Erzurum'un Kurtuluşu En Çok O'nu Duygulandırıyor - Son Dakika
Güncel

Erzurum'un Kurtuluşu En Çok O'nu Duygulandırıyor

Erzurum'un işgalden kurtarıldığı gün şehre ayak basan Ahmet Edip Somunoğlu'nun kızı, kurtuluş törenlerinin çoşkusunu kaybettiğini söyledi.

12.03.2013 11:28  Güncelleme: 11:36
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurum'un işgalden kurtarıldığı gün şehre ayak basan ilk Türk subayı Yüzbaşı Ahmet Edip Somunoğlu'nun 94 yaşındaki kızı Hatice Somunoğlu, günümüzde kurtuluş törenlerinin çoşkusunu kaybettiğini söyledi. Sağlık eski Bakanları'ndan Edip Somunoğlu'nun yeğeni olan Hatice Somunoğlu, Erzurum'un işgalden kurtarılışının 95'inci yıldönümünde yine çok heyecanlandığını bildirdi. Somunoğlu, Kurtuluş törenlerinde her Erzurumlu evinin kapısını bir gelin gibi süslerdi. Törenlerin yapıldığı yerde bir metre buz vardı. Hava çok soğuktu. Ama içimizdeki çoşku büyüktü. Her ana-baba çocuklarının elinden tutar bayram yerine giderdi. Şimdi bu çoşku kalmamış dedi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Erzurum'un Kurtuluşu En Çok O'nu Duygulandırıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Aydın'ın Çine ilçesinde kavga: 1 kişi hayatını kaybetti
  13:45 Aydın'ın Çine ilçesinde kavga: 1 kişi hayatını kaybetti

  Aydın'ın Çine ilçesinde iki kuzen arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada M.A. adlı kuzen, tüfekle ateş açarak Ali Arı'yı öldürdü. Olayın ardından M.A. gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.

 • İşitme kaybının erken tanısı ve tedavisi önemlidir
  13:43 İşitme kaybının erken tanısı ve tedavisi önemlidir

  İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi Odyoloji Uzmanı Merve Topaloğlu, işitme kaybının erken tanısının ve tedavisinin sağlıklı gelişim için önemli olduğunu belirtti. Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre dünya genelinde işitme kaybı yaşayan kişi sayısının artacağına dikkat çekildi. Hastane, Ulusal İşitme Tarama Programı kapsamında referans merkezi olarak hizmet veriyor ve doğru tanı ve müdahale için çalışmalar yürütüyor.

 • Adana'da eğitimlerini tamamlayan acemi erler törenle yemin etti
  13:43 Adana'da eğitimlerini tamamlayan acemi erler törenle yemin etti

  Adana'da İl Jandarma Komutanlığı'nda temel askerlik eğitimini tamamlayan acemi erler için düzenlenen törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından erler yemin etti. Törenin sonunda erler, aileleriyle mutluluklarını paylaştı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'a Tepki Gösterdi
  13:42 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'a Tepki Gösterdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Bursa Osmangazi'de AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum'un açıklamalarına tepki gösterdi. Özel, Kurum'u eleştirerek daha inandırıcı, dürüst ve samimi bir adayın olması gerektiğini söyledi. Ayrıca, Erdoğan'ın emeklilere yeterli desteği sağlamadığını ve bu konuda hesap sormak için 31 Mart'ta oy kullanmaya davet etti.

 • Vicdansızlığın bu kadarı: Pendik'te yeni doğmuş bir bebek evin bahçesinde terkedilmiş halde bulundu
  13:41 Vicdansızlığın bu kadarı: Pendik'te yeni doğmuş bir bebek evin bahçesinde terkedilmiş halde bulundu

  Pendik'te bir evin bahçesinde yeni doğmuş bir bebek bulundu. Ağlama sesiyle fark edilen bebek sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülen bebek yoğun bakıma alındı. Olay, 1 Mart tarihinde İstanbul Pendik İlçesi'nde saat 04.30 sıralarında yaşandı. İddiaya göre, sabah saatlerinde Bayram Çakır isimli vatandaş, evinin bahçesinde ağlama sesi duydu. Sesin nereden geldiğini kontrol etmek için dışarıya çıkan Bayram Çakır, evin bahçesinde yeni doğmuş bir bebeğin olduğunu farketti. Bebeğin etrafında herhangi bir kişinin bulunmaması üzerine polis ekiplerine haber verildi. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri evin bahçesine bırakılan bebeği sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri bebeği hastaneye götürerek, yoğun bakıma aldı. Polis ekipleri bebeği bulan şahsın ifadesini alarak, olayla ilgili inceleme başlattı. Olayın yaşandığı apartmanda oturan Nermin Çakır, 'Üst komşu seslendi aşağı indim. Çocuğu aldım sardım eşimle beraber, sonra üst komşu da geldi polisi çağırdık. Onlar geldi çocuk çıplak daha yeni doğmuş ve sağ, eşimle beraber polisi aradık. Sabahtan beri de karakolda önce polis geldi sonra ambulans geldi hastaneye götürdüler' dedi. Olayla ilgili konuşan Refika Bolat, 'Buraya toprağın üstüne bebek bırakmışlar ama yüzükoyun bırakmışlar bilmiyoruz ambulans götürmüş bebeği. kimin bıraktığını bilmiyoruz. Şu an polisler inceleme yapıyorlar Topraklı bölgeye bırakmışlar' dedi.

 • FIFA Başkanı Infantino, futbolda mavi kart uygulamasına karşı
  13:38 FIFA Başkanı Infantino, futbolda mavi kart uygulamasına karşı

  FIFA Başkanı Gianni Infantino, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) gündeme getirdiği futbolda mavi kart uygulamasına karşı olduğunu ve böyle bir şeyin gündemlerinde olmadığını belirtti. Infantino, mavi kartın asla olmayacağını söyledi ve FIFA'nın IFAB'da söz sahibi olduğunu vurguladı. Mavi kart uygulaması önerisi IFAB tarafından ortaya atılmıştı ancak Infantino'nun açıklaması sonrasında bu öneriden vazgeçilmesi muhtemel. Ayrıca toplantıda video yardımcı hakem (VAR) konusu da ele alınacak ve VAR uygulamasının futbol için vazgeçilmez olduğunu belirten Infantino, VAR'ın ilerlemeye devam edeceğini söyledi.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP yöneticileriyle aday tanıtım toplantısına katıldı
  13:37 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, MHP yöneticileriyle aday tanıtım toplantısına katıldı

  Kayseri'de Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortağı MHP yöneticileriyle Özvatan'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı. Programda konuşan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Ankara'ya güçlü mesaj vereceklerini belirtti. Büyükkılıç ise hizmet belediyeciliği ürettiklerini ve Kayseri'nin cumhurun kalesi olduğunu anlattı.

 • Çorum'un Oğuzlar ilçesinde erik ve badem ağaçları erken çiçek açtı, ceviz ağaçları tomurcuklandı
  13:37 Çorum'un Oğuzlar ilçesinde erik ve badem ağaçları erken çiçek açtı, ceviz ağaçları tomurcuklandı

  Çorum'un Oğuzlar ilçesinde erik ve badem ağaçlarının erken çiçek açması, ceviz ağaçlarının tomurcuklarının erken ortaya çıkması üreticileri zirai don nedeniyle endişelendiriyor. Oğuzlar'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle erik ve badem ağaçları yaklaşık 3 hafta erken çiçek açarken, on binlerce ceviz ağacı da normalden yaklaşık 1 ay önce tomurcuklandı. Ceviz üreticileri, geçen yıl yaşanan verim kaybının ardından bu yıl da benzer sorunu yaşamaktan endişe ediyor.

 • Şubat Ayında Karnabahar Fiyatı En Fazla Artan Ürün Oldu
  13:37 Şubat Ayında Karnabahar Fiyatı En Fazla Artan Ürün Oldu

  İstanbul Ticaret Odası'nın verilerine göre Şubat ayında İstanbul'da karnabahar fiyatı yüzde 36,71 artarak en fazla artış gösteren ürün oldu. İTO'nun açıkladığı verilere göre, diğer fiyatı artan ürünler arasında patlıcan, salatalık, terilen, sivri biber, ayva, kıvırcık salata ve nevresim takımı yer aldı. Şubat ayında ise şehirlerarası otobüs bilet ücreti yüzde 15,45 oranında ucuzladı.

 • B2-B3 Az Görenler Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarının fikstür çekimi yapıldı
  13:35 B2-B3 Az Görenler Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarının fikstür çekimi yapıldı

  Eskişehir'de düzenlenecek olan B2-B3 Futsal 1. Lig 1. devre müsabakalarının fikstürü çekildi. Türkiye Görme Engeller Spor Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım, organizasyona katılan takımlara teşekkür etti ve müsabakaların Fair-Play ruhu içinde geçmesini temenni etti.

 • CHP Milletvekili Tanrıkulu: Diyarbakır'da Kamu Görevlileri AK Parti Üyeleri Gibi Çalışıyor
  13:35 CHP Milletvekili Tanrıkulu: Diyarbakır'da Kamu Görevlileri AK Parti Üyeleri Gibi Çalışıyor

  CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır'da devletin tüm imkanlarının AK Parti için seferber edildiğini ve kayyum yönetiminin Adalet ve Kalkınma Partisi'ne hizmet ettiğini belirtti. Tanrıkulu, kamu görevlilerini hukuksuzlukları kaydetmeye ve suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Şantiye Gezileri Düzenliyor
  13:34 Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Şantiye Gezileri Düzenliyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde Roma Tiyatrosu, Arkeopark ve Ankara Kalesi'nde şantiye gezileri düzenleyecek. Geziye katılmak isteyen vatandaşlar, 'https://forms.ankara.bel.tr/ankaramiras' linki üzerinden başvuruda bulunabilecek.


Advertisement