Emniyet, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" iddialarını yalanladı - Son Dakika

Emniyet, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" iddialarını yalanladı

25.01.2023 08:16

Emniyet Genel Müdürlüğü, Sedat Peker suç örgütüne ilişkin sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili gerekli yasal sürecin başlatıldığını bildirdi. Açıklamada, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" diyerek işaret edilen ismin de gizli tanık olmadığı belirtildi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili dava kapsamında, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" iddialarına Emniyet'ten yalanlama geldi.

EGM'DEN AÇIKLAMA GELDİ

EGM'den yapılan açıklamada, sosyal medya üzerinde yapılan yayınlarda Sedat Peker suç örgütünün gizli tanığı olduğu beyan edilen bir şahsın bilgileri ve görüntülerinin yer aldığı ve bu şahıs üzerinden bazı iddiaların dile getirildiği hatırlatıldı.

YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI

Söz konusu şahıs hakkında İçişleri Bakanlığı Tanık Koruma Kurulunca verilen herhangi bir koruma kararı olmadığı ve adli yönden verilen kararların bağımsız yargı organlarının yetkisinde olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu yayında geçen iddialarla ilgili olarak da gerekli yasal sürecin başlatıldığı bilgisi verildi.

Emniyet'in açıklaması şöyle:

"24.01.2023 tarihinde sosyal medya üzerinde yapılan yayınlarda Sedat Peker suç örgütü gizli tanığı olduğu beyan edilen bir şahsın bilgileri ve görüntüleri verilmiş ve bu şahıs üzerinden bazı iddialar dile getirilmiş ise de; bahse konu şahıs hakkında İçişleri Bakanlığı Tanık Koruma Kurulunca verilen herhangi bir koruma kararı olmadığı, adli yönden verilen kararların ise Bağımsız Yargı Organlarının yetkisinde olduğu; söz konusu yayında geçen iddialarla ilgili olarak da gerekli yasal sürecin başlatıldığı, kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur."

EGM'den Sedat Peker suç örgütüne ilişkin iddialar hakkında açıklama
Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Galatasaraylı futbolculara özel üretilen giysileri internette satan 6 sanığa hırsızlık davası Galatasaraylı futbolculara özel üretilen giysileri internette satan 6 sanığa hırsızlık davası Galatasaraylı futbolcuların formalarını çalıp sattığı iddia edilen sanık: Futbolcuların rızasıyla aldım Galatasaraylı futbolcuların formalarını çalıp sattığı iddia edilen sanık: Futbolcuların rızasıyla aldım Diyarbakır'da ehliyetsiz sürücü sosyal medya paylaşımından yakalandı Diyarbakır'da ehliyetsiz sürücü sosyal medya paylaşımından yakalandı

Son Dakika Güncel Emniyet, 'Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu' iddialarını yalanladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement