Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü - Son Dakika

Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü

04.04.2019 15:37

Görevi devreden eski belediye başkanı, eve otobüsle döndüKOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı olan Doç. Dr. Tahir Büyükakın'a görevi devreden İbrahim Karaosmanoğlu, evine otobüsle döndü.

Görevi devreden eski belediye başkanı, eve otobüsle döndü

KOCAELİ - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı olan Doç. Dr. Tahir Büyükakın'a görevi devreden İbrahim Karaosmanoğlu, evine otobüsle döndü.

31 Mart yerel seçimlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Doç. Dr. Tahir Büyükakın, mazbatasını aldıktan sonra Belediye binasına gelerek İbrahim Karaosmanoğlu'ndan görevi devraldı. Mazbatasını alan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Büyükakın'ı ve eski Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu'nu Büyükşehir yöneticileri ve personeli karşıladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde gerçekleşen devir teslim törenine eski başkan İbrahim Karaosmanoğlu, yeni başkan Doç Dr. Tahir Büyükakın'ın ile birlikte AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Sami Çakır, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Başkan Yardımcısı Zekeriya Özak, Genel Sekreter yardımcıları, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, ilçe belediye başkanları, çok sayıda partili, daire başkanları, şube müdürleri ve Büyükşehir çalışanları katıldı.

Karaosmanoğlu, görevi yeni başkana devretti

15 yıllık İbrahim Karaosmanoğlu döneminin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin yeni başkanı olan Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İl Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Hakimi Yusuf Coşkun'dan aldı. İl Seçim Kurulu Başkanlığı'nda gerçekleşen mazbata törenine Büyükşehir Belediye eski Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da katıldı. Daha sonra beraberindekilerle Büyükşehir Belediyesi binasına geçen Başkan Doç. Dr. Büyükakın, gerçekleşen devir teslim töreninde başkanlık koltuğuna oturdu. Törende ilk konuşmayı yapan eski başkan Karaosmanoğlu, "Çok mutluyum. 15 yıl kesintisiz Kocaeli'mizin güzel insanlarına güzel hizmetler yaptığımıza inanıyorum. Güzel işler yaptığımızın resmini de seçimlerde gördük. Göreve geldiğimizden bu yana kentimize hizmet etmeyi dert edindik. Çalıştık, çabaladık elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Gözümüz arkada değil. Beraber yürüdüğümüz, beraber gönül verdiğimiz yeni başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın'a gönül rahatlığıyla ve huzur içinde görevi teslim ediyorum. Allah yüzünü kara çıkarmasın, başarılarına başarı katsın İnşallah" dedi.

Eski başkan evine belediye otobüsü ile döndü

Devir teslim töreninin ardından eski başkan İbrahim Karaosmanoğlu tüm çalışanlara el sallayarak veda etikten sonra eşi Behiye Karaosmanoğlu ile birlikte 630 hat numaralı Yuvacık otobüsü ile Büyükşehir Hizmet Binası'ndan ayrıldı. İbrahim Karaosmanoğlu'nu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile eşi Figen Büyükakın ve 15 yıl boyunca bir arada çalışan personelleri yolcu etti.

Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü
Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü
Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü
Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Görevi Devreden Eski Belediye Başkanı, Eve Otobüsle Döndü - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bakan Koca'dan güzel haber: Sayı 40 milyon doza ulaştı, 18 yaş üstü nüfusun %50'si aşılandı 17:05 Bakan Koca'dan güzel haber: Sayı 40 milyon doza ulaştı, 18 yaş üstü nüfusun %50'si aşılandı Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız 16:54 Erdoğan'ın Azerbaycan'da askeri üs kurulması ihtimaline ilişkin sözlerine Rusya'dan yanıt: Gerekeni yaparız Son Dakika! Berkin Elvan davasında sanık polise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi 16:20 Son Dakika! Berkin Elvan davasında sanık polise 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi
Şiddetli yağışın ardından Başakşehir'de istinat duvarı çöktü! Ekipler olay yerine geldi 16:06 Şiddetli yağışın ardından Başakşehir'de istinat duvarı çöktü! Ekipler olay yerine geldi Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun 15:42 Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış 15:30 Cinsel içerikli video sitesine dava açtılar! 34 kadın görüntülerini rızaları dışında kullanılmış
Ahmet Davutoğlu'nun konvoyunda kaza: Genel Başkan Yardımcısı ve bir çocuk yaralandı 15:01 Ahmet Davutoğlu'nun konvoyunda kaza: Genel Başkan Yardımcısı ve bir çocuk yaralandı A Milli Takım'ın İsveç maçında fuhuş baskınında yakalanan hakem düdük çalacak 14:38 A Milli Takım'ın İsveç maçında fuhuş baskınında yakalanan hakem düdük çalacak
Advertisement