Gebze'deki Kültür Sanat Etkinlikleri Hız Kesmiyor - Son Dakika

Gebze'deki Kültür Sanat Etkinlikleri Hız Kesmiyor

Gebze\'deki Kültür Sanat Etkinlikleri Hız Kesmiyor
Son Güncelleme: 17.11.2014 09:11

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'ndeki etkinliklere hem çocuklar hem de yetişkinler büyük ilgi gösteriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve kentin kültür sanat hayatına yön veren etkinlikler, hız kesmeden devam ediyor. Kültür sanat etkinliklerinin en önemli adreslerinden biri olan Gebze'de geçtiğimiz hafta hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı etkinlikler düzenlendi. Çocuklar, kendileri için perde açan "Yalancı Kırpık Renkler Ülkesinde" adlı oyun çocuk oyununu büyük bir keyifle izledi. Yetişkinler ise, Haluk Öztekin'in verdiği "Mutluluğun Şifreleri" konulu semineri dinleme imkânı buldu.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM ÖĞRENDİ

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinliklere hem çocuklar hem de yetişkinler büyük ilgi gösterdi. Çocuklar, yalancı Kırpık'ın renkler ülkesindeki maceralarını izlerken, kahkahaları da salonu adeta çınlattı. İnteraktif oyunda, yalan söylemenin insan hayatına olan zararları ise çarpıcı ve eğitici örneklerle ortaya kondu.

MUTLULUĞUN ŞİFRELERİ

Yetişkinler ise, kişisel gelişim uzmanı Haluk Öztekin'in verdiği "Mutluluğun Şifreleri" konulu semineri izledi. Öztekin, aynı adı taşıyan kitabından verdiği örneklerle izleyenlere mutlu olmanın yöntemlerini aktardı. Kişinin, "Ancak hedeflerime ulaştığımda mutlu olurum" demesinin yaşamı "ıskaladığı" anlamı taşıdığına dikkat çeken Öztekin, "Bu nedenle kendimize küçük mutluluklar bulmalı ve bunları yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Mutluluğu başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız hoşgörülü olun ve hayata olan bağlılığınızı kesmeyin. Sevilmek istiyorsanız önce sevmeyi öğrenmelisiniz. Sevilmek ve sevmek en üstün duygulardır" şeklinde konuştu.

AHLAKLI İNSAN HİLEKAR OLAMAZ

"Çocuklarınıza paradan çok ahlâk veriniz" diyen Haluk Öztekin, "Ahlâklı insan hilekâr olamaz. Gençleri, o genç yaşlarında eğitmek gerekir. Bu nedenle her zaman eğitimin yanında olmalı ve desteklemeliyiz" dedi.

DAHA MUTLU BİR YAŞAM İÇİN

Haluk Öztekin, daha mutlu bir yaşam için önerilerde de bulundu. Bu çerçevede, gerçek değişimin eski şeyleri farklı görmekle başlayacağını kaydeden Öztekin, "Pencereniz kirliyse dışarı çıkıp manzarayı parlatmanız boşunadır. Eğer siz kendinizi sevmiyorsanız başkaları neden sevsin? Ana babanız doğumunuzdan sorumludur, hayatınızdan değil" sözleriyle daha mutlu bir yaşamın adeta formülünü verdi.

OKURLARI İÇİN KİTABINI İMZALADI.

Beğeni ile izlenen söyleşinin sonunda Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Sorumlusu Ufuk Eser, Haluk Öztekin'e teşekkür ederek, çiçek verdi. Öztekin, daha sonra fuayede okurları için kitabını imzaladı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Gebze'deki Kültür Sanat Etkinlikleri Hız Kesmiyor - Son Dakika


Advertisement