Son Dakika Haberleri: FIFA, Mersin İdmanyurdu'na 20 Bin İsviçre Frangı Para Cezası Verdi

FIFA, Mersin İdmanyurdu'na 20 Bin İsviçre Frangı Para Cezası Verdi

7 ay önce

FIFA, Mersin İdmanyurdu'na finansal görevlere uygunluğu garantiye almaya yönelik çalışmalar kapsamında 20 bin İsviçre frangı para cezası verdi.

FIFA, Mersin İdmanyurdu'na 20 Bin İsviçre Frangı Para Cezası Verdi, System.String[]

FIFA, aralarında Mersin İdmanyurdu'nun da bulunduğu 6 kulübe çeşitli para cezaları verdiğini açıkladı.

FIFA'dan yapılan açıklamada, finansal görevlere uygunluğu garantiye almaya yönelik çalışmalar kapsamında 6 kulübe para cezası verildiği, bu kulüplerin belirli vadeler zarfında sorumluluklarını yerine getirmediği durumda puan silme ve transfer yasağı gibi cezalarla karşı karşıya kalacağı belirtildi.

PARA ÖDENMEZSE 6 PUAN SİLME VE TRANSFER YASAĞI KAPIDA

Açıklamada, Mersin İdmanyurdu'na 20 bin İsviçre frangı para cezası verildiği ve kulübün bu parayı 60 gün içinde ödemediği durumda 6 puan silme ile 2 yıl transfer yasağı cezası alacağı kaydedildi.

FIFA ayrıca, Katar'dan El Arabi ile El Kharaitiyat, Mısır'dan Zamalek, Birleşik Arap Emirlikleri'nden El Jazira ve Rusya'dan FC Kuban takımlarına da benzer cezalar verdi.

Bir dönem Süper Lig'de boy gösteren Mersin İdmanyurdu, son olarak Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Bölgesel Amatör Lig'e düşürülmüştü.


YORUMLAR


Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, ABD'ye Rest Çekip 72 Saat Süre Verdi