Felaketi yaşayan İstanbul'un yanı başındaki Tekirdağ'a bir gram kar düşmedi - Son Dakika

Felaketi yaşayan İstanbul'un yanı başındaki Tekirdağ'a bir gram kar düşmedi

26.01.2022 16:48

Türkiye'nin gözü günlerdir kar felaketiyle boğuşan İstanbul'da. Özellikle megakentin yanı başındaki şehirler, süreci daha da yakından takip ediyor. Onlardan biri de İstanbul'a 120 kilometre uzaklıktaki Tekirdağ. Kara hasret kalan şehir, adeta bahardan kalma günler yaşıyor.

Son günlerde kar esaretinin yaşandığı İstanbul'un hemen yanı başındaki Tekirdağ'a bir gram kar düşmemesi ve güneşli havanın etkili olmaması şehirde yaşanan vatandaşlar arasında şaşkınlığa sebep oldu. Güneşin tadını çıkarmak isteyenler, Süleymanpaşa ilçesinde sahile inerek yürüyüş yaptı.

"BUNLAR TÜRKİYE'NİN GÜZELLİĞİNİ GÖSTERİYOR"

Yürüyüş yapan vatandaşlardan Cemil Uzun, "Her tarafın havası farklı. Bunlar aynı zamanda Türkiye'nin güzelliğini gösteriyor. Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinden birisi. Ama değerini bilemiyoruz" dedi.

Felaketi yaşayan İstanbul'un dibindeki Tekirdağ kara hasret! Şehre bir gram kar düşmedi

"ŞAŞKINIZ, ALLAH'IN VERGİSİ"

İstanbul'un hemen yanı başındaki Tekirdağ'da kar yağışının olmamasına şaşırdıklarını ifade eden vatandaşlardan Ömer Taşçı, "Şaşırdık tabi ki ama Allah'ın vergisi. Buranın güneşli olmasına sevindik. Sahilde güzel bir yürüyüş yapıyoruz" diye konuştu.

Felaketi yaşayan İstanbul'un dibindeki Tekirdağ kara hasret! Şehre bir gram kar düşmedi

"TEKİRDAĞ'IN KURU SOĞUĞU MEŞHURDUR"

Süleymanpaşa sahil yürüyüş alanında güneşli havayı fırsat bilerek yürüyüş yapan Nazım Gado ise "Hava güzel, biz her gün buradayız. Çıkıyoruz yürüyüş yapıyoruz, sonra evimize gidiyoruz. Biz hep şaşırıyoruz. Bizde kar çok nadir görülür. Genelde hep böyle kuru soğuk yeriz. Tekirdağ'ın kuru soğuğu meşhurdur" şeklinde konuştu.

Felaketi yaşayan İstanbul'un dibindeki Tekirdağ kara hasret! Şehre bir gram kar düşmedi
YORUMLAR (2)
  • Tarık Gültekin: NİYE FELAKET DİYORSUNUZ ARKADAŞ YAZIN KURAKLIK VAR SU SIKINTISI VAR DİYİP DURUYORSUNUZ ALLAH BOL BOL KAR YAĞIŞI GÖNDERMİŞ SU SIKINTISINI GİDERMİŞ HALEN FELAKAT İNSANOĞLU GERÇETEN ÇOK NANKÖR Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • TC Ali Tartar: İstanbul dan sonra en çok oraya kar yağacak tı güya metroloji genel müdürlüğü öyle yazıyordu ne den yağmadı MGM hep yanlış tahmin de bulunmaya başladı eskisi gibi acaba neden torpil ile gelenler ola bilir mi bence olabilir Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Türkiye'nin hibrit lisesi eğitim hayatına başlıyor Türkiye'nin hibrit lisesi eğitim hayatına başlıyor Teknopark İstanbul'dan teknoloji üreticilerine yeni ofis imkanı Teknopark İstanbul'dan teknoloji üreticilerine yeni ofis imkanı Gayrimenkul sektörüne girmek isteyen yeni yatırımcılara fırsat Gayrimenkul sektörüne girmek isteyen yeni yatırımcılara fırsat
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Felaketi yaşayan İstanbul'un yanı başındaki Tekirdağ'a bir gram kar düşmedi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement