Edremit'in kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü - Son Dakika

Edremit'in kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü

09.09.2019 15:07
Edremit'in kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü, System.String[]

Balıkesir'in Edremit ilçesinin kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü törenle kutlandı.

Balıkesir'in Edremit ilçesinin kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü törenle kutlandı.

Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, İlçe Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile 19. Motorlu Piyade Tugayı ve Garnizon Komutan Vekili Topçu Albay Rizvan Çiper, vatandaşları selamlayarak kurtuluş günlerini kutladı.

Halk oyunu gösterisinin ardından katılımcılara seslenen Belediye Başkanı Arslan, "Dile kolay, 797 günlük bir işgalin ardından gelen 9 Eylül, sadece düşmanın kovulması değildir, ötesinde anlamlar taşıyan bir tarihtir; cesaretimizi, direnişimizi, mücadelemizi, özgürlüğümüzü anlatır. 9 Eylül, Cumhuriyete giden yolda bir ön sözüdür." dedi.

Atlı efeler protokol üyelerine kurtuluşu temsilen birer bayrak hediye etti. Protokol üyeleri bayrakları öperek teslim aldı.

Askerler, sivil toplum kuruluşları, dernek ve odalar ile ilçedeki işletmelerin temsilcilerinin yaya olarak ve araçlarıyla gerçekleştirdiği geçiş töreni ilgiyle izlendi.

Törene, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Aksu da katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Edremit'in kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İETT çalışanı saldırıya uğradı! Yerlerin kan gölüne döndüğü olayda şoför hastanelik oldu İsmi ve senaristi değişen Babam Çok Değişti dizisi final yapma kararı aldı BAE'nin ABD ile yaptığı F-35 savaş uçağı anlaşmasının bedeli 23 milyar dolar Burak Yılmaz'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'e olay gönderme İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Hastalığı yüzünden zor günler geçiren Neslihan Atagül'ün son hali hayranlarını üzdü Babasının 2 tır şoförüyle tartıştığını gören çocuk, torpidodan aldığı silahla dehşet saçtı: 1 ölü, 1 yaralı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü