Türkiye, Hayriye Alkutay'a ağlıyor! Bir kadın daha koca dehşetine kurban gitti - Son Dakika

Türkiye, Hayriye Alkutay'a ağlıyor! Bir kadın daha koca dehşetine kurban gitti

02.12.2021 00:52

Antalya'da yaşayan Hayriye Alkutay, evine gelen eski eşi Mustafa Ayata tarafından kuru sıkıdan bozma tabanca ile öldürüldü. Talihsiz kadının vefatı, başta Antalya olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğdu.

Döşemealtı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Hayriye Alkutay (30), eski eşi Mustafa Ayata tarafından kurusıkıdan bozma tabancayla öldürüldü. Alkutay'ın iki kardeşi de yaralandı. Olayın ardından Türkiye yasa boğulurken, vatandaşlar kadın cinayetleri nedeniyle sitemlerini dile getirdi.

ESKİ EŞİNİN AİLESİNİN EVİNE GİTTİ

İddiaya göre, önceki gün saat 22.00 sıralarında eski eşinin, ailesiyle birlikte yaşadığıDöşemealtı ilçesine bağlı Çıplaklı Mahallesi'ndeki eve giden Mustafa Ayata ile Hayriye Alkutay arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine yanında getirdiği kurusıkıdan bozma tabancayı çıkaran Mustafa Ayata, eski eşine ateş etti. Hayriye Alkutay olay yerinde hayatını kaybederken, talihsiz kadının kardeşleri Murat Alkutay ile Ahmet Emre Alkutay ise yaralandı.

Türkiye, Hayriye Alkutay'a ağlıyor! Bir kadın daha şiddete kurban gitti

2 ÇOCUĞU VARDI

Saldırı sonrası olay yerinden kaçan Mustafa Ayata, suç aleti silahla birlikte polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı. Alkutay'ın cenazesi morga kaldırılırken, yaralı kardeşleri de hastaneye götürüldü. Hayriye Alkutay'ın 2 yaşında bir erkek ve 4 yaşında bir kız çocuğu olduğu kaydedildi. Mustafa Ayata'nın ise Bursa'da bir konut sitesinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Eski eşini öldürüp, 2 kardeşini de yaraladı
Eski eşini öldürüp, 2 kardeşini de yaraladı
Eski eşini öldürüp, 2 kardeşini de yaraladı
YORUMLAR (1)
  • Murat Yaman: Bu ülkeye ne zaman idam gelecek, ne zaman adalet sağlanacak, ne zaman bu canilerin ekmeği rızkı kesilecek? Daha kaç kadın ölecek, kaç çocuk istismar edilecek kaç hayvana eziyet işkence edilecek.. Cevap Yaz 39 0 Yayından Kaldır
500

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Türkiye, Hayriye Alkutay'a ağlıyor! Bir kadın daha koca dehşetine kurban gitti - Son Dakika


Advertisement