Hastalığı nedeniyle vücudu pullanan Murat, eve kapandı - Son Dakika
Güncel

Hastalığı nedeniyle vücudu pullanan Murat, eve kapandı

Hastalığı nedeniyle vücudu pullanan Murat, eve kapandı

ADANA'da 12 yaşında yakalandığı sedef hastalığı yüzünden vücudunda meydana gelen pullanma nedeniyle eve kapanan Murat Kılıç (26), tedavisi için yardım bekliyor.

28.11.2019 15:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ADANA'da 12 yaşında yakalandığı sedef hastalığı yüzünden vücudunda meydana gelen pullanma nedeniyle eve kapanan Murat Kılıç (26), tedavisi için yardım bekliyor.

Seyhan ilçesinde yaşayan Murat Kılıç, 12 yaşındayken vücudunda pullanma meydana gelince bunun sebebinin mantar olduğunu sandı. Hastalığını önemsemeyen Kılıç, ilaç alarak normal hayatına devam etti. Çalışmak için İstanbul'a giden Kılıç'ın hastalığı da giderek ilerledi. Son 2 yıl içerisinde Kılıç, vücudunun neredeyse tamamı pullanınca işinden ayrılarak ailesinin yanına döndü. Doktora gittiğinde sedef hastalığına yakalandığını öğrenen Murat Kılıç, tedavi olmak için her şeyi denedi, ancak bir faydası olmadı. Vücudundaki yüksek ağrılar nedeniyle çalışamaz duruma gelen ve eve kapanan Kılıç, hastalığının tedavisi için yardım bekliyor.

MANTAR ZANNETTİĞİ YARALAR SEDEF ÇIKTIKılıç, 12 yaşındayken berberinin vücudundaki pullanmanın mantar olduğunu söylediğini ve bunun üzerine hastaneye gittiğini belirterek, "Doktor bana merhem verdi. Kullanmaya başladım ama işe yaramadı. Sonra tekrar doktora gittiğimde sedef teşhisi kondu. İlaç kullanmaya başladıktan 2-3 ay sonra vücudumun başka bölgelerinde de benzer yaralardan çıkmaya başladı. Çok hastaneye gittim, ama çare bulunamadı" diye konuştu.'İNSANLAR BENDEN KORKTUĞU İÇİN DIŞARI ÇIKAMIYORUM'Sedef hastalığıyla birlikte hayatının alt üst olduğunu belirten Kılıç, "Yüzümde, gözlerimde, kollarımda yayılmaya başlayınca işi bırakmak zorunda kaldım. Sonrasında ailemin yanına döndüm. Bugün de hastaneye gittim. Bana yine ilaç verdiler ama bu çare değil. İlaçları kullandığım zaman rahatlıyorum, ama ilacı bırakınca eskisinden daha fazla yara çıkıyor. Dışarı çıkamıyorum. İnsanlar hastalığımı bilmediği için benden korkuyor. Selamımı almıyorlar. Dolmuşa bindiğimde koltuktan kalkınca vücudumdan dökülen deri parçaları insanları etkiliyor. Evlenmek istesem de evlenemiyorum" dedi.'NORMAL HAYATIMA DÖNMEK İSTİYORUM'

Yaklaşık 2 yıl önce denize girdiği sırada tanıştığı birinin İstanbul'da Dr. Mehmet İlteber Bahadır'ı önerdiğini ve ona ulaşmak istediğini ifade eden Kılıç, "Dr. Bahadır'ı ben de araştırdım ve bu hastalığı iyileştirebildiğini öğrendim. Maddi durumum olmadığı için ona gidemiyorum. İstediğim tek şey beni ona ulaştırsınlar. Ben artık bu hastalıktan kurtulmak, eskisi gibi çalışmak istiyorum. Topluma karışmak ve normal hayatıma dönmek istiyorum" şeklinde konuştu.


Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Hastalığı nedeniyle vücudu pullanan Murat, eve kapandı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor
  05:28 Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'teki depremde yıkılan Ezgi Apartmanı davasında, 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıkların tutukluluk hali devam ederken, firari sanıklar hakkında 'kırmızı bülten' çıkarılması talebi reddedildi. İddianamede, sanıkların 'olası kastla kasten öldürme' ve 'bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

 • Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı
  04:11 Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı

  Düzce'nin Yığılca ilçesinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu trafik levhasına çarpan otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı ve sağlık durumları iyi olduğu belirtildi.

 • Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi
  04:09 Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sonrası yıkılan Ezgi Apartmanı davasının ilk duruşması ikinci günde devam etti. Duruşma sonrası yapılan açıklamada, mahkeme heyeti sanıkların 'kırmızı bülten' ile aranmalarını reddetti. Avukat Ersan Şen, kim sorumlu ve suçlu ise ortaya çıkmasını istediklerini belirtti.

 • Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi
  04:07 Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi

  Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağı mevkisinde yapılan denetimde araç sürücüleri trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. Telefonla konuşma, ışık ihlali, takograf ve belge denetimi yapılan uygulamada 224 araç kontrol edildi. Denetimlerde 3 bin 135 lira ceza uygulanan bir sürücüye aracını muayene yaptırmadığı gerekçesiyle ceza kesildi. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise yol asayiş uygulamasında 185 kişiye GBT kontrolü yaptı.

 • Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı
  04:01 Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı

  Tokat'ın Turhal ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, biri jandarma olan 5 kişi yaralandı. Kazada, Uzman Çavuş S.A. yönetimindeki bir otomobil, diğer iki otomobille çarpıştı. Yaralılar, ambulanslarla Turhal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Advertisement