Son Dakika Haberleri: İngiliz Hava Yolu Şirketi Flybe Satış Görüşmeleri Yapıyor

İngiliz Hava Yolu Şirketi Flybe Satış Görüşmeleri Yapıyor

5 ay önce

İngiliz hava yolu şirketi Flybe, şirketin satışı için görüşmeler yapıldığını açıkladı.

Merkezi Exeter'de bulunan İngiliz hava yolu şirketi Flybe, bazı stratejik operatörlerle şirketin satışı için görüşmeler yapıldığını açıkladı. Açıklamada, Flybe'nin, tedbir planları kapsamında, gelecek dönemde planlanan uçuş sayısını da azaltabileceği kaydedildi.

ŞİRKETİN HİSSELERİ YÜZDE 75 DEĞER KAYBETTİ

Flybe, geçen ay toplam zararının 2018 sonunda yaklaşık 22 milyon sterlin olabileceğini belirterek, İngiliz sterlinindeki değer kaybı, azalan tüketici talebi ve artan yakıt fiyatlarının şirketi olumsuz etkilediğini vurgulamıştı. Şirketin Londra borsasındaki hisseleri, Eylül ayından bu yana yüzde 75 değer kaybetti. Şirket, 2010 yılında Londra borsasında işlem görmeye başladı. O dönemde 215 milyon sterlin olan şirketin değeri, şu anda yaklaşık 25 milyon sterlin seviyesinde bulunuyor.

FLYBE 1979 YILINDA KURULDU

1979 yılında kurulan Flybe, toplam 78 uçakla ülkenin London City, Southampton, Cardiff, Aberdeen ve Norwich gibi küçük hava alanlarından İngiltere'deki şehirlere ve Avrupa'ya sefer yapıyor.
TCDD'ye KPSS Şartı Aranmaksızın 356 Personel Alınacak! İşte Aranan Şartlar Murat Yıldırım'ın Eşinin Makyajsız Hali, Takipçilerini Hayal Kırıklığına Uğrattı Beren Saat'le Boşanacakları Söylenen Kenan Doğulu'dan Duygusal Paylaşım