Son Dakika Haberleri: Haliliye'deki Parklarda Mevsimsel Çalışmalar Devam Ediyor

Haliliye'deki Parklarda Mevsimsel Çalışmalar Devam Ediyor

2 yıl önce

Haliliye ilçesinde mevsimsel şartlara uygun çim ekme, ağaç dikme çalışmaları yapılarak, sulama sistemlerinin de bakım onarımları gerçekleştiriliyor.

Haliliye'deki Parklarda Mevsimsel Çalışmalar Devam Ediyor, System.String[]
Haliliye ilçesinde mevsimsel şartlara uygun çim ekme, ağaç dikme çalışmaları yapılarak, sulama sistemlerinin de bakım onarımları gerçekleştiriliyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşların yaşam alanı olan park ve bahçelerde mevsimsel şartlara uygun çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşların bahar ve yaz aylarında vakit geçirdikleri alan olan parklarda güzel görünüm sağlamak ve ilçedeki yeşil alanın arttıran ekipler, tüm park ve bahçelerde çim ekme ve ağaç dikme çalışmaları sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklarda yapılan sulama çalışmalarıyla ilgili de tesisatlar da bakım onarım çalışmalarına devam ediyor. Su tasarrufunu sağlamak ve su taşmalarının önüne geçmek için yürütülen çalışmalar da, tesisatı eksik olan parklara da su tesisatı yeniden çekiliyor.

Şehit isimleri tabelalarda

Haliliye Belediye Meclisi 2017 Mart ayı 5'inci Birleşiminde, 17 Şubat 2017 Cuma akşamı Viranşehir İlçesi Yenişehir Mahallesindeki Savcılar Sitesine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Ahmet Oktay Günak ve İbrahim Kete'nin isimlerinin Haliliye'deki parklara verilmesi oy çoğunluğuyla kabul edilmişti. Kararın ardından şehit isimlerinin yazıldığı tabelalar yerleştirildi. Çalışmanın tamamlandığı Devteşti Mahallesindeki park Şehit Ahmet Oktay Günak Parkı, İmam Bakır Mahallesindeki park ise Şehit İbrahim Kete Parkı oldu. - ŞANLIURFAYaşlı Adamın, Çocuktan Düşen 100 Lirayı Alıp Kaçtığı Anlar Kameralara Yansıdı Market İşletmecisinin Ateşe Verdiği Cips, Plastik Gibi Yandı Fethullah Gülen'in Kardeşi Salih Gülen, Saklandığı Evde Ölü Bulundu