Düzce'de sis etkili oldu, görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü - Son Dakika

Düzce'de sis etkili oldu, görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü

16.02.2022 12:17

Düzce'de sis etkili oldu, görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü Düzce'de sabah saatlerinde sis nedeniyle güreş mesafesi yer yer 30 metreye kadar düştü.

Düzce'de sis etkili oldu, görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü

DÜZCE - Düzce'de sabah saatlerinde sis nedeniyle güreş mesafesi yer yer 30 metreye kadar düştü. Araçlar trafikte yavaş ilerledi.

Düzce kent merkezi, sabah saatlerinden itibaren sisin etkisinde kaldı. Görüş mesafesinin düştüğü şehir merkezinde özellikle ana arterlerde araçlar, sis farlarını yakarak ilerleyebildi. Sabah iş yerlerine ve okullarına giden vatandaşlar ve öğrenciler zorluk çekti.

Yetkililer, araç trafiğinin yoğun yaşandığı bölgelerde sürücülerin trafik kurallarına uymaları ve aşırı sürat yapmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Sis nedir?

Yatay görüş mesafesini 1 kilometrenin altına düşüren meteorolojik bir doğa olayıdır. Stratus bulutunun yerde veya yere yakın seviyede oluşması olarak da bilinir. Yerle temas eden hava içindeki su buharının yoğuşması veya donarak kristalleşmesi sonucu ortaya çıkan çok küçük su damlacıkları veya buz kristallerinden meydana gelmiştir.

Sis; zirai açıdan faydalı olduğu kadar, güneşe engel olduğu için deniz, kara ve hava ulaşımında büyük ölçüde olumsuz etkileri görülür.

YORUMLAR
500
Düzce Belediyesinden su kesintisi açıklaması Açıklaması Düzce Belediyesinden su kesintisi açıklaması Açıklaması Düzce Belediyesi'nden selzedelere destek Düzce Belediyesi'nden selzedelere destek Cumayeri Belediyesinden tonlarca su Cumayeri Belediyesinden tonlarca su
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Düzce'de sis etkili oldu, görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement