Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı - Son Dakika

Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı

22.09.2017 07:28

Tolga ÖZBEK - Murat ÇAKIR - Hüseyin ASLIYÜCE - Soner HASIRCIOĞLU / İstanbul DHAAtatürk Havalimanı'ndan kalkan TC-KON tescilli Cessna Citation VII tipi iş jeti, acil durum bildirdikten sonra iniş sırasında pistten çıkarak yandı.

Tolga ÖZBEK - Murat ÇAKIR - Hüseyin ASLIYÜCE - Soner HASIRCIOĞLU/ İstanbul DHA

Atatürk Havalimanı'ndan kalkan TC-KON tescilli Cessna Citation VII tipi iş jeti, acil durum bildirdikten sonra iniş sırasında pistten çıkarak yandı. Olayda uçakta üç mürettebat ve bir yolcu yaralı olarak kurtarıldı.

EuroAir'e ait, Koçoğlu Havacılık tarafından işletilen 1998 model TC-KON tescilli uçak, saat 21.20'de KKTC'de Ercan Havalimanı'na gitmek üzere Atatürk Havalimanı'ndan kalktı. Kalkıştan kısa bir süre sonra uçakta iniş takım arızası ortaya çıktı. Pilotlar geri dönme kararı aldı. Atatürk Havalimanı kulesi ile temasa geçen pilotlar, öncelikli iniş izni istedi. Havalimanı itfaiye ve kurtarma ekipleri acil durum için pistte yerlerini aldı.

Saat 21.30'da çift motorlu iş jeti Atatürk Havalimanı'nın 35 sağ pistine teker koydu. Ancak iniş takımları katlanan uçak pistte kaydı ve toprak alana çıktı. Alev alan uçağa hemen havalimanı itfaiyesi müdahale etti. Uçakta bulunan pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan, Hostes Duygu Doğaçay ve yolcu Mehmet Şahin itfaiye tarafından kurtarıldı.

Olay nedeniyle Atatürk Havalimanı iniş trafiğine kapatıldı. Sadece Florya- Ataköy istikametindeki 05/23 pistinden kalkış izni veriliyor.

Pilotlar Muzaffer Kütük, Mehmet Mümin Turan ve Hostes Duygu Doğaçay'ın tedavisi Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sürerken yolcu Mehmet Şahin'in ise özel bir hastanedeki tedavisinin ardından gece saatlerinde taburcu edildiği öğrenildi. devam ediyor.

Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı
Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı
Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı
Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ek Görüntüyle- Atatürk Havalimanı'nda İniş Sırasında Uçak Düştü: 4 Yaralı - Son Dakika


Son Dakika

HDP binasındaki Öcalan posterleri ifşa olunca Soylu AİHM kararını hatırlattı: Batı istismara müsaade etmiyor, ancak bizden istiyor Annelere yarım mesai, tam maaş! İşte gerekli şartlar ABD'de restoranda kahvaltı yapan müşteri 148 TL'lik hesaba 10 bin TL bahşiş bıraktı Boşanan çiftin dedikodular üzerine yaptırdığı test herkesi şaşırttı! Bir baba iki DNA Esnaftan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 6 maddelik öneri paketi Son Dakika! Bakan Çavuşoğlu'ndan saldırıya uğrayan Türk gemisiyle ilgili açıklama: Kaptanla görüştüm, gemi limana yaklaşıyor Beşiktaş'ın 2 teklif birden sunduğu Hulk'tan taraftarı heyecanlandıracak mesaj: İstanbul'a gelmeye hazırım Eski dostların buluşmasında gözyaşları sel olup aktı