Hatay'da meydana gelen depremde tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi yıkıldı - Son Dakika

Hatay'da meydana gelen depremde tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi yıkıldı

06.02.2023 13:25
Hatay'da meydana gelen depremde tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi yıkıldı

Sabah saatlerinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremde tarihi yapılar da zarar gördü. Hatay'daki tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi de meydana gelen depremde çöktü.

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Gaziantep'te tarihi yapı zarar gördü.

TARİHİ BİNA YIKILDI

Tarihi niteliğe sahip olan Antakya Rum Ortadoks Kilisesi neredeyse kullanılamaz hale geldi. Tarihi kilisenin ön cephesi tamamen yıkılmış durumda gözüküyor. Binanın ön cephesi ağır hasar alırken yapı ağır bir tadilata ihtiyacı olduğu da gözlemlendi.

Depremi en çok hisseden illerden olan Hatay'da tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi yıkıldı

HAVALİMANI PİSTİ ENİNE DOĞRU YARILDI

Hatay'da havalimanı pistinde de büyük tahribat oluştu. Hatay Havalimanı'nın pistinin enine doğru yarıldığı, asfaltın kalktığı görüldü.

Depremi en çok hisseden illerden olan Hatay'da tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi yıkıldı

"HATAY HAVALİMANI UÇUŞA KAPATILDI"

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Hatay Havalimanı'nın uçuşa kapatıldığını açıklarken "Maraş ve Antep'i de sivil uçuşlara kapatmış durumdayız" diye konuştu.

YORUMLAR
500
Depreme rağmen Hatay'ın ramazan sofralarına özel tatlısı 'küncülü helva' üretiyorlar Depreme rağmen Hatay'ın ramazan sofralarına özel tatlısı 'küncülü helva' üretiyorlar Depreme rağmen Hatay'ın ramazan sofralarına özel tatlısı 'küncülü helva' üretiyorlar Depreme rağmen Hatay'ın ramazan sofralarına özel tatlısı 'küncülü helva' üretiyorlar Depremde tüm sevdiklerini kaybetti, konteynerde tek başına yaşam mücadelesi veriyor Depremde tüm sevdiklerini kaybetti, konteynerde tek başına yaşam mücadelesi veriyor

Son Dakika Güncel Hatay'da meydana gelen depremde tarihi Antakya Rum Ortadoks Kilisesi yıkıldı - Son Dakika


Advertisement