu anda bulunduğumuz toplantıdır . Ben kendilerini tebrik ediyorum Iğdır ehlibeyt alimleri olarak' dan bizlerde destek verdik ve her zaman için güzel işlerin yanında olacağımızı da buradan açıklamak istiyorum" dedi.
Program okunan sinezen ve duaların ardından ikram dağıtımı ile son buldu.
Haber Yayın Tarihi : 22.09.2017 05:46 Kaynak: İHAElektrik arızasına giden personel, yılan sürüsüyle karşılaşınca şoka girdi İşçiler yüzde 30 zamda diretince patron lokavt ilan etti İsmail Küçükkaya canlı yayında duyurdu: Fox TV, The Marmara otele dava açıyor