Eski Emniyet Müdürü Evinden Çıkan Fethullah Gülen İmzalı Notu Reddetti - Son Dakika

Eski Emniyet Müdürü Evinden Çıkan Fethullah Gülen İmzalı Notu Reddetti

12.08.2016 15:43

Bursa'da tutuklanan eski İl Emniyet Müdür Ali Osman Kaya, evinde ele geçirilen Fethullah Gülen imzalı notun kendisine ait olmadığını, kendisine kurulan komplonun bir parçası olduğunu iddia etti.

Bursa'da Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, evinde ele geçirilen Fetullah Gülen imzalı notun kendisine ait olmadığını savunarak, "Bana kurulan komplonun bir parçası olduğunu düşünüyorum" dedi.

"KARDEŞİM ALİ OSMAN KAHYAOĞLU, GÖZLERİNDEN ÖPERİM"

Soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nce Ali Osman Kahya'nın evinde yapılan aramada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen imzalı "Kardeşim Ali Osman Kahyaoğlu, gözlerinden öperim" yazılı bir kağıt bulundu.

"DARBECİLERİ LANETLİYORUM"

Kahya, mahkemede verdiği ifadesinde hakkındaki suçlamaları reddetti. Ali Osman Kahya, Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne verdiği ifadede, "15 Temmuz günü Antalya'da Aksu'da tatildeydim. Darbecileri lanetliyorum. Allah belalarını versin diyorum. Meslek hayatım boyunca terörle mücadele ettim. Bugün terör örgütü ile ilişkilendirilmemi kabul edemiyorum. Tüm darbelere karşıyım, önceki darbelerde ülkenin ne kadar zarar gördüğünü biliyorum.

"GİZLİ TANIKLAR BANA İFTİRA ATMAKTADIR"

Bursa'da 2 yıl emniyet müdürü olarak görev yaptım. Bursa'nın büyükşehir olması dolayısıyla devlet protokolünden pek çok kişi Bursa'ya geldiğinde onlara eşlik ettim. Görevim dolayısıyla pek çok kişiyle görüştüm. Ancak bu kişilerin siyasi yapı ve düşüncelerini bilmem mümkün değildir. Bana sorgu aşamasında sorulan kişilerin büyük kısmını tanımıyorum. Gizli tanıklar bana iftira atmaktadır. 2013 yılında aktif görevden ayrılarak bir süre teftişte çalıştım. Daha sonra 2015 yılında emekli oldum" dedi.

"BURSA İMAMINI TANIMIYORUM"

Ali Osman Kahya, "Dönemin valisi ve başsavcısı ile birlikte Cansun Sarıyıldız ile herhangi bir toplantıya katılmadım. Herhangi bir illegal yapının içinde bulunmadım. Gözaltına alındığımda evimin önünde arabadaydım. Beni arabanın içerisinde tuttular. Arama esnasında eve sokmadılar. Aramada evimde ele geçen ve Fetullah Gülen'in bana hitaben yazdığı bildirilen not hakkında bilgim yoktur. Bana böyle bir belge verilmedi. Bu belge bana ait değildir. Bana kurulan bir komplonun bir parçası olduğunu düşünüyordum. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Dikkat edileceği üzere notun üzerinde soyismim Kahya yerine Kahyaoğlu yazılmıştır. Tutuksuz yargılanmak üzere salıverilmemi talep ederim. Hakimliğiniz aksi kanaatte ise adli kontrol hükümlülüğünün uygulanmasını talep ederim" şeklinde konuştu.

"MÜVEKKİLİM 15 TEMMUZ'DA TATİL YAPIYORDU"

Öte yandan, Kahya'nın avukatı Fatih Erdim ise mahkemede yaptığı savunmada, müvekkilinin 25 yıllık emniyet müdürü olduğunu, meslek hayatı boyunca 600'e yakın taltif aldığını ve hakkındaki suçlamalarının tamamının soyut nitelikte olduğunu belirterek Ali Osman Kahya'nın 15 Temmuz'da Antalya'da köyünde tatilde olduğunu söyledi. Avukat Erdim, Kahya'nın evinde ele geçirilen notun müvekkiline ait olmadığını, bu süreçte tarih bulunmayan bir belgenin gerçek olsa dahi müvekkili tarafından evinde bulundurulmasının mümkün olmadığını iddia etti. Ayrıca Zirve Yayınevi soruşturmasına da değinen Erdim, "Zirve Yayınevi soruşturmasında müvekkilinin herhangi ihmali yoktur. Suçüstü halindeki failler yakalanarak adli makamlara tespit edilmek suretiyle o dönem Malatya il emniyet müdürlüğü görevindeki müvekkilim görevini yapmıştır. Kaldı ki bu dosya ile ilgili herhangi bir şekilde müvekkilimin ifadesine müracaat edilmemiştir" dedi.

Eski Emniyet Müdürü Evinden Çıkan Fethullah Gülen İmzalı Notu Reddetti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Eski Emniyet Müdürü Evinden Çıkan Fethullah Gülen İmzalı Notu Reddetti - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Nusret, Maradona'nın masasını kalıcı olarak rezerve etti İran'dan İsrail'e suikast mesajı: Trump dönemi bitmeden savaş peşinde Sokağa çıkma kısıtlaması kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı Son Dakika: Türkiye'de 27 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 177 kişi vefat etti, 29 bin 845 yeni vaka tespit edildi Ekrem İmamoğlu'ndan Erdoğan'a Kanal İstanbul yanıtı: Çok net ifade edeyim ki; yapılmayacak İran, nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin ölümünden İsrail'i sorumlu tuttu Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar