Ekinözü Kaymakamlığı'ndan "Sosyal Alışveriş Merkezi Projesi" - Son Dakika

Ekinözü Kaymakamlığı'ndan "Sosyal Alışveriş Merkezi Projesi"

12.01.2012 14:40
Ekinözü Kaymakamlığı'ndan

Ekinözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), "Sosyal Alışveriş Merkezi Projesi" hazırladı.

Ekinözü Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), "Sosyal Alışveriş Merkezi Projesi" hazırladı.

Kaymakam Abdulhamit Karaca, yaptığı açıklamada, projenin üretime katılmayan ev kadınlarına mikro düzeyde gelir getirici faaliyet yapma imkanı vereceğini belirtti.

Projenin hazırlıklarının tamamlandığını ve çalışmalara başlandığını ifade eden Karaca, proje kapsamında kadınların ürettiği ürünlerin ilçe merkezindeki alışveriş merkezinde pazarlanacağını bildirdi.

Ekinözü ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını, buna rağmen ilçede birçok tarımsal ürünün dışardan temin edildiğini dile getiren Karaca, şunları kaydetti:

"Beyaz et, yumurta, unlu mamuller gibi birçok ürün ilçe dışından temin edilmektedir. Bununla birlikte ilçemizde işsizlik sebebiyle yoksullaşmış birçok hane mevcuttur. Projeyle bu yoksul haneler başta tarım ve hayvancılık olmak üzere birçok alanda üretime geçirilerek kalkındırılacaktır. Bu üretim sayesinde ilçe dışına çıkan ve potansiyel sermaye olabilecek paranın ilçemizde hareketi ve birikimi sağlanacaktır. Bu paraların ilçemizdeki hareket ve birikimi ilçede tüketimi de artıracağından yoksul hanelerce üretilen ürünlerin pazarlanma zorlukları azalacaktır."

Karaca, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın, mikro kredi desteği alan kadınları, yetenek ve tecrübelerini göz önünde tutarak çeşitli üretim dallarına yayılmaları hususunda yönlendireceğini, mikro kredi kullanan kadınların ürünlerini pazarlayabileceği bir Sosyal Alışveriş Merkezi kurularak Ekinözü ve çevre ilçelere hitap edecek bir pazar oluşturulacağını vurguladı.

Ayrıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öncülüğünde açılacak takı tasarım kursuna katılan kadınların da takı üreterek pazara katılmasının sağlanacağını belirten Karaca, şu bilgileri verdi:

"Bu ürünler içmeler turizm yöresindeki ilgili esnafa Sosyal Alışveriş Merkezi vasıtasıyla pazarlanacak. Diğer yandan ilçemizde üretimi yapılan süt, peynir, ceviz ve pekmez gibi ürünler merkezde rahatça pazarlanabilecek. Çevre ilçe ve illerden gelecek talepler, Sosyal Alışveriş Merkezi kanalıyla üreticilere iletilerek önemli bir pazar oluşturulacak."

- KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ekinözü Kaymakamlığı'ndan 'Sosyal Alışveriş Merkezi Projesi' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'deki orman yangınları yedinci günde sürüyor! İşte il il son durum 18:49 Türkiye'deki orman yangınları yedinci günde sürüyor! İşte il il son durum Çekimler sırasında fenalaşan ünlü oyuncu Hülya Duyar'ın beyninde büyük bir tümör tespit edildi 18:11 Çekimler sırasında fenalaşan ünlü oyuncu Hülya Duyar'ın beyninde büyük bir tümör tespit edildi Mehmetçik, yangında evi yıkılan vatandaşın altınlarını bulup teslim etti 17:39 Mehmetçik, yangında evi yıkılan vatandaşın altınlarını bulup teslim etti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım taleplerini geri çekti 17:25 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım taleplerini geri çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'nin yangınla mücadelesine destek veren 7 ülke liderine teşekkür 16:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'nin yangınla mücadelesine destek veren 7 ülke liderine teşekkür THK'nın eski yöneticisinden ezber bozan çıkış: Kiralık uçaklarla yangınlar söndürülemez çünkü para kazanıyorlar 15:37 THK'nın eski yöneticisinden ezber bozan çıkış: Kiralık uçaklarla yangınlar söndürülemez çünkü para kazanıyorlar
15:16 "Yeşil altın" olarak bilinen bamya, kilosu 30 liradan tezgahlara indi Fırsatçılar yine sahnede! Yangın söndürme toplarının fiyatı bir haftada 200 TL birden arttı 13:18 Fırsatçılar yine sahnede! Yangın söndürme toplarının fiyatı bir haftada 200 TL birden arttı
Advertisement