Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için "Türk askerinin Suriye'den çekilmesi" şartını sundu - Son Dakika

Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için "Türk askerinin Suriye'den çekilmesi" şartını sundu

16.03.2023 14:40

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, bir Rus medya kuruluşuna verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için, Türk askerinin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesi şartını koştu.

Suriye lideri Beşar Esad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesinin ardından Rus ajansı Novosti'ye verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebileceğini ifade etti.

ŞART KOŞTU

Esad, "Türk askerlerinin Suriye'nin kuzeyinden çekilmesi" koşuluyla Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye hazır olduğunu belirtirken, "Erdoğan'la görüşmenin gerçekleşebileceği tek durum budur" şeklinde konuştu.

"SAVAŞ BİTMEYECEKSE GÖRÜŞMENİN NE ANLAMI VAR?"

Esad röportajında, "Suriye'deki savaşın nihai bir sonuca ulaşmasını sağlamayacaksa böyle bir görüşmenin ne anlamı var ve neden düzenleniyor?" sorusunu yöneltti.

KREMLİN'DEN BARIŞ ÇAĞRISI

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, dün Rusya lideri Putin ile gerçekleştirdiği kritik görüşme sonrasında açıklamada bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Şam ve Ankara arasındaki ilişkilerin masaya yatırıldığını onaylamış ve iki ülkenin "barıştırılmasına" yönelik Moskova'nın girişimlerine atıfta bulunmuştu.

YORUMLAR (8)
  • Naci Taştan: Bir defada amerika, rusya, iran çekilsin desene hödük Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • seyit ali aydın: Oldu canım,Üstüne tatlılardan ne ikram edelim. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Mevlüt Sarioğlu: BUNLAR KAHBELİĞİ BEDAVA YAPMIYORDUR İLLA BİRİLERİNİN HİZMETÇİLİĞİNİ YAPIYORLARDIR Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Şunu açıklayabilirim, ülkemizi savaşa sokmayacağız, aile kurumunu güçlü tutacağız, ağırlıklı Suriye'den olmak üzere göç... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Şunu açıklayabilirim, ülkemizi savaşa sokmayacağız, aile kurumunu güçlü tutacağız, ağırlıklı Suriye'den olmak üzere göç...

Son Dakika Güncel Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için 'Türk askerinin Suriye'den çekilmesi' şartını sundu - Son Dakika


Advertisement