Hakime Sosyal Medyadaki Paylaşımı Nedeniyle Suç Duyurusu - Son Dakika

Hakime Sosyal Medyadaki Paylaşımı Nedeniyle Suç Duyurusu

08.06.2017 16:04
Hakime Sosyal Medyadaki Paylaşımı Nedeniyle Suç Duyurusu, System.String[]

Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, Milas Hakimi Kemal Koç'un sosyal medyada yer alan haberin altına, "Okullardaki Kemalizm ne zaman kalkıyor?

Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, Milas Hakimi Kemal Koç'un sosyal medyada yer alan haberin altına, "Okullardaki Kemalizm ne zaman kalkıyor?" şeklinde yorumda bulunduğunu belirterek, "Kendisini hakimlik mesleğinden istifa etmeye davet ettiğimiz gibi, aynı gerekçelerle görevden alınması talebiyle Hakimler ve Savcılar Kuruluna suç duyurusunda bulunduğumuzu saygıdeğer kamuoyuna saygıyla bildiririz." dedi.

Milas Adliyesi önünde basın mensuplarına açıklama yapan Uzun, Milas Adliyesinde 2. Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimi olarak görev yapan Kemal Koç'un, sosyal medyada yer alan, bitişik eğik el yazısının okullarda kaldırılmasıyla ilgili haberin altına, bir süre önce "Okullardaki Kemalizm ne zaman kalkıyor?" şeklinde yorum yaptığını belirtti.

"Hakim Kemal Koç'un Kemalizm'in okullardan kaldırılmasını sabırsızlıkla bekleyen düşüncesini şiddetle kınıyor ve bizler hayatta oldukça bunun asla mümkün olmayacağını hep bir ağızdan haykırıyoruz." diyen Uzun, şunları söyledi:

"Hakim Kemal Koç, unutmayın ki siz bugün bu ülkede ve burada hakimlik yapabiliyor, düşüncelerinizi özgürce ifade edebiliyor iseniz bu, adeta koskoca imparatorluğun küllerinden yeniden yaratılan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesini oluşturan ve dünya devletlerine örnek, dünyada birçok lidere ilham kaynağı olmuş olan Mustafa Kemal Atatürk ve onun düşüncelerinin felsefi ifadesi olan Kemalizm sayesindedir."

Uzun, Koç'u istifaya davet ederek, "Bu davranışıyla artık bağımsız ve tarafsız bir hakimlik yapamayacağı açıkça ortaya çıkmıştır. Bu nedenle kendisini hakimlik mesleğinden istifa etmeye davet ettiğimiz gibi, aynı gerekçelerle görevden alınması talebiyle Hakimler ve Savcılar Kuruluna suç duyurusunda bulunduğumuzu, saygıdeğer kamuoyuna saygıyla bildiririz." açıklamasında bulundu.

Öte yandan, Hakim Kemal Koç'un da sosyal medyada kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla bazı kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Hakime Sosyal Medyadaki Paylaşımı Nedeniyle Suç Duyurusu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Hakime Sosyal Medyadaki Paylaşımı Nedeniyle Suç Duyurusu - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü