Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu kabul edildi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu kabul edildi

26.03.2023 08:03

Yüksek Seçim Kurulu, Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı başvurularını kabul etti. Yapılan incelemede, 14 Mayıs seçimlerinde aday olmak için iki isminde evraklarında herhangi bir eksiklik bulunmadığı tespit edildi.

YSK'nin internet sitesinde yayımlanan karara göre, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde uygulanacak seçim takvimi kapsamında, 23 Mart Perşembe günü saat 17.00'ye kadar siyasi partilerce Yüksek Seçim Kuruluna yapılan başvurular incelendi.

EVRAK EKSİĞİ BULUNMADI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grupları tarafından aday gösterilen Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti gruplarınca aday gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun, başvuru evrakının incelenmesi neticesinde herhangi bir eksiklik olmadığı anlaşıldı.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Buna göre, Cumhurbaşkanı adaylığına süresi içerisinde başvuran Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun başvuruları oy birliğiyle kabul edildi.

Kaynak: AA
YORUMLAR (2)
  • TURGAY KAYA: Bu kılıçlaroğlu şimdi yanlışlıkla oyları tayyip erdoğana atmasın yapmadığı şey değil,gerçi sandığa gitmeyi unutadabilir bunların derdi koltukları kaybolmasın kim kazanıra kazansın Cevap Yaz 2 8 Yayından Kaldır
  • Ferdi dayfur: Allah'ım seçim bitene kadar kemalimizi sen koru Erdoğan'ı seçimden sonrada koru amin inşallah Cevap Yaz 2 5 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Güncel Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı başvurusu kabul edildi - Son Dakika


Advertisement