Son dakika Ensar Aytekin haberleri, Ensar Aytekin son dakika, son dakika Ensar Aytekin

Son Dakika Ensar Aytekin Haberleri

 • CHP'den aday gösterilmeyen Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, partisinden teşekkür almadığını ifade etti
  17 Şub CHP'den aday gösterilmeyen Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, partisinden teşekkür almadığını ifade etti

  CHP'den Bandırma Belediye Başkan aday adayı olan Tolga Tosun, aday gösterilmemesi üzerine partisinden bir kişinin dahi kendisini arayıp teşekkür etmediğini belirtti. Tosun, hizmetlerini gösterdiğini ve ayrıştıran bir pozisyonda olmayacağını vurguladı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Deniz Baykal'ın kabrini ziyaret etti
  11 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Deniz Baykal'ın kabrini ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Deniz Baykal'ın kabrini ziyaret ederek, vefatının birinci yıl dönümünde saygı ve minnetle andıklarını belirtti. Özel, Baykal'ın mezarı başında partinin önceki genel başkanlarına vefa göstereceklerini söyledi. Ayrıca, Özel Türkiye ittifakının önemine vurgu yaparak, milletin sandıkta ittifakı kurabileceğini ifade etti.

 • Meclis'te CHP'lilerin oda gerilimi, polis gözetiminde boşaltıldı
  09 Şub Meclis'te CHP'lilerin oda gerilimi, polis gözetiminde boşaltıldı

  Meclis'te CHP'li İdare Amiri Uğur Bayraktutan'a tahsis edilen ancak CHP Grup Protokol Müdürü Şükran Kütükçü tarafından kullanılan oda, TBMM Genel Sekreterliğinin devreye girmesiyle polis gözetiminde boşaltıldı. Bayraktutan'ın girişimiyle TBMM Genel Sekreterliği devreye girdi ve Kütükçü'nün eşyaları tahliye edilerek oda Bayraktutan'ın danışmanlarına teslim edildi. TBMM Genel Sekreterliği, Kütükçü hakkında disiplin soruşturması başlattı.

 • CHP, deprem anma töreni düzenleyecek
  05 Şub CHP, deprem anma töreni düzenleyecek

  CHP, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde 81 ildeki il ve ilçe başkanlıklarıyla anma töreni düzenleyecek. Tüm il ve ilçe başkanlıkları, depremin meydana geldiği saat olan 04.17'de açık olacak ve 2 dakikalık saygı duruşu yapılacak.

 • Edremit'te CHP Belediye Başkan Adayı Belli Oldu
  05 Şub Edremit'te CHP Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) belediye başkan adayını belirlemek amacıyla ön seçim yapıldı. Seçimin galibi Mehmet Ertaş başkan adayı oldu.

 • CHP'li Edremit Belediye Başkanı Arslan seçim yarışından çekildi
  31 Oca CHP'li Edremit Belediye Başkanı Arslan seçim yarışından çekildi

  CHP'li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasar Arslan, aday adaylığından çekildiğini açıkladı. Arslan, yapılan anketlerde kendisinin sorulmadığını ve memnuniyet anketini geçemediği için elendiğini belirtti. Ayrıca, diğer 11 aday adayının ön seçime katılacağını ifade etti.

 • Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan Seçim Yarışından Çekildi
  31 Oca Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan Seçim Yarışından Çekildi

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Edremit Belediye Başkanı için henüz adayını belirleyemezken, mevcut CHP'li Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan seçim yarışından çekildiğini ifade etti. Arslan, aday adaylığından çekilme sebebini açıklarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin ise Edremit'te bir ön seçim yapılacağını belirtti ve tüm aday adaylarının ön seçime katılabileceğini söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özel, TİP Genel Başkanı Baş ile görüştü
  24 Oca CHP Genel Başkanı Özel, TİP Genel Başkanı Baş ile görüştü

  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş ile bir araya geldi. Görüşme, CHP Genel Başkanı Özel'in makamında gerçekleşti ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ve Ensar Aytekin de hazır bulundu.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüştü
  24 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ile görüştü

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TİP Genel Başkanı Erkan Baş'la makamında bir araya geldi. Görüşmeye CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ve Ensar Aytekin de katıldı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile TİP Genel Başkanı Erkan Baş, CHP Genel Merkez'de bir araya geldi
  24 Oca CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile TİP Genel Başkanı Erkan Baş, CHP Genel Merkez'de bir araya geldi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, bugün CHP Genel Merkez'de bir araya geldi. Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü ve görüşmenin ardından açıklama yapılmadı.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı
  21 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidin Paşa Köşkü'nü Milli Mücadele Müzesi olarak açtı

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, tarihi Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi olarak hizmete açtı. Açılış törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP’nin eski Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ve Hikmet Çetin’de katıldı. Taşdelen, konuşmasında, "Çankaya Belediyesi her CHP'li belediye gibi halkın olanı halka geri verir. Bunlardan birisi de bu tarihi köşktür" dedi. CHP Genel Başakın Özel, tarihi köşkü son teknolojik imkanlarla modern bir müze haline dönüştüren Taşdelen’e teşekkür etti.

 • Özgür Özel: 'Herkesi Çankaya'ya Getirebilir Miyiz?
  20 Oca Özgür Özel: "Herkesi Çankaya'ya Getirebilir Miyiz?

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Göç alan kentler, ilçeler CHP'nin yönetiminde. İnsanların göç edip ayrılmak istediği yerleri başkaları yönetiyor. Peki herkesi Çankaya'ya getirebilir miyiz? Herkesi Yenimahalleli yapabilir miyiz? Herkes Karşıyaka'da, Kadıköy'de oturabilir mi? Olmaz. Ama 31 Mart seçimlerinde CHP belediyelerine oy verirseniz, böyle halkçı belediye başkanları ve bu kadar güzel hizmetler sizin beldenize, şehrinize gelebilir. Onun için yapılması gereken CHP'nin belediyecilik anlayışına sahip olacak olan belediye başkan adaylarımıza; Anadolu'nun dört bir yanında, 976 ilçede 81 ilde oy vermektir” dedi.

 • Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'
  20 Oca Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen: 'Partimizin Türkiye'de en yüksek oy artışlarından biri Çankaya'da oldu'

  Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, partisinin Türkiye genelindeki oy artışına değinerek, Çankaya'da belediye hizmetlerinden memnuniyetin yüksek olmasının bu başarıda etkili olduğunu belirtti. Taşdelen, belediyenin gerçekleştirdiği projeler ve hizmetlerle vaatler yerine yaptıklarını konuştuğunu vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışında konuştu
  20 Oca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılışında konuştu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediye başkanı sayısını artırarak Ankara'nın tarihini ve kültürünü ortaya çıkaracak çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Abidinpaşa Köşkü, restore edilerek teknolojik donanımlı bir müzeye dönüştürüldü ve açılış törenine birçok siyasi isim katıldı. Yavaş, konuşmasında ayrıca Ankara'nın tarihi ve kültürel değerlerini koruma ve dünya başkentleriyle yarışma hedeflerini vurguladı.

 • CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan TBMM İdare Amirliği görevine seçildi
  18 Oca CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan TBMM İdare Amirliği görevine seçildi

  CHP Grubu, TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin'in ayrılması üzerine yeni bir İdare Amirinin seçilmesi için toplandı. Toplantı sonucunda CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM İdare Amirliği görevine seçildi. Ayrıca, Çorum, Kars, Uşak ve Gaziantep Milletvekilleri de CHP Grup Yönetim Kurulu üyeleri olarak belirlendi.

 • CHP TBMM Grubu'nda İdare Amirliği Seçimi Yapıldı
  18 Oca CHP TBMM Grubu'nda İdare Amirliği Seçimi Yapıldı

  CHP TBMM Grubu bugün, basına kapalı olarak toplandı. Toplantıda, TBMM İdare Amirliği'ne Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan seçildi. Ayrıca, Grup Yönetim Kurulu üyeliklerine Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız ve Gaziantep Milletvekili Hasan Öztürkmen seçildi.

 • Cumhurbaşkanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
  22 Ara Cumhurbaşkanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda

  CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, "Türkiye Yüzyılı'nın özeti şudur: Emekliye kuru ekmek, öğrenciye kurtlu yemek, yoksullara taş çorbası, saraydakilere ızgara ciğer, yürek. Bu bütçeye 'hayır' demek bizim vatandaşlık görevimizdir.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin: Türkiye Yüzyılı'nın özeti
  22 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin: Türkiye Yüzyılı'nın özeti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu eleştirdi ve bütçeye 'hayır' demenin vatandaşlık görevi olduğunu belirtti.

 • CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın'ın Seçim Startı
  19 Ara CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın'ın Seçim Startı

  CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, seçim startını coşkulu bir vatandaş buluşmasıyla verdi. Balıkesirspor taraftar grubunu da arkasına alan Akın, meşaleler eşliğinde şehir meydanına girdi ve halka seslendi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Ahmet Akın'ın halkla buluşma programına katıldı
  19 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, Ahmet Akın'ın halkla buluşma programına katıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin, CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın'ın düzenlediği halkla buluşma etkinliğine katıldı. Aytekin, beş yıl önce başlayan hikayenin yarım kaldığını ancak güzel başlangıçların bir gün mutlaka tamamlandığını belirtti. Balıkesir'in sorunlarının arttığını ifade eden Aytekin, Ahmet Akın'ın bu sorunları çözmeye hazır olduğunu söyledi ve ona başarılar diledi.

 • ESKİ ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt'un CHP belediye başkanı aday adaylığı başvurusu reddedildi
  06 Ara ESKİ ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt'un CHP belediye başkanı aday adaylığı başvurusu reddedildi

  ESKİ Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt'un CHP belediye başkanı aday adaylığı başvurusu, geçen yıl kendisini eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun programına davet için odada ziyaret etmek isteyen dönemin il başkanı Fevzi Pekcanlı'yı kabul etmediği için reddedildi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye'yi AB'nin tam üyesi haline getireceğiz
  01 Ara CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Türkiye'yi AB'nin tam üyesi haline getireceğiz

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye'yi Avrupa Birliği'nin tam üyesi haline getirip gençlerin istedikleri yerde okuyup, istediklerinde gelip müreffeh bir şekilde yaşayabilecekleri bir ülke haline getireceklerini söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti
  01 Ara CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manavgat kampı için Antalya'da bulunurken Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret etti. Özel, belediyenin hatıra defterini imzalayarak teşekkürlerini iletti. Başkan Böcek ise Özel'e Atatürk'ün imzaladığı bir fotoğraf hediye etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Tokat İl Örgütü ile bir araya geldi
  29 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Tokat İl Örgütü ile bir araya geldi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz başkanlığındaki ilçe başkanları, belediye başkanları ve il yönetiminden oluşan CHP Tokat İl Örgütü heyetini CHP Genel Merkezi'nde ağırladı.

 • Özgür Özel'den CHP İl Başkanlarına: '100'üncü Yılda Üye Kampanyası Başlatıyoruz.
  26 Kas Özgür Özel'den CHP İl Başkanlarına: "100'üncü Yılda Üye Kampanyası Başlatıyoruz.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “İl başkanlarımdan iki hususta çalışmalarını ve üzerine çok titizlenmelerini istiyorum. Bunlardan bir tanesi, önümüzdeki hafta başlatacağımız üye kampanyası. Geçtiğimiz hafta, Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ensar Aytekin, MYK sunumunda 14 Mayıs’tan sonra üye kaybının durduğunu bir hafta önce müjdelemişti. ‘Artıdayız’ demişti. Geçtiğimiz hafta, çok sayıda üye kaydı oldu, sevindik ama esas sevindiğimiz; yeni gelen üyelerin yüzde 73’ü 30 yaş altı kadın ve erkekler. Hoş geldiniz gençler. CHP olarak 100’üncü yılda üye kampanyası başlatıyoruz. Genel Merkez’den hedefler belirlemeyeceğiz. Kendi gerçekçi hedeflerinizi belirleyin. Sınırlarınızı biliyorsunuz, kendinizi zorlayın. Sakın ha sakın ‘Ne olursa olsun üye yapın’ deyip AK Parti’nin düştüğü ve bu ülkenin insanlarını düşürdüğü duruma düşmeyin. Gönlünde Atatürk olan, güçlü bir Türkiye olan; güçlü bir Türkiye için güçlü bir CHP’de olmak isteyenlerin gözündeki ışığı görün, onları baba evine getirin, Atatürk’ün partisine kaydedin” dedi.

 • CHP İl Başkanları İstanbul Çalıştayı
  25 Kas CHP İl Başkanları İstanbul Çalıştayı

  CHP İl Başkanları İstanbul Çalıştay'ının ikinci gününde, 81 il başkanı CHP yeni yönetimi ve yerel seçimler hakkında beklenti ve önerilerini paylaştı.

 • Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti
  23 Kas Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti

  Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Belediye Başkanı Tolga Tosun, Özel'e Bandırmaspor forması hediye etti ve şehirdeki çalışmaları hakkında bilgi paylaştı.

 • CHP Genel Başkanı Özel, 4 ilden parti üyeleriyle görüştü
  22 Kas CHP Genel Başkanı Özel, 4 ilden parti üyeleriyle görüştü

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sivas, Yozgat, Ankara ve Çorum'dan gelen parti üyesi heyetlerle bir araya geldi.

 • Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti
  22 Kas Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret etti

  Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret ederek, 'hayırlı olsun' dileğinde bulundu. Arslan, Özel'e Edremitlilerin selamlarını iletti ve CHP'yi iktidara taşımak için çalışacaklarını belirtti.

 • Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i Ziyaret Etti
  22 Kas Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i Ziyaret Etti

  Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i Ankara'da makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Ziyarette Başkan Ergin, CHP Lideri Özgür Özel'e Ayvalık'ta yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Ergin, CHP'nin güçlü çatısı altında 2024 Yerel Yönetim seçimlerinde iktidarı sağlayacaklarını belirtti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den taziye ziyareti
  22 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den taziye ziyareti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçen hafta yaşamını yitiren CHP Altındağ Kadın Kolları İlçe Başkanı Eylem Balcı'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 • CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu'nun Cenazesi Toprağa Verildi
  16 Kas CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu'nun Cenazesi Toprağa Verildi

  Rize'de kalp krizi sonucu hayatını kaybeden CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu'nun cenazesi, Fındıklı Merkez Camisi'nde düzenlenen törenin ardından Arılı köyündeki aile kabristanlığına defnedildi. Törene, Kadıoğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İl Başkanları Toplantısı'na Başkanlık Etti
  14 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İl Başkanları Toplantısı'na Başkanlık Etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı'na başkanlık etti. Toplantıya CHP'nin 81 il başkanı katıldı ve Genel Başkan Özel, açılış konuşmasını yaptıktan sonra toplantıdan ayrıldı. Öğleden sonra ise Özel, 81 il başkanıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

 • CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, TBMM İdare Amirliği görevinden istifa etti
  14 Kas CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, TBMM İdare Amirliği görevinden istifa etti

  CHP MYK'da Yurtiçi ve Yurtdışı Örgütlenmelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, TBMM İdare Amirliği görevinden istifa etti. Aytekin'in istifası bugün TBMM Genel Kurulu'nda okundu ve yerine CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'ın seçilmesi bekleniyor.

 • Sadece 5 ay görevde kalabildi! CHP'de Eren Erdem'in yerine gelen isim Burhanettin Bulut oldu
  11 Kas Sadece 5 ay görevde kalabildi! CHP'de Eren Erdem'in yerine gelen isim Burhanettin Bulut oldu

  CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu döneminde Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanan Eren Erdem, Özgür Özel'in Genel Başkan seçilmesiyle birlikte bu görevde sadece 5 ay kalabildi. Yeni MYK'nın belirlendiği CHP'de Burhanettin Bulut, Medya ve Halkla ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

 • CHP Genel Başkanı Özel, Partinin Yeni Myk'sını Açıkladı: 'Biz Türkiye'yi Yönetseydik, Böyle Yönetecektik. Bundan Sonra Böyle Yönetmeye Talibiz. Bize...
  11 Kas CHP Genel Başkanı Özel, Partinin Yeni Myk'sını Açıkladı: "Biz Türkiye'yi Yönetseydik, Böyle Yönetecektik. Bundan Sonra Böyle Yönetmeye Talibiz. Bize...

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin yeni “Parti Yönetimi Yapılanmasını” ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerini açıkladı. Özel, “Tam 24 üyeden oluşan bir Merkez Yönetim Kurulu listesi göreceksiniz. Bugüne kadarkine göre mevcudu çok fazla. Bugün bizim anahtar listemizde olmayan 8 arkadaşımız var, PM’de. O 8 arkadaşımızdan 4’ünü görevlendirmiş durumdayız” dedi. Özel, MYK’nın iki kompartımandan oluştuğunu söyledi, gölge kabinedeki Genel Başkan Yardımcılarının hangi bakanlıklardan sorumlu olduğunu anlattı. Özel, yeni parti yöneticilerini açıklarken; “Biz Türkiye’yi yönetseydik, böyle yönetecektik. Bundan sonra böyle yönetmeye talibiz. Bize güvenin, bize inanın” dedi.

 • İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in A Takımı
  11 Kas İşte CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in A Takımı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün CHP Genel Merkezi’nde 38. Olağan Kurultay’da seçilen Parti Meclisi’ni topladı. Özel, PM toplantısının bir bölümünde basın toplantısı düzenledi, CHP’nin yeni “Parti Yönetimi Yapılanmasını” ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerini açıkladı.

 • CHP Genel Başkanı Özel, PM toplantısında konuştu Açıklaması
  11 Kas CHP Genel Başkanı Özel, PM toplantısında konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Tercihlerimizde tek kriter olacak.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hiçbir belediye başkanı hak etmediği bir yere gelmeyecek
  11 Kas CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hiçbir belediye başkanı hak etmediği bir yere gelmeyecek

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, parti yönetiminde bulunan belediye başkanlarının yeniden aday olacaklarını açıkladı. Özel, aday tercihlerinde milletin gönlünde yer eden, seçildiği günden daha iyi olan belediye başkanlarının yeniden aday gösterileceğini belirtti. Ayrıca, CHP'nin yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) da açıklandı.

 • CHP'de MYK Üyeleri Belirlendi
  11 Kas CHP'de MYK Üyeleri Belirlendi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri belirlendi. MYK'de siyasi işlerin yürütüleceği bir 'Gölge Kabine' ve idari işlerin yürütüleceği ikinci bir grup yer aldı. Toplam 24 üyenin bulunduğu MYK'de, 17 isim 'Gölge Kabine' olarak görev alacak.

 • CHP'de yeni Merkez Yönetim Kurulu belirlendi
  11 Kas CHP'de yeni Merkez Yönetim Kurulu belirlendi

  CHP'de yeni MYK belirlendi. Genel Sekreterlik görevine Selin Sayek Böke getirildi, Parti Sözcüsü ise Deniz Yücel oldu.

 • CHP'nin 60 Kişilik Yeni Parti Meclisi Kesinleşti. Genel Başkan Özel'in Önerdiği 52 İsim Pm Üyesi Oldu
  06 Kas CHP'nin 60 Kişilik Yeni Parti Meclisi Kesinleşti. Genel Başkan Özel'in Önerdiği 52 İsim Pm Üyesi Oldu

  CHP'nin 60 kişiden oluşan Parti Meclisi (PM) kesinleşti. PM üyelerinin 52’si CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in anahtar listesinden yer alan isimlerden oluştu. Listelerde yer almayan CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ise delegelerden 461 oy alarak PM'ye girdi.

 • CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Sona Erdi... CHP'nin Yeni Parti Meclisi Belli Oldu
  06 Kas CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Sona Erdi... CHP'nin Yeni Parti Meclisi Belli Oldu

  CHP’nin iki gün süren 38. Olağan Kurultayı parti organlarına yapılan seçimlerin ardından bugün tamamlandı. Kurultayın ikinci gününde Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerinin seçimi yapıldı. Çarşaf liste yöntemiyle yapılan seçimlerde 60 kişilik Parti Meclisi’ne (PM) 387, 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) ise 103 partili aday oldu. Kayıtlı 1366 delegeden 1277’si oy kullandı. Oylama dün gece yarısı başladı, sabahleyin 05.30’da sayıma geçildi. 5,5 saatlik sayımın ardından adayların aldığı oylar açıklandı. Açıklanan oy dağılımına; cinsiyet ve genç kotası uygulandığında 60 kişilik PM'ye giren isimler de belli oldu.

 • CHP'nin A Takımı belli oldu! Sezgin Tanrıkulu ve Oğuz Kaan Salıcı kota nedeniyle listeye giremedi
  06 Kas CHP'nin A Takımı belli oldu! Sezgin Tanrıkulu ve Oğuz Kaan Salıcı kota nedeniyle listeye giremedi

  CHP kurultayında Özgür Özel genel başkanlık koltuğuna otururken, yeni Parti Meclisi, Bilim Kültür Platformu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri de belli oldu. Özel'in listesinde dikkat çeken isimlerden biri olan Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kadın kotası dolayısıyla parti meclisinde yer almadı. İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı da kota nedeniyle listeye giremese de listesindeki 8 kişi Özel'in listesini delerek parti meclisinde yer aldı.

 • CHP'nin 38. Olağan Kurultayında PM ve YDK Üyeleri Belirlendi
  06 Kas CHP'nin 38. Olağan Kurultayında PM ve YDK Üyeleri Belirlendi

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri belirlendi. Kurultayda PM ve YDK üyelikleri için oy verme işlemi tamamlandı. PM için 387, YDK için de 103 aday başvurdu. PM'nin 52 üyesi delegelerin oyu ile belirlendi, geriye kalan 8 üye ise CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in hazırladığı listeyle seçildi. YDK ise 15 üyeden oluştu. PM'de kadın ve gençlik kotaları da hesaplanarak oluştu.

 • CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyeleri Belirlendi
  06 Kas CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi Üyeleri Belirlendi

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda yapılan seçimler sonucunda Parti Meclisi üyeleri belirlendi. Gökan Zeybek, Özgür Karabat ve Bedirhan Berk Doğru en yüksek oyu alarak Parti Meclisi'ne seçildi.

 • CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda PM ve YDK Seçimleri Tamamlandı
  06 Kas CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda PM ve YDK Seçimleri Tamamlandı

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy sayım işlemi tamamlandı. PM ve YDK için toplam 490 kişi adaylık başvurusu yaptı. Alınan oy sonuçları açıklanmaya başlanacak.

 • CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda PM ve YDK Seçimleri Başladı
  06 Kas CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda PM ve YDK Seçimleri Başladı

  Ankara Spor Salonu'nda devam eden CHP Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimleri için oy verme işlemi başladı. Seçimlerde 1366 delege, 60 kişiden oluşan PM ve 15 kişilik YDK üyelerinin seçimi için oy kullanacak. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in anahtar listesi de delegelere dağıtıldı.

 • CHP Kurultayı'nda PM ve YDK seçimi heyecanı! Özgür Özel'in anahtar listesi belli oldu
  05 Kas CHP Kurultayı'nda PM ve YDK seçimi heyecanı! Özgür Özel'in anahtar listesi belli oldu

  CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nın 2. gününde Parti Meclisi ile 15 kişilik Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılıyor. Kılıçdaroğlu'na karşı genel başkanlık seçimini kazanan Özgür Özel'in anahtar listesindeki isimler de belli oldu.

 • Edremit'te Cumhuriyet'in 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı
  29 Eki Edremit'te Cumhuriyet'in 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

  Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümü Edremit ilçesinde büyük bir coşku içerisinde kutlandı. Şehit Hamdibey Meydanı’nda gerçekleştirilen törenler yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 • Ağrı'da Cumhuriyet Bayramı büyük coşkuyla kutlandı
  29 Eki Ağrı'da Cumhuriyet Bayramı büyük coşkuyla kutlandı

  Ağrı'da Cumhuriyet'in 100. yılı büyük coşku ve heyecanla kutlandı.

 • Resmi geçide 350 metrelik bayrak ile katıldılar
  29 Eki Resmi geçide 350 metrelik bayrak ile katıldılar

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde Cumhuriyet'in 100 yılı, geniş katılımlı bir törenle kutlandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti
  11 Eki TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti. Kabul, Kurtulmuş'un Meclis'teki makamında gerçekleşti ve basına kapalı olarak devam etti. Kabulde, CHP Grup Başkanvekilleri Ali Mahir Başarır ve Burcu Köksal da yer aldı. Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı Kurtulmuş ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, düşüncelerini aktardıklarını ve umarım siyasetin belirli bir uzlaşma zemini içerisinde Türkiye'nin sorunlarını çözeceğini ifade etti.

 • 10 Ekim Katliamında Yaşamını Yitirenler Ankara'da Anıldı.
  10 Eki 10 Ekim Katliamında Yaşamını Yitirenler Ankara'da Anıldı.

  10 Ekim katliamında yaşamını yitirenler, katliamın 8. yılında Ankara Tren Garı önünde anıldı. 10 Ekim Derneği yöneticilerinden İshak Kocabıyık, “10 Ekim Gar Katliamı bitmedi. 10 Ekim Gar Katliamı yargılama süreciyle devam ediyor. Anıt projelerimize izin vermemekle devam ediyor. Her yıl dönümü anmasında bize çıkarılan zorluk ve engellerle devam ediyor. Bizi zulümle, baskıyla hatta ölümle korkutmak, terbiye etmek isteyenler bilsinler ki bizim yaşadığımız hayat Soma’da katledilen madenci kardeşlerimizden bize kalan ömürdür. Madımak’ta yakılan Koray Kaya’dan kalan ömürdür. Bu meydanda katledilen 104 kardeşimizden kalan ömürdür. Katledilen kardeşlerimiz, anne babalarımız, çocuklarımız, yoldaşlarımız, kalan ömürlerini bize borç olarak bıraktılar. Bu borç adalet, barış, eşitlik ve kardeşlik mücadelemizde ödenebilecek bir borçtur. Biz bu borcu ödemekte kararlıyız. Bu meydan ‘Barış Meydanı’ oluncaya, bu meydana bir katliamı hatırlatacak anıt yapılana kadar, adalet gerçek anlamda tesis edilene kadar buradayız” dedi.

 • Edremit'te Gaziler Günü Töreni Düzenlendi
  19 Eyl Edremit'te Gaziler Günü Töreni Düzenlendi

  Edremit'te Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törende, gaziler ve vatandaşlar bir araya geldi. Tören kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı söylendi. Kıbrıs Gazisi Ali Çakır'ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Tören sonunda ise gazilere ve ailelerine Edremit Askeri Gazino'da ikramda bulunuldu. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, tüm gazilerin Gaziler Günü'nü kutlayarak minnettarlığını dile getirdi.

 • Gaziler günü kutlanıyor
  19 Eyl Gaziler günü kutlanıyor

  Mustafa Kemal Atatürk'e "Gazilik" unvanı ve "Mareşal" rütbesi verilişinin 101'inci yıl dönümü dolayısıyla Balıkesir'in Edremit ilçesinde bir tören düzenlendi.

 • Bandırma'nın Kurtuluşu 101. Yılını Coşkuyla Kutlandı
  17 Eyl Bandırma'nın Kurtuluşu 101. Yılını Coşkuyla Kutlandı

  Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bandırma'nın kurtuluşunun 101'inci yılı coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törende Atatürk heykeline çelenk sunuldu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Törene siyasi temsilciler, askeri yetkililer, yerel yöneticiler, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, konuşmasında Bandırma'nın işgal yıllarındaki zorlukları ve kurtuluş mücadelesini vurguladı. Tören, halk oyunları gösterimi ve resmi geçit ile sona erdi. Kutlamalar, akşam düzenlenecek Kıraç konseriyle son bulacak.

 • Bandırma'nın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı
  17 Eyl Bandırma'nın düşman işgalinden kurtuluşu törenlerle kutlandı

  Balıkesir'in Bandırma ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıl dönümü törenlerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, törende yaptığı konuşmada, geçmişten dersler çıkartarak bugünlere geldiklerini söyledi.

 • Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşu coşkuyla kutlandı
  15 Eyl Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşu coşkuyla kutlandı

  Manyas Belediyesi tarafından düzenlenen halk konserinde vatandaşlar, Manyas'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Konserde sahne alan sanatçı Burcu Güneş, pop, Türk Sanat, arabesk ve halk müziği şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. Konseri yaklaşık üç bin kişi izledi.

 • CHP Grup Başkanı Özel, grev yapan Sputnik çalışanlarını ziyaret etti
  30 Ağu CHP Grup Başkanı Özel, grev yapan Sputnik çalışanlarını ziyaret etti

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, işten çıkarılan Sputnik çalışanları işe iade edilene kadar greve destek vereceklerini belirtti.

 • Bandırma Belediyesi Sosyal Market Açılışını Gerçekleştirdi
  19 Ağu Bandırma Belediyesi Sosyal Market Açılışını Gerçekleştirdi

  Bandırma Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla Sosyal Market'i açtı. İçerisinde 500 kredi puanı yüklü 'Sosyal Kart' ile temel gıda ve ihtiyaç ürünlerine ücretsiz olarak ulaşabilecek olan aileler, bu marketten faydalanabilecekler. Açılış törenine CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili TBMM İdare Amiri Ensar Aytekin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Burhaniye'de 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali Törenle Başladı
  17 Ağu Burhaniye'de 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali Törenle Başladı

  Burhaniye ilçesinde düzenlenen 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali, törenle başladı. Festivalin açılış töreninde konuşmalar yapıldı ve gösteriler gerçekleştirildi. Festivalde konserler, söyleşi programları ve tiyatro etkinlikleri de yer alacak.

 • Ayvalık CHP'de Hüseyin Şalmanlı'ya güvenoyu
  14 Ağu Ayvalık CHP'de Hüseyin Şalmanlı'ya güvenoyu

  Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresi İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti
  28 Tem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemeri kazanan Yusuf Can Zeybek ve antrenörü Hasan Aydın ile birlikte Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Zeybek'i kutlayarak başarılarının devamını diledi ve Başkan Böcek ile Antalya ve Türkiye gündemi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti
  28 Tem Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 662. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemeri kazanan Yusuf Can Zeybek ve antrenörü Hasan Aydın ile birlikte Ankara'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Zeybek'i kutlayarak başarılarının devamını diledi. Başkan Böcek, Kılıçdaroğlu ile görüşerek Antalya ve Türkiye gündemi hakkında bilgi alışverişinde bulundu ve projelerini anlattı.

 • Türkan Şoray, Burhaniye'deki Kitap Fuarı'nda Kurdele Kesti
  20 Tem Türkan Şoray, Burhaniye'deki Kitap Fuarı'nda Kurdele Kesti

  Burhaniye ilçesinde düzenlenen 4. Kitap Fuarı'nın açılışında Türkan Şoray ve diğer konuklar tarafından kurdele kesildi. Şoray, fuarın başka yerlerde de düzenlenmesini istediğini belirtirken, konuşmacılar kitap okumanın faydaları üzerinde durdu. Belediye Başkanı Deveciler ise katılımcılara teşekkür etti ve kitap okumanın geleceğin mimarları için önemini vurguladı. Şoray, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, fuarların bölgenin kültür ve sanatına hizmet ettiğini ve ülkenin her yerinde sık sık düzenlenmesini temenni ettiğini ifade etti.

 • Türkan Şoray'ın Onur Konuğu Olduğu Kitap Fuarı Açıldı
  20 Tem Türkan Şoray'ın Onur Konuğu Olduğu Kitap Fuarı Açıldı

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen kitap fuarı, Türk sinemasının usta oyuncusu Türkan Şoray'ın onur konuğu olarak açıldı. Fuarın açılışında klasik müzik dinletisi ve tango gösterisi sunuldu. Burhaniye Belediye Başkanı, kitap fuarına ilginin arttığını belirtti ve kitap okuyan nesillerin geleceğin mimarisinde önemli bir rol oynadığını vurguladı. Fuar, 5 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 • Sivas Olayları'nın 30'uncu yılında anma (2)
  02 Tem Sivas Olayları'nın 30'uncu yılında anma (2)

  BİNA ÖNÜNE AİLELER KARANFİL VE GÜLLER BIRAKTIValilik programının ardından olayda hayatını kaybedenlerin aileleri ile siyasi partiler, çeşitli sivil toplum kuruluşları, Alevi ve Bektaşi derneklerinin temsilcilerinin katılımıyla Seyrantepe Mahallesi'nde toplanan kortej, Mevlana Caddesi...

 • CHP Sivas Katliamı'nın 30. yıl dönümünde açıklama yaptı
  02 Tem CHP Sivas Katliamı'nın 30. yıl dönümünde açıklama yaptı

  Sivas Katliamı'nın 30. yıl dönümünde CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve CHP Milletvekilleri, Madımak Oteli'nin yerine yapılan Bilim ve Kültür Merkezi önünde açıklama yaptı. Özel, Sivas Katliamı'nın Cumhuriyet'e meydan okuması olduğunu belirterek adaletin sağlanması için mücadele edeceklerini söyledi. CHP, Madımak Katliamı'nın 30. yıl dönümünde kalabalık bir heyetle yürüyüşe katıldı ve Madımak Oteli'nin yerindeki Bilim ve Kültür Merkezi önüne karanfil bıraktı. Özel, Madımak'ta işlenen insanlık suçunu hatırlatarak adaletin sağlanması için mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.

 • Engelsiz Yaşam Kampı, Bandırma'da misafirlerini ağırlıyor
  27 Haz Engelsiz Yaşam Kampı, Bandırma'da misafirlerini ağırlıyor

  Bandırma Belediyesi'nin insan odaklı projelerinden biri olan Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı'nın açılış töreni gerçekleştirildi. Kamp, özel bireylerin uygun şatlarda tatillerini yapabilmeleri için en ince ayrıntısına kadar düşünülen, denize sıfır bir yaşam alanı konumunda. Açılış törenine siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Geçtiğimiz yıl 203 özel birey iki refakatçisi eşliğinde tamamen ücretsiz olarak misafir edilmişti.

 • Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Meclis'teki makamında ziyaret etti
  21 Haz Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Meclis'teki makamında ziyaret etti

  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ankara programı kapsamında TBMM'deki CHP Grup Toplantısı'na katılarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Meclis'teki makamında ziyaret etti. Başkan Selvitopu, Karabağlar Belediyesi'nin devam eden projeleri ve çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Ziyarette, Karabağlar Belediyesi Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Merkezi, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi ve Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi inşaatı hakkında bilgi verildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Selvitopu'na çalışmalarında başarılar diledi.

 • TBMM Başkanlık Divanı üyeleri seçildi
  16 Haz TBMM Başkanlık Divanı üyeleri seçildi

  TBMM Başkanlık Divanı üyelikleri için yapılan seçim sonucunda başkanvekillikleri, katip üyelikleri ve idare amirliklerine isimler belirlendi. CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ başkanvekili seçildi. Katip üyeliklere ise AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti Kütahya Milletvekili Adil Biçer, AK Parti Mardin Milletvekili Muhammed Adak, AK Parti Mersin Milletvekili Havva Sibel Söylemez, CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya ve CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez getirildi. İdare amirliklerine ise CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, Yeşil Sol Parti Siirt Milletvekili Tuncer Bakırhan ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Eyyüpoğlu seçildi.

 • TBMM Başkanlık Divanı üyeleri Resmi Gazete'de yayımlandı
  16 Haz TBMM Başkanlık Divanı üyeleri Resmi Gazete'de yayımlandı

  TBMM Başkanlık Divanı'nın başkanvekillikleri, katip üyelikleri ve idare amirliklerine seçilen üyelerin listesi Resmi Gazete'de yayımlandı. CHP, MHP, AK Parti ve İYİ Parti'den milletvekilleri başkanvekillikleri, katip üyelikleri ve idare amirliklerine seçildi.

 • TBMM Başkanlık Divanı Üyeleri Resmi Gazete'de Yayımlandı
  16 Haz TBMM Başkanlık Divanı Üyeleri Resmi Gazete'de Yayımlandı

  TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Başkanvekilleri, Katip Üyelikler ve İdare Amirlerine seçilen milletvekilleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Seçilen milletvekilleri arasında CHP, MHP, AK Parti ve İYİ Parti'den isimler bulunuyor.

 • TBMM Başkanlık Divanı seçimi yapıldı
  14 Haz TBMM Başkanlık Divanı seçimi yapıldı

  TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanlık Divanı oybirliği ile seçildi. Meclis Başkanvekilliğine CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, AKP Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ seçildi. Gülizar Biçer Karaca, Güldal Mumcu ve Şafak Pavey'den sonra TBMM Başkanvekilliği'ne seçilen üçüncü kadın CHP milletvekili oldu. TBMM Başkanlık Divanı'nda katip üyeliğe seçilen isimler de açıklandı.

 • TBMM Komisyon üyeleri belirlendi
  14 Haz TBMM Komisyon üyeleri belirlendi

  TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı ve Komisyon üyeleri okundu.

 • TBMM Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonları üyeleri seçildi
  14 Haz TBMM Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonları üyeleri seçildi

  TBMM Genel Kurulu'nda Başkanlık Divanı ve ihtisas komisyonları için seçim yapıldı. TBMM Başkanvekilliğine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, YSP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan seçildi. TBMM Katip üyeliklerine ise AK Parti, CHP ve İYİ Parti milletvekilleri getirildi. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Mecliste siyasi parti grubu bulunmayan 56 milletvekiline, ihtisas komisyonu üyeliklerine başvurmaları için 22 Haziran'a süre tanındığını söyledi.

 • CHP TBMM Grup Yönetimi Belli Oldu
  03 Haz CHP TBMM Grup Yönetimi Belli Oldu

  CHP TBMM Grup Yönetimi belli oldu. Özgür Özel, CHP Grup Başkanvekilleri Burcu Köksal, Ali Mahir Başarır ve Gökhan Günaydın ile birlikte açıklama yaptı. Özgür Özel, Grup Başkanlığı görevini kendi yürüteceğini söyleyerek, "Grup Başkanvekili Afyon milletvekili Burcu Köksal, Mersin milletvekilimiz Ali Mahir Başarır, İstanbul milletvekilimiz Gökhan Günaydın seçildiler. Meclis Başkanvekili Denizli milletvekilimiz Gülizar Biçer Karaca. Meclis İdari Amirliğine Balıkesir milletvekilimiz Ensar Aytekin, Katip üyeliklere Giresun milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Osmaniye milletvekilimiz Asu Kaya ve Trabzon milletvekilimiz Sibel Suiçmez seçilmiştir. Bugün grubumuz tarafından seçilen dokuz adaylıktan beşine kadın arkadaşlarımız seçilmişlerdir. Katip üyeliklerdeki arkadaşlarımız kendi ilerindeki tek milletvekilleri" dedi.

 • TBMM'de CHP'nin Grup Başkanı Özgür Özel oldu
  03 Haz TBMM'de CHP'nin Grup Başkanı Özgür Özel oldu

  TBMM'de yapılan CHP Grup Genel Kurulu'nda Özgür Özel, Grup Başkanı seçildi. Ayrıca, Grup Başkanvekilleri İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da seçildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Özel, parti olarak yapmış oldukları toplantıda hem grup başkanvekillerini hem de Meclis Başkanlık Divanı'nda görev yapacak milletvekillerini belirlediklerini aktardı.

 • CHP Grup Başkanı ve Başkanvekilleri Seçildi
  03 Haz CHP Grup Başkanı ve Başkanvekilleri Seçildi

  TBMM'de gerçekleşen CHP Grup Genel Kurulu'nda Özgür Özel grup başkanı, Gökhan Günaydın, Burcu Köksal ve Ali Mahir Başarır ise grup başkanvekilleri seçildi. Ayrıca Meclis Başkanlık Divanı'nda görev yapacak milletvekilleri de belirlendi.

Advertisement