G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması - Son Dakika

G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması

18.12.2019 19:26

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün kayyuma gitme ihtimali bulunmadığını söylerken, Tuzlaspor maçından sonra yaşanan olaylar için de "Türk futbolu bu virüslerden temizlenmelidir" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün kayyuma gitme ihtimali, seçim isteyen üyeler ve Tuzlaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray için gece gündüz çalıştıklarını ve seçimden korkmadıklarını kaydeden Cengiz, "Mali açıdan 5 yıl borsaya açık şirketler üst üste zarar gösterdiğinde, kayyuma gitme riski vardır. Biz bunu önledik. Kendi yolunu ve yordamını bulamayan şirketler için kayyum vardır, Galatasaray'ın böyle bir durumu yok. Kayyum talep eden iki arkadaşın hedefi seçime gitmek istemek, zevkle. 22 ayda 2 seçim yaşadım, üçüncüyü de yaşarım, hiç sorun değil, yeter ki Galatasaray'a olan hizmet aşkımız bitmesin, bitirmesinler. Arkadaşlarımızın neler çektiğini, bizim neler çektiğimizi bilen biliyor. Biz seçime gitmemekle ne servetimize servet, ne gelirimize gelir kattık. Tam tersine, susuz, uykusuz, prangalı şekilde Galatasaray'a, çocukluk aşkımıza hizmet etmeye çalıştık. Seçime gitmek için, Galatasaray'a kayyum atandığında, o kayyum sadece seçime bakmaz, mali, idari konulara da bakar. Dümensiz sandal nereye gider? Galatasaray şu anda mali, idari, sportif olarak olabilecek en iyi noktadadır. Şu anda üzerimizde çok ciddi baskılar var henüz anlatamadığım. Onları çözemediğimiz takdirde anlatacağız" dedi.

TUZLASPOR MAÇI SONRASINDA YAŞANANLAR

Tuzlaspor maçında yaşananlar ile ilgili de görüşleri sorulan başkan, "Ben teknik direktörlere ve oyunculara cevap verecek noktada değilim, küçük gördüğüm için değil, onların yorumu onlara ait. Senkronize bir şekilde, bilinçli bir şekilde, ameliyattan yeni çıkmış bir oyuncunun oynamayacağı bilindiği halde, yedek kulübesinde oyunu provoke etmesi hiç hoş olmadı. Hele bir kadına, çok ağır ve duyulmamış küfürlerle saldırılması bir utanç. Sayın Tuzla başkanı da yanımdaydı, şok olmuş halde izledim. Rakip takımın teknik heyetinin tribünleri tahrik eder şekilde, neredeyse sahaya inmelerini sağlayacak şekilde davranmaları beni çok üzdü. Türk futbolundan virüslerin temizlenmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması

Son Dakika Spor G.Saray'dan kayyum ve kavga açıklaması - Son Dakika Spor


YORUMLAR (11)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çin'de 14 bin kişinin karantinaya alınmasına neden olan SARS virüsü Irak'ta da görüldü Bursa Valiliği, "Restoran bakan yardımcısı için açıldı" iddiasını yalanladı Çin'den şok görüntüler! SARS virüsü nedeniyle karantinaya alınmak istenen 14 bin kişi kaçmaya çalıştı Selin Ciğerci'nin arabasında açıklama yapan Melisa Emirbayer: Seren Serengil tarafından oyuna getirildim Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı Başakşehir teknik heyetinin mağlubiyet sözleri Beşiktaşlıları kızdırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fitne ateşi" yorumu sonrası AK Partili isimlerden Arınç'a peş peşe istifa çağrısı Öfkelenen koca, hareket halindeki araçtan eşini attı! Talihsiz kadın feci şekilde can verdi