Son Dakika Haberleri: Emine Erdoğan Memleketi Siirt'in Tanıtım Gününe Katıldı

Emine Erdoğan Memleketi Siirt'in Tanıtım Gününe Katıldı

30 gün önce

Memleketi Siirt'in tanıtım gününe katılan Emine Erdoğan, "Evrensel olmanın şartı kendi kültürüne kök salmaktır." dedi. Stantları gezen Erdoğan, menengiç kahvesi içti.

Emine Erdoğan, memleketi  Siirt'in  İstanbul Yenikapı'daki tanıtım gününe katıldı. Burada konuşma yağan Erdoğan, "Evrensel olmanın şartı kendi kültürüne kök salmaktır. Anadolu'muzun yerel değerlerini ne kadar tanıtır, yeni nesillere ne kadar öğretirsek o oranda küresel değerler üretebiliriz" dedi.

MENEGİÇ KAHVESİ İÇTİ

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi  Emine Erdoğan Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen '4'üncü Geleneksel  Siirt Tanıtım Günleri' programına katıldı. 4'üncü Geleneksel  Siirt Tanıtım Günlerinin açılışını yapan  Emine Erdoğan ardından stantları dolaştı. Vatandaşlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, etkinlik alanına kurulan çadırlardan birinde ikram edilen menengiç kahvesini içti.

"SİİRT'İN TÜM GÜZELLİKLERİNİ GÖRMEKTEN MEMNUNUM"

Emine Erdoğan,  Siirt Tanıtım Günleri Etkinliğine katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, "12 bin yıllık geçmişiyle birçok medeniyete ev sahipliği yapan üç dilli şehir  Siirt'in tüm güzelliklerini burada görmekten mutluyum. İstanbullu ve Siirtli hemşehrilerimiz bu anlamlı etkinlikte buluşup kaynaşıyorlar, bu organizasyona emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.  Siirt Valiliğimiz,  Siirt Belediyemiz ve  Siirt Vakfımız başta olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. Siirtli sanatçılarımız, işadamlarımız, akademisyenlerimiz ve medya mensuplarımızın bu etkinliğe büyük destek verdiğini memnuniyetle görüyorum" dedi.

"EVRENSEL OLMANIN ŞARTI KÖK SALMAKTIR"

"Toprağından kopmadan ona vefa duyan herkes bizim için özeldir, kıymetlidir" diyen  Emine Erdoğan, "Evrensel olmanın şartı kendi kültürüne kök salmaktır. Anadolu'muzun yerel değerlerini ne kadar tanıtır, yeni nesillere ne kadar öğretirsek o oranda küresel değerler üretebiliriz. Bu tür toplantılar kültürü, geleneği canlı tutmanın hatırlamanın vesilesidir" ifadelerini kullandı.

"BU KIYMETLERİ TRUZİME KAZANDIRMALIYIZ"

Erdoğan,  Siirt tanıtım günleri etkinlikleriyle  Siirt'in yöresel lezzetlerinin tanıtılacağını söyleyerek, "Dünyaca bilinen  Pervari balı ve  Siirt fıstığı da hatırlanmaya değerdir. Ayrıca evliyalar şehri olan  Siirt'in manevi güzelliklerini de zikretmeliyiz.  Veysel Karani Hz,. Sultan Memduh,  İbrahim Hakkı Hz. ve daha nice zatı burada hürmetle yad ediyoruz. Bu kıymetleri inanç turizmine, kültür turizmine kazandırmalıyız. Daha çok insanı  Siirt'in zenginlikleriyle tanıştırmalıyız .Bu noktada  Siirt Vakfımızı tebrik ediyorum. Son yıllarda eğitimde, kültürde ve sosyal yardım alanlarında hizmetler yapıyorsunuz. Hayırlı hizmetlerinizin artarak devam etmesini diliyorum.  Siirt ve Siirtliler için daha nice güzel hizmetler yapacağınıza yürekten inanıyorum" şeklinde konuştu.Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Dünya Güzeli Seçilen Hintli Modelin Doğal Halini Gören "Tacını Alın" Diyor AK Parti'de Çifte İstifa! Mardin ve Van İl Başkanları İstifa Etti
Sakarya Suriyeli Mülteci Grup, Pala ve Sopalarla Dehşet Saçtı