Eskişehir'de Olta Balıkçıları Sarısungur Göletinde Yarıştı - Son Dakika

Eskişehir'de Olta Balıkçıları Sarısungur Göletinde Yarıştı

24.08.2015 08:30
Eskişehir'de Olta Balıkçıları Sarısungur Göletinde Yarıştı, System.String[]

ESABDER tarafından düzenlenen "Sportif Amatör Balıkçılar Yarışıyor" etkinliğinde, en büyük balığı yakalayan Murat Yarıktaş birinci oldu.

Ödül töreni öncesi balıkçılar Güneydoğuda şehit düşen asker ve polisler için dua ettiler.

Eskişehir Sarısungur Göletinde düzenlenen ve iki gün süren, 'Sportif Amatör Balıkçılar Yarışıyor' etkinliği ödül töreniyle sona erdi. Yarışmada, 3 kilo 250 gram ağırlığındaki Sazan balığını tutan Murat Yarıktaş birinci oldu.
Doğal hayatın sonraki kuşaklara aktarılması, amatör ve sportif olta balıkçılığını özendirmek, sevdirmek, gelişmesini sağlamak ve sürdürülebilir balıkçılığa katkıda bulunmak amacıyla, Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Sportif Amatör Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği tarafından düzenlenen etkinlikte çeşitli illerden gelen balıkçılar kıyasıya yarıştılar. Bakılçılar tuttukları balıkları gerekli ölçümler yapıldıktan sonra suya bıraktılar. Sadece göletteki diğer balıkları yedikleri için İsrail sazanları kıyıya alındılar.

Yarışma sonrası yapılan ödül töreninde, ESABDER Başkanı Osman Demirtaş, doğaya ve balıkçılığa katkılarından dolayı, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür etti. Ödüller dağıtılmadan önce, balıkçılar Güneydoğuda şehit düşen asker ve polisler için dua ettiler.

En Büyük Balık Yakalama dalında birincilik ödülünü Murat Yarıktaş'a, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Erdemir verdi. En Çok Balık Yakalama (Sazan) dalında ise birincilik ödülünü 5 balıkla Serkan Eroğlu, En Çok Havuz Balığı (İsrail Sazanı) Yakalama dalında birinciliği 4 balıkla Hüseyin Akdeniz alırken, fotoğraf yarışmasında birinciliği Özden Aydın kazandı.

Dereceye girenlere verilen hediyelerin çokluğu dikkat çekerken, balıkçılar tören sonunda Türk bayrağı altında, 'Şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz" yazılı bilboardların önünde toplu fotoğraf çektirdiler.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Eskişehir'de Olta Balıkçıları Sarısungur Göletinde Yarıştı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün bebeklere korona aşısı yapıldığına dair iddialar sonrası soruşturma başlattı 15:08 Son Dakika! Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün bebeklere korona aşısı yapıldığına dair iddialar sonrası soruşturma başlattı Beşiktaş Kulübü, Serdar Ortaç için savcılığa suç duyurusunda bulunacak 15:04 Beşiktaş Kulübü, Serdar Ortaç için savcılığa suç duyurusunda bulunacak Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi 14:51 Dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düşen genç, babası tarafından tespit edildi
Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti 14:38 Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi 14:27 Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' 14:13 Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi'
Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı 13:46 Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı Evlilik hazırlığı yapan galerici, doktor sevgilisi tarafından tuzağa düşürüldü! Silah zoruyla taciz edip 260 bin liralık senet imzalattılar 12:59 Evlilik hazırlığı yapan galerici, doktor sevgilisi tarafından tuzağa düşürüldü! Silah zoruyla taciz edip 260 bin liralık senet imzalattılar
Advertisement