Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika

Dünya Eskrim Şampiyonası

20.07.2017 13:34
Dünya Eskrim Şampiyonası, System.String[]

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan İrem Karamete kadınlar flörede, Enver Yıldırım ise erkekler kılıçta 64'lük ana tabloya girerek 32'lik tablo için mücadele etme hakkı kazandı.

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan İrem Karamete kadınlar flörede, Enver Yıldırım ise erkekler kılıçta 64'lük ana tabloya girerek 32'lik tablo için mücadele etme hakkı kazandı.

Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamada, Almanya'nın Leipzig kentinde süren şampiyonada erkekler kılıç kategorisinde eleme müsabakalarında Suudi Ali Al-Hüseyin'i 5-0, Rumen Madalin Bucur'u 5-4, Gürcü Saba Sulamanidze'yi 5-2 ve Japon Kunihiko Fitz Gerald'ı 5-3 yenen, Taylandlı Soravit Kitsiriboon'a 5-4, İranlı Ali Pakdaman'a 5-1 yenilen Enver Yıldırım, elde ettiği 4 galibiyet, 2 yenilgi ile grubundan 24. sırada çıkmayı başardı.

Elemeler sonrasındaki turu "bay" geçen Enver, bir sonraki turda da Polonyalı rakibi Mikolaj Grzegorek'i 15-10 yenerek, 64'lük ana tabloya adını yazdırdı.

Enver Yıldırım, olimpiyat şampiyonu İtalyan sporcu Aldo Montano ile yarın 32'lik tabloya girme mücadelesi verecek.

Kadınlar flörede ise İrem Karamete elemelerde Çek Andrea Bimova ve ABD'li Margaret Lu'yu 5-3, Faslı Manal Karmaoui'yi 5-0 yenerken, Hırvat rakibi Marcela Dajcic'e 5-3, Fransız Anito Blaze'ye de 5-1 yenildi, 3 galibiyet, 2 mağlubiyetle grubundan 12. sırada çıkmayı başardı.

Grup maçları sonrasındaki turu maç yapmadan geçerek ana tabloya yerleşen İrem Karamete, 32'lik tabloya kalabilmek için yarın Macar rakibi Dora Lapkovics ile karşılaşacak.

Erkekler epede Okan Karadeniz ve Ali Ege Say ise elemelerde başarılı olamayarak elendi.

Şampiyonada bugün kadınlar kılıç kategorisinde Deniz Selin Ünlüdağ, Iryna Shchukla ve Fatma Zehra Köse, erkekler flörede ise Muhammed Ege Coşgun, Engin Batuhan Menküer ve Martino Minuto elemelerde mücadele edecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı