Düzce'de arama kurtarma tatbikatı yapıldı - Son Dakika

Düzce'de arama kurtarma tatbikatı yapıldı

27.05.2022 12:40
Düzce'de arama kurtarma tatbikatı yapıldı

Düzce'de Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Düzce'de Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından arama kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Kaynaşlı ilçesine bağlı Yeniyurt Yaylası'nda İl Ambulans Servisi Başhekimliği koordinasyonunda yapılan 14. Bölge UMKE Tatbikatı'na, Kocaeli, Sakarya ve Düzce'den UMKE ekipleri katıldı.

Tatbikatta, helikopter kazası, ormanda kaçak kesim yapan köylülerin üzerine ağaç devrilmesi, verilen koordinatlara göre hastanın yer tespiti, çoklu trafik kazası, kaza alanında triyaj uygulamaları, temel yaşam desteği, travmalı hastalara yaklaşım, iletişim ve bilgi akışının sağlanması, 4x4 araç vinçleme teknikleri, araç kurtarma ekipmanı eğitimi ve uygulaması, acil yardım ünitesi kurulumu ve acil yardım aracı tanıtımı gibi konularda eğitim verildi.

Afetler açısından yüksek risk taşıyan bölgede, hazırlıklı olma bilincini canlı tutmak, sağlık hizmetleri açısından kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ile uyumu sağlamak amacıyla düzenlenen tatbikat 3 gün sürdü.

YORUMLAR
500
Çaya devrilen kamyondaki işçi için arama kurtarma ekipleri seferber oldu Çaya devrilen kamyondaki işçi için arama kurtarma ekipleri seferber oldu Çaya devrilen tomruk kamyonundaki işçi için arama kurtarma ekipleri seferber oldu Çaya devrilen tomruk kamyonundaki işçi için arama kurtarma ekipleri seferber oldu Bingöl'de 274 kişi AFAD gönüllüsü oldu Bingöl'de 274 kişi AFAD gönüllüsü oldu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Düzce'de arama kurtarma tatbikatı yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement