Hangi ilde ne kadar aşı yapıldı? Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı - Son Dakika

Hangi ilde ne kadar aşı yapıldı? Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı

25.01.2021 10:29

Ülkemizde 14 Ocak'ta başlayan aşılama uygulaması, "COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu" üzerinden anbean takip edilebiliyor. Şu ana kadar 1.250.903 kişinin aşılandığı bilgisine yer verilen sitede ayrıca Türkiye'nin aşı haritası da bulunuyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin başlattığı aşılama süreci, sağlık çalışanlarının ardından huzurevlerinde kalanlar ve çalışanlarla devam ediyor.

1.250.903 KİŞİ AŞILANDI

Aşılama sürecinin tüm ayrıntıları ise vatandaşlar tarafından covid19asi.saglik.gov.tr adresinden takip edilebiliyor. Anbean aşılanan kişi sayısının güncellendiği sitede şu ana kadar 1.250.903 kişinin aşı olduğu bilgisi yer alıyor.

HANGİ İLDE NE KADAR AŞI YAPILDI?

"COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu'" üzerinde ayrıca aşılama haritası da bulunuyor. Türkiye'deki tüm illerin yer aldığı haritada, nerede ne kadar aşı yapıldığı bilgisi görülebiliyor. İllere göre aşı dağılımı 10 dakikada bir güncelleniyor.

Hangi ilde ne kadar aşı yapıldı? Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı

EN FAZLA AŞILAMA İSTANBUL'DA

Sitede yer alan son bilgilere göre haritada en fazla İstanbul'da aşının yapıldığı görülüyor. İkinci sırada ise Ankara yer alıyor. En az aşı ise Bayburt ve Ardahan'da yapıldı.

İŞTE TÜRKİYE'NİN AŞI HARİTASI(TIKLA-GÖR)

Öte yandan Çin'den sipariş edilen Sinovac aşısının ikinci sevkiyatının ilk bölümü olan 6,5 milyon doz aşıyı taşıyan uçak bu sabah İstanbul Havalimanı'na indi. Sevkiyatın ikinci bölümünü kapsayan 3,5 milyon doz aşının da kısa sürede Türkiye'de olması bekleniyor.

Hangi ilde ne kadar aşı yapıldı? Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı

Son Dakika Güncel Hangi ilde ne kadar aşı yapıldı? Türkiye'nin aşı haritası erişime açıldı - Son Dakika


YORUMLAR (2)
  • haydar çakır: 83 milyon nufusun, bir milyon küsürü aşılanmış , bitmiş sayılır, suriyeli kardeşler hariç onlara özelden aşılanacaklar herhalde Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır

Son Dakika

Fatih Terim, 2-1 kaybettikleri Ankaragücü maçının VAR hakemi Cüneyt Çakır'a büyük tepki gösterdi Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak kaybedilen Ankaragücü maçı sonrası hakeme ateş püskürdü Muharrem İnce, "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasını tekrar gündeme getirdi: Büyük gelişmeler oluyor Ekrem İmamoğlu, YouTube fenomeni Danla Bilic ile bir araya geldi Temel Karamollaoğlu, HDP'nin kapatılma tartışmasında tavrını belli etti: Birini kapatırsınız bir başkası çıkar Öldü sanılıp morga kaldırılan adam, otopsi yapılırken uyandı Kenan İmirzalıoğlu, Kurtlar Vadisi Kaos'a yeşil ışık yaktı HDP kapatılırsa milletvekilleri Demokratik Bölgeler Partisi'ne geçecek