Eti, Alaska Frigo'yu Satın Aldı - Son Dakika

Eti, Alaska Frigo'yu Satın Aldı

15.10.2014 14:02
Eti, Alaska Frigo'yu Satın Aldı, System.String[]

Eti, 60 yıl önce Türkiye'nin ilk sanayi tipi dondurması olarak piyasaya sürülen ve bugünlerde sinemalarda boy gösteren Alaska Frigo'yu satın aldı.

ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, "Bir sinema klasiği haline gelmiş ve 60 yılı aşkın süredir tüketicilerin kalbinde taht kuran nostaljik lezzet Alaska Frigo'yu bünyemize katmış bulunuyoruz" dedi.

Kanatlı, ETİ'nin, faaliyet alanını genişletme amacıyla gerçekleştirdiği yeni yatırımı Alaska Frigo'nun satın alınmasına ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, eskiden sinemalarda verilen Alaska Frigo ile film izlendiğini, bazılarının ise Alaska Frigo yemek için sinemaya gittiğini hatırlattı.

Firuzhan Kanatlı, "Bir sinema klasiği haline gelmiş ve 60 yılı aşkın süredir tüketicilerin kalbinde taht kuran nostaljik lezzeti Alaska Frigo'yu bünyemize katmış bulunuyoruz" diye konuştu.

Bu yeni yatırım ile ETİ olarak faaliyet gösterdikleri alanı genişlettiklerini ifade eden Kanatlı, şunları kaydetti:

"ETİ'ye yakışacak Alaska Frigo ile çikolata kaplı soğuk atıştırmalık alanına adım atıyoruz. Bizler ETİ olarak sektöre kazandırdığı ilkler ile bilinen inovatif bir yaklaşım ile lezzetli ürünler üretmeyi ilke edinen bir kuruluşuz. Alaska Frigo da bir sinema klasiği olarak bilinen lezzeti ile efsane haline gelen, Türkiye'nin geçmişinde yer almış markalardandır. Bu anlamda bu satın almanın bizler için ekonomik değeri olduğu kadar manevi değeri de bulunuyor.

Sinemada atıştırmalık denildiğinde ilk akla gelen markalar arasında olan Alaska Frigo markasını aynı prestij ile bilinirlikle yoluna devam ettirmek bizler için bir hedef olduğu kadar büyük bir sorumluluk anlamına da geliyor. ETİ olarak yeni yatırımlarla şirketimizi büyütmeyi hedeflerken aynı zamanda ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendimize görev biliyoruz."

Kanatlı, Türkiye'nin 100 büyük şirketi arasında ve tüketici anketlerinde en beğenilen markalar listesinde ilk sıralarda yer aldıklarını anlatarak, bu sorumluluk ve büyüme hedefi ile gerek yurt içi gerekse de yurt dışı yatırımları da göz önünde tuttuklarını ve ETİ markasına uygun olacak markaları da ilgi alanlarında bulundurduklarını söyledi.

İnovatif yaklaşımları ile üretim, pazarlama ve satıştaki tecrübelerini kullanarak Alaska Frigo'nun Türkiye'nin dört bir yanında yayılmasını hedeflediklerini aktaran Kanatlı, "Bu ürünün gerekli şekilde eksi 18 derecelik ortamda dağıtım ve satışının yapılabilmesi için araç ve dolap yatırımlarımızı yaptık" dedi.

"Alaska Frigo yatırımı 13 milyon liraya mal oldu"

ETİ Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu da ilk üretimini 1953 yılında gerçekleştiren ve piyasaya çıktığı günden bu güne bir sinema klasiği haline gelen Alaska Frigo'yu ETİ bünyesine katmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, ETİ olarak böyle kıymetli bir markaya sahip çıkarak, daha yukarılara taşımayı amaçladıklarını kaydetti.

ETİ'nin Eskişehir tesislerinde üretecekleri Alaska Frigo'yu ilk etapta batı ve doğu Marmara ile batı Akdeniz bölgelerinde 2 liradan satışa sunacaklarını ifade eden Polatoğlu, bu ürünü daha sonra tüm satış kanalları üzerinden Türkiye'nin geneline ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Ürünün orijinal lezzetini korumayı önemsediklerini vurgulayan Polatoğlu, "Yarım asırı aşkın süredir unlu mamüller ve çikolata sektöründe sürdürdüğümüz başarılı performansı soğuk atıştırmalık alanında genişlerek devam ettirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Bir gazetecinin soğuk atıştırmalık alanında genişlemeyi düşünüp düşünmediklerine yönelik sorusu üzerine Polatoğlu, Alaska Frigo'nun satın aldıkları ilk marka olduğunu belirterek, Alaska Frigo'yu destekleyecek başka ürünlerin de geleceğini söyledi.

Polatoğlu, Alaska Frigo yatırımının 13 milyon liraya mal olduğunu aktararak, yeni inovatif ürünler ile piyasayı değerlendireceklerini kaydetti.

"Türk sinemasındaki büyüme mi sizi böyle bir yatırıma yöneltti?" şeklindeki soru üzerine Polatoğlu, şu anda hayatın değişik noktalarında soğuk atıştırmalık ihtiyacının oluştuğunu belirterek, soğuk atıştırmalık kategorisinin sinemanın ötesine de hitap ettiğini bildirdi.

Polatoğlu, Alaska Frigo'yu yeni jenerasyona tanıtmak için çeşitli faaliyetlerinin bulunduğunu da anlattı.

Alaska Frigo'nun ihracına yönelik soruya da Polatoğlu, ihracat konusunun da ilgi alanları içinde olduğunu söyledi. - İstanbul

Eti, Alaska Frigo'yu Satın Aldı

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eti, Alaska Frigo'yu Satın Aldı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanıyor! Masada yeni korona tedbirleri dahil 4 kritik konu var 13:15 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanıyor! Masada yeni korona tedbirleri dahil 4 kritik konu var Babasının sattığı 1991 model serçeyi yıllar sonra satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı 12:48 Babasının sattığı 1991 model serçeyi yıllar sonra satın aldı, 120 bin TL harcayarak yarışlara katıldı Köftecilik yapan adam, Isınmak için yaktığı semaver dumanından zehirlenip aracında can verdi 12:23 Köftecilik yapan adam, Isınmak için yaktığı semaver dumanından zehirlenip aracında can verdi
Şarkıcı Günseli Deniz, Amerikalı iş insanıyla Çırağan Sarayı'nda evlendi 11:53 Şarkıcı Günseli Deniz, Amerikalı iş insanıyla Çırağan Sarayı'nda evlendi İngiltere'de akaryakıt krizi sebebiyle kavgalar başladı 11:45 İngiltere'de akaryakıt krizi sebebiyle kavgalar başladı Türkiye'nin konuştuğu Dilek ile ilgili Valilik'ten açıklama! Kocası, küçük kardeşine cinsel istismarla suçlanmış 09:58 Türkiye'nin konuştuğu Dilek ile ilgili Valilik'ten açıklama! Kocası, küçük kardeşine cinsel istismarla suçlanmış
Cinsel ilişki esnasında balkondan düşen kadın, son model arabanın üzerine düştü 09:33 Cinsel ilişki esnasında balkondan düşen kadın, son model arabanın üzerine düştü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 09:09 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Barınamıyoruz" eylemlerine tepki gösterdi: Hayatınız yalan
Advertisement