EÜ Konservatuvarından kuruluş yıl dönümüne özel konser - Son Dakika

EÜ Konservatuvarından kuruluş yıl dönümüne özel konser

21.05.2021 11:34
EÜ Konservatuvarından kuruluş yıl dönümüne özel konser

Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı tarafından EÜ 41. Kültür Sanat ve Spor Şenliği kapsamında hazırlanan "Konservatuvar Söylüyor" kuruluş yıl dönümü konseri online olarak sahne aldı.

Ege Üniversitesi Youtube kanalından yayınlanan konserde konservatuvar öğretim elemanları solo performansları ile öğrencilerle buluştu. Konserin açılış eserleri olan "Kırmızı Gülün Adı Var" ve "Muhabbet Bağı"parçalarına Rektör Prof. Dr. Necdet Budak da eşlik etti.

Konser öncesi bir konuşma gerçekleştiren Rektör Budak, Ege Üniversitesinin 66'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirterek konseri tertip eden EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Genel Sanat yönetmenliğini konservatuvar müdür yardımcısı Öğretim Görevlisi Salih Sütoğlu'nun yaptığı programda; Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Pop Müziğinden örnekler seslendirildi. Online konserde; Seher Dilmaç Meriç, Tolga Meriç,Dr. Barış Doğan, Dr. Serap Nargaz, Atabey Aydın, Erdal Güral, Senem Ersin, Doç. Dr. Hale Yamaner, Derya Tansu, Buket Tüzün ve Tarkan Erkan performanslarını sergiledi.

Konserde; "Affetmem Asla Seni", "Mazideki Aşk", "Papatya Gibisin", "Bizim Evde Şeker Lokum Badem Var", "Esbap Serdim Sicime", "Tanrıdan Diledim", "Yolcu", " İzmir'in Kavakları", "Sarışınım", "Masal", "Islak Islak" gibi her türden eserler ile dinleyenler keyifli anlar yaşadı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel EÜ Konservatuvarından kuruluş yıl dönümüne özel konser - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

AK Parti ve MHP seçim barajı için anlaştı 18:10 AK Parti ve MHP seçim barajı için anlaştı
Vitor Pereira, Burak Kapacak'ı 1 dakika bile oynatmadı 17:18 Vitor Pereira, Burak Kapacak'ı 1 dakika bile oynatmadı Çıntar mantarı tezgaha iner inmez tükendi 16:37 Çıntar mantarı tezgaha iner inmez tükendi Üzeri suyla kaplı toprağı kaldıran Türk defineci, bulduğu şeyi kendisi bile anlamadı 16:17 Üzeri suyla kaplı toprağı kaldıran Türk defineci, bulduğu şeyi kendisi bile anlamadı Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu merakla beklenen tercihini yaptı! 15:09 Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu merakla beklenen tercihini yaptı! İmamoğlu'ndan Halk Ekmek kuyrukları için 15:00 İmamoğlu'ndan Halk Ekmek kuyrukları için "mizansen" yorumu yapanlara sert tepki: Siyaset için her şeyi konuşabilecek körlükte insanlar Enişteden liseli kıza cinsel istismar: Arabada bacaklarımı okşamaya başladı 12:29 Enişteden liseli kıza cinsel istismar: Arabada bacaklarımı okşamaya başladı Sene başında 30 liraya satılan kahvenin kilosu şimdi 140 lira 11:47 Sene başında 30 liraya satılan kahvenin kilosu şimdi 140 lira
Advertisement