Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı haberleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı son dakika, son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı

Son Dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haberleri

Son dakika Cumhurbaşkanı Yardımcısı haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son cumhurbaşkanı yardımcısı haberleri anında burada.


 • 12:38 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: 2026'da enflasyon tek hane olacak

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: 2026'da enflasyon tek hane olacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda konuştu. Yılmaz, ''Ekonomi politikalarını güçlü ve eşgüdümlü kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. 2025 yılında istikrar dönemine geçilecek, enflasyondaki gerileme hız kazanacak ve 2026 yılında enflasyon yeniden tek haneye çekilecek'' dedi.

 • 05.06.2023 05 Haz 13:08 Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığında devir teslim

  Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığında devir teslim Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığına atanan Cevdet Yılmaz, düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Fuat Oktay'dan devraldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:44 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, görevi Fuat Oktay'dan devraldı

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, görevi Fuat Oktay'dan devraldı Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini Fuat Oktay'dan devralan Cevdet Yılmaz, "Vatandaşlarımızın hayatını etkileyen enflasyonla mücadeleye özel bir önem ve öncelik vereceğiz.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:27 TGSD Başkanı Ramazan Kaya: 'Enflasyonla mücadele ve toplumsal refahı artırma hedeflerine katkı sağlamaya hazırız'

  TGSD Başkanı Ramazan Kaya: 'Enflasyonla mücadele ve toplumsal refahı artırma hedeflerine katkı sağlamaya hazırız' Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin belli olmasının ardından iş dünyasından açıklamalar gelmeye başladı. Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Ramazan Kaya, yeni kabineye ilişkin açıklama yaparak enflasyonla mücadele ve toplumsal refahı artırma hedeflerine katkı sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:22 Dısişleri Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Hakan Fidan: Milli Dış Politika Vizyonunu İlerletmeye Devam Edeceğim

  Dısişleri Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Hakan Fidan: Milli Dış Politika Vizyonunu İlerletmeye Devam Edeceğim Dışişleri Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, “Bugün Cumhuriyetimizin 100., Hariciye teşkilatımızın temellerinin atılmasının 500.yıl dönümünde aranıza katılmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Bu görevim esnasında, milletimizin büyük bir takdirini kazanarak yeniden seçilen Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ve temsil ettiği değerlere uygun şekilde devletimizin ve milletimizin bütünlüğü, güvenliği ve refahı için elimden gelen her türlü gayreti göstereceğim. Devletimizin her türlü etki alanından bağımsızlığı ve milletimizin iradesinin egemenliği esasına dayanan milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğim” dedi.

 • 05.06.2023 05 Haz 12:18 Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini devraldı

  Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini devraldı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, görevi Fuat Oktay'dan devraldı ve enflasyonla mücadeleye özel bir önem ve öncelik vereceklerini belirtti. Oktay ise son 5 yılda yaşanan zorluklara rağmen alınan başarılı sonuçlardan bahsetti. Yılmaz ise yeni yönetim sisteminin güçlenerek devam edeceğini vurguladı ve enflasyonla mücadeleye öncelik vereceklerini söyledi.

 • 05.06.2023 05 Haz 11:53 Cevdet Yılmaz, görevi devraldı; Enflasyonla mücadeleye öncelik vereceğiz

  Cevdet Yılmaz, görevi devraldı; Enflasyonla mücadeleye öncelik vereceğiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, görevi Fuat Oktay'dan devraldı ve enflasyonla mücadeleye öncelik vereceklerini açıkladı. Oktay, son 5 yılda yaşanan zorluklara rağmen Türkiye'nin başarılı bir şekilde çıktığını belirtti. Yılmaz ise, yeni yönetim sisteminin güçlenerek devam edeceğini vurguladı ve enflasyonla mücadele için kararlılıkla çalışacaklarını söyledi.

 • 05.06.2023 05 Haz 11:49 Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini devraldı

  Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini devraldı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini Fuat Oktay'dan devraldı. Yılmaz, enflasyonla mücadeleye özel bir önem ve öncelik vereceklerini belirtti. Oktay ise son 5 yılda yaşanan zorluklara rağmen alınan başarılı sonuçlara dikkat çekti ve Yılmaz'ın bu çıtayı daha da yükseğe taşıyacağına inandığını söyledi.

 • 05.06.2023 05 Haz 11:14 TGSD Başkanı Ramazan Kaya: 'Enflasyonla mücadele ve toplumsal refahı artırma hedeflerine katkı sağlamaya hazırız'

  TGSD Başkanı Ramazan Kaya: 'Enflasyonla mücadele ve toplumsal refahı artırma hedeflerine katkı sağlamaya hazırız' Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Ramazan Kaya, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne ilişkin, 'Enflasyonla mücadele ve toplumsal refahı artırma hedeflerine katkı sağlamaya hazırız.' ifadesini kullandı.

 • 05.06.2023 05 Haz 10:32 Beştepe'de devir teslim töreni! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz görevi Fuat Oktay'dan devraldı

  Beştepe'de devir teslim töreni! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz görevi Fuat Oktay'dan devraldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı'na getirdiği Cevdet Yılmaz, Beştepe'de düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Fuat Oktay'dan devraldı. Türkiye Yüzyılı vurgusu yapan ve enflasyonla mücadele mesajı veren yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, konuşmasında "Enflasyonun olumsuz etkileri ile karşı karşıya olanları rahatlatmaya dönük politikalara devam edeceğiz" dedi.

 • 05.06.2023 05 Haz 09:54 Yeni Kabine'nin ilk toplantısı yarın! Masada ekonomi ve terörle mücadele başlıkları var

  Yeni Kabine'nin ilk toplantısı yarın! Masada ekonomi ve terörle mücadele başlıkları var Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesini açıkladı. Bakanların devir teslim törenleri bugün tamamlanacak ve yeni Kabine ilk toplantısını yarın gerçekleştirecek. Toplantıda ekonomi ve terörle mücadele başlıklarının öne çıkması bekleniyor.

 • 05.06.2023 05 Haz 09:03 Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görev devir teslim törenleri yapılacak

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görev devir teslim törenleri yapılacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı, bakanlar ve diğer yetkililer arasında görev devir teslim törenleri yapılacak. Ayrıca, Türkiye İstatistik Kurumu enflasyon rakamlarını açıklayacak ve çeşitli spor etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 • 05.06.2023 05 Haz 07:01 TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: Tarımda kaybedilecek zamanımız yok

  TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik: Tarımda kaybedilecek zamanımız yok TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda gerçekleştirilen devir teslim töreni sonrasında yaptığı açıklamada, tarımda kaybedilecek zaman olmadığını vurgulayarak, tarımda peş peşe yapılacak hamlelere ihtiyaç olduğunu belirtti. Çelik, yeni Bakan İbrahim Yumaklı'nın önderliğinde Bakanlık bürokratları ile el ele vererek sorunların hızlı bir şekilde çözüleceğine olan inancının tam olduğunu ifade etti.

 • 05.06.2023 05 Haz 01:42 Bakanlar hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyor?

  Bakanlar hangi sosyal medya hesaplarını kullanıyor? 28. Dönem Cumhurbaşkanlığı Kabinesi belli oldu. Peki yeni bakanlar hangi sosyal medyaları kullanıyor? İşte bakanların sosyal medya hesapları!

 • 05.06.2023 05 Haz 01:04 BİNGÖL-CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLAN CEVDET YILMAZ'IN MEMLEKETİ BİNGÖL'DE SEVİNÇ

  BİNGÖL-CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLAN CEVDET YILMAZ'IN MEMLEKETİ BİNGÖL'DE SEVİNÇ Cevdet Yılmaz'ın kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev almasının ardından dün Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı nedeniyle yapılmayan davul zurnalı kutlamalar akşam saatlerinde yapıldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 00:44 CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLAN CEVDET YILMAZ'IN MEMLEKETİ BİNGÖL'DE SEVİNÇ (2)

  CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OLAN CEVDET YILMAZ'IN MEMLEKETİ BİNGÖL'DE SEVİNÇ (2) Cevdet Yılmaz'ın kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev almasının ardından dün Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı nedeniyle yapılmayan davul zurnalı kutlamalar akşam saatlerinde yapıldı.

 • 05.06.2023 05 Haz 00:04 Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar Görevlerini Törenle Devredecek

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar Görevlerini Törenle Devredecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve bakanlar, görevlerini törenlerle devredecekler. Ayrıca Türkiye İstatistik Kurumu enflasyon rakamlarını açıklayacak, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan görevi devralacak ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş bir programa katılacak. Spor alanında ise Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes, TFF 3. Lig 1. Grup'ta 52 Orduspor FK ile Karbel Karaköprü Belediyespor, Hentbol Erkekler Süper Lig'de Sakarya Büyükşehir Belediyespor ile Beykoz Belediyespor ve Hentbol Kadınlar Süper Lig'in 3'üncülük mücadelesinde İzmir Büyükşehir Belediyespor ile Armada Praxis Yalıkavakspor karşı karşıya gelecekler.

 • 05.06.2023 05 Haz 00:02 Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Cevdet Yılmaz'ın memleketi Bingöl'de sevinç (2)

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Cevdet Yılmaz'ın memleketi Bingöl'de sevinç (2) GENÇ CADDESİ'NDE HALAY ÇEKİLDİCevdet Yılmaz'ın kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev almasının ardından dün Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı nedeniyle yapılmayan davul zurnalı kutlamalar akşam saatlerinde yapıldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 21:53 Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilmesi memleketi Bingöl'de sevinçle karşılandı

  Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilmesi memleketi Bingöl'de sevinçle karşılandı Cevdet Yılmaz'ın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev alması, memleketi Bingöl'de memnuniyetle karşılandı.

 • 04.06.2023 04 Haz 19:35 Yeni Kabine'de konyalı 4 bakan yer aldı

  Yeni Kabine'de konyalı 4 bakan yer aldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kabine'yi açıkladı. Yeni Kabine'de Konyalı 4 bakan yer aldı. Konya'nın ardından Kabine'ye Trabzon, Rize, Bartın ve Giresun'dan biri İstanbul, diğeri Hatay doğumlu beş Karadenizli bakan girdi. Konyalı olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat Kabine'de görev aldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 16:24 Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan İbrahim Yumaklı: "Yol Haritamız Bellidir.

  Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan İbrahim Yumaklı: 'Yol Haritamız Bellidir. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda devir teslim töreni yapıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Yol haritamız bellidir. Önümüzdeki dönemde üretimden tüketime her aşama için planladığımız yapısal reformlarımızı hayata geçireceğiz. Tarımsal girdi tedarikinde, dışa bağımlı olduğumuz alanlarda bu kısmı çok zorlayacağız. Yerlileştirme ve millileştirme adına adımlarımızı öncelik vereceğiz ve hızlandıracağız. Bu vesileyle Türkiye Yüzyılı ile tarımda üretimin yüzyılının ve üreticinin yüzyılının başladığının altını çizmek istiyorum” dedi.

 • 04.06.2023 04 Haz 15:18 Erzurum'da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in atanması sevinçle karşılandı

  Erzurum'da Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in atanması sevinçle karşılandı AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Milli Eğitim Bakanı'nın Yusuf Tekin olmasının kentte sevinçle karşılandığını belirtti. Küçükoğlu, Tekin'in deneyimi ile büyük başarılar elde edeceğine inandıklarını ve AK Parti teşkilatları olarak da desteğe devam edeceklerini söyledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 15:01 Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanmasıyla Bingöl'de sevinçle karşılandı

  Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanmasıyla Bingöl'de sevinçle karşılandı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev almasıyla memleketi Bingöl'de sevinçle karşılandı. Yılmaz, daha önce bakanlık ve milletvekilliği yapmıştı. Vatandaşlar, bu atamanın memleketleri için hayırlı olmasını diledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 14:55 Ticaret Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Yapıldı

  Ticaret Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Yapıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kabinesi için devir teslim törenleri düzenleniyor. Eski Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bakanlık görevini Ömer Bolat'a devretti. Bolat, ticaret piyasasında oluşan olumsuz etkileri kaldırmaya odaklanacaklarını ve fiyat istikrarını sağlamak öncelikleri olduğunu belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 14:09 Bingöl, Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmasını sevinçle karşıladı

  Bingöl, Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmasını sevinçle karşıladı Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanması, memleketi Bingöl'de sevinçle karşılandı. Yılmaz daha önce bakanlık ve milletvekilliği yapmıştı.

 • 04.06.2023 04 Haz 13:14 Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan Şimşek: "Türkiye'nin Rasyonel Bir Zemine Dönme Dışında Bir Seçeneği Kalmamıştır"

  Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni... Bakan Şimşek: 'Türkiye'nin Rasyonel Bir Zemine Dönme Dışında Bir Seçeneği Kalmamıştır' Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Türkiye'nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kurala dayalı öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi özlenen refaha ulaşmamızda anahtar olacaktır. Küresel zorlukların jeopolitik gerginliklerin arttığı bir konjonktürde kurumsal kalite ve kapasitemizi güçlendirerek, makro finansal istikrarı önceliklendireceğiz. Vakit kaybetmeden orta vadeli program çalışmalarımıza başlayacağız. Sürdürülebilir yüksek büyüme için mali disiplinin tesis edilmesi ve fiyat istikrarının sağlanması temel hedefimiz olacaktır. Orta vadede enflasyonun yeniden tek haneli rakamlara düşürülmesi, her alanda öngörülebilirliğin arttırılması, cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Uygulanacak maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikamız olacaktır. Bu öncelikler çerçevesinde çalışmalarımızı eşgüdüm içerisinde ilgili bakanlıklar ve kurumlarımızla güçlü bir koordinasyon sağlayarak yürüteceğiz" dedi.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:39 Erzurumlu Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanı olarak atandı

  Erzurumlu Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanı olarak atandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı bakanlar kurulu kabinesinde, Erzurumlu Prof. Dr. Yusuf Tekin Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirildi. Atama, Erzurum'da sevinçle karşılandı. AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu, Tekin'i ilk kutlayanlardan oldu. Küçükoğlu, Tekin'in bürokraside verdiği önemli hizmetleri ile tanındığını ve Milli Eğitim Bakanlığı'nda deneyimi ile büyük başarılar elde edeceğine inandıklarını belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:10 TÜRKONFED Başkanı Sönmez: İktisat bilimi kurallarını takip eden isimlerin kabinede yer almasını memnuniyetle karşılıyoruz

  TÜRKONFED Başkanı Sönmez: İktisat bilimi kurallarını takip eden isimlerin kabinede yer almasını memnuniyetle karşılıyoruz TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne ilişkin yaptığı açıklamada, ulusal ve uluslararası alanda iktisat bilimi kurallarını takip eden saygın ve deneyimli isimlerin kabinede yer almasını iş dünyası olarak büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Sönmez, Türkiye'nin ana gündeminin ekonomi olduğunu savunarak, çözüm önerilerini yetkili kişi ve kurumlarla paylaşacaklarını ifade etti.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:05 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Yapıldı

  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda Devir Teslim Töreni Yapıldı Yeni Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye Yüzyılı'nı tam bağımsız Türkiye anlayışıyla, milli teknoloji hamlesi vizyonuyla gerçekleştirebilmek için canla başla çalışacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabine üyeleri için bugün devir teslim törenleri düzenleniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na atanan Kacır, görevini Mustafa Varank'tan törenle teslim aldı.

 • 04.06.2023 04 Haz 12:00 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde büyük değişim: Dışişleri Bakanlığına Hakan Fidan getirildi

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde büyük değişim: Dışişleri Bakanlığına Hakan Fidan getirildi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı. Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı olarak atandı ve MİT Başkanlığından Türk diplomasisinin başına atanan ilk yetkili oldu. Fidan'ın akademik çalışmalarının odağında, dış politikada istihbaratın yeri vardı.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:50 TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Yeni kabine üyeleri ekonomiye odaklanmalı

  TÜRKONFED Başkanı Sönmez: Yeni kabine üyeleri ekonomiye odaklanmalı TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Sönmez, Türkiye'nin ana gündeminin ekonomi olduğu bu dönemde, ulusal ve uluslararası alanda iktisat bilimi kurallarını takip eden saygın ve deneyimli isimlerin kabinede yer almasını iş dünyası olarak memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

 • 04.06.2023 04 Haz 11:11 TBMM'de bu hafta mesai yoğun! Yeni kabinenin yemin töreni ve Meclis Başkanı seçimi yapılacak

  TBMM'de bu hafta mesai yoğun! Yeni kabinenin yemin töreni ve Meclis Başkanı seçimi yapılacak TBMM'yi bu hafta yoğun bir mesai bekliyor. Seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte yeni dönemin milletvekillerinin yeminleri tamamlanırken, bir yandan da hükümetin yeni kabinesi oluşturuldu. Şimdi sırada Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevine getirilen Cevdet Yılmaz ve 17 kabine üyesinin yemini var. Öte yandan TBMM Başkanlığı için gösterilecek adaylar, 6 Haziran'a kadar Geçici Başkanlık Divanı'na bildirilecek. Genel Kurulda, 7 Haziran günü Meclisin 30. Başkanı için seçim yapılacak.

 • 04.06.2023 04 Haz 10:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabine dünya basınında geniş yer buldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabine dünya basınında geniş yer buldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı 'Türkiye Yüzyılı Kabinesi' dünya basınında geniş yer buldu. Uluslararası ajanslar bu gelişmeyi 'acil' kodu ile abonelerine duyururken pek çok gazete ve televizyon objektiflerini Türkiye'ye çevirdi. Kabine atamaları, liderin görevdeki üçüncü on yılının ortodoks ekonomi politikasına doğru ilerleyebileceğini ima ediyor. Mehmet Şimşek'in atanması önümüzdeki aylarda faiz artırımlarına zemin hazırlayabileceği söyleniyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 10:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabine Üyelerini Açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Kabine Üyelerini Açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde düzenlediği basın toplantısında yeni kabine üyelerini açıkladı. Yeni kabine üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi isimler yer aldı. Erdoğan, yeni kabinenin Türkiye'ye ve Türk milletine hayırlı olmasını diledi.

 • 04.06.2023 04 Haz 09:58 Erdoğan yeni kabinesini açıkladı! MİT Başkanı Hakan Fidan Dışişleri Bakanı olunca MİT Başkanlığına İbrahim Kalın iddiaları yükseliyor

  Erdoğan yeni kabinesini açıkladı! MİT Başkanı Hakan Fidan Dışişleri Bakanı olunca MİT Başkanlığına İbrahim Kalın iddiaları yükseliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan, mazbatasını alıp yemin ettikten sonra yeni kabine üyelerini açıkladı. MİT Başkanı Hakan Fidan da kabinede Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. İbrahim Kalın'ın MİT Başkanlığı için en yakın isim olduğu iddiaları dolaşırken, Erdoğan henüz bu konuda bir açıklama yapmadı.

 • 04.06.2023 04 Haz 08:03 Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı: Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı oldu

  Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı: Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı. Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı, Mehmet Fatih Kacır Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı, Ömer Bolat Ticaret Bakanı, Abdulkadir Uraloğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, İbrahim Yumaklı Tarım ve Orman Bakanı, Alparslan Bayraktar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Vedat Işıkhan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. Cevdet Yılmaz ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacak.

 • 04.06.2023 04 Haz 02:38 Bingöl'de Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kutlandı

  Bingöl'de Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kutlandı Bingöl Eski Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz'ın yeni Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev alması nedeniyle memleketi Bingöl'de sevinç kutlamaları yapıldı. Vatandaşlar, havai fişekler patlatıp, meşaleler yakıp davul zurna eşliğinde halaylar çekti.

 • 04.06.2023 04 Haz 02:31 Bingöl'de Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kutlamaları yapıldı

  Bingöl'de Cevdet Yılmaz'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı kutlamaları yapıldı Bingöl Eski Milletvekili Dr. Cevdet Yılmaz'ın yeni Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev alması nedeniyle memleketi Bingöl'de sevinç kutlamaları yapıldı. Vatandaşlar, havai fişekler patlatıp, meşaleler yakıp davul zurna eşliğinde halaylar çekti. Yeni görevinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden vatandaşlar, Yılmaz'a hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:47 Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atandı

  Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atandı Cevdet Yılmaz, Türkiye Yüzyılı kabinesinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atandı. Yeni kabine için görev üstlenen tüm bakanlara başarılar dileyen Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. Tarım ve Orman Bakanı olarak atanan İbrahim Yumaklı da görevini hizmet için kabul ettiğini belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:27 Eski bakanlar yeni kabine için tebrik paylaşımı yaptı

  Eski bakanlar yeni kabine için tebrik paylaşımı yaptı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine üyelerini değiştirmesinin ardından görevi bırakan eski bakanlar yeni kabine için tebrik paylaşımı yaptı. Eski bakanlar, sosyal medya hesaplarından yeni kabineye başarılar diledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin hedeflerine ulaşacağına inandıklarını belirtti.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:27 Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı (2)

  Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı (2) GÖREVİ DEVREDECEK BAKANLARDAN YENİ KABİNE ÜYELERİNE TEBRİK MESAJICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından önceki dönemin kabine üyeleri, Twitter hesaplarından yeni bakanları tebrik etti.

 • 04.06.2023 04 Haz 01:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların ataması kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kabinede 18 isim yer alıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:58 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede görev alacak isimleri açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede görev alacak isimleri açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinede görev alacak isimleri açıkladıAdalet Bakanı: Yılmaz Tunç Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Mahinur Özdemir Göktaş Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Vedat Işıkhan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı: Mehmet Özhaseki Dışişleri Bakanı: Hakan Fidan...

 • 04.06.2023 04 Haz 00:38 Erdoğan, 17 Bakan ve Bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan Oluşan Kabinede 16 İsmi Değiştirdi, Daha Önceki Hükümetlerde Görev Alan Dört Eski Bakana...

  Erdoğan, 17 Bakan ve Bir Cumhurbaşkanı Yardımcısı'ndan Oluşan Kabinede 16 İsmi Değiştirdi, Daha Önceki Hükümetlerde Görev Alan Dört Eski Bakana... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 bakan ve 1 Cumhurbaşkanı Yardımcısı’ndan oluşan yeni kabine üyelerini açıkladı. Önceki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nden sadece Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yerini korudu. Daha önceki AKP hükümetlerinde bakan olarak görevlendirilen 4 isme de tekrar bakanlık görevi verildi. 18 kişilik yeni kabinede bir kadın bakan yer aldı. Atama kararları Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:34 Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı

  Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından yeni bakanlar, ilk mesajlarını Twitter hesaplarından paylaştı. Bakanlar, Cumhurbaşkanı'na teşekkür ederken, millete hizmet etmek için çalışacaklarını belirttiler.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine üyelerini atadı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabine üyelerini atadı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kabine üyeleri arasında Adalet Bakanı, Dışişleri Bakanı, Sağlık Bakanı, Milli Savunma Bakanı ve diğer bakanlar yer alıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:22 Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne Yeni Atamalar Yapıldı

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne Yeni Atamalar Yapıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104 ve 106. maddeleri gereğince cumhurbaşkanı yardımcısı ve bakanların ataması yapıldı. Yeni Kabine'de 18 bakan ve bir cumhurbaşkanı yardımcısı yer alıyor.

 • 04.06.2023 04 Haz 00:07 Fuat Oktay, yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'a tebrik

  Fuat Oktay, yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'a tebrik Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak açıklanan Cevdet Yılmaz'ı tebrik etti ve yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diledi. Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde birlikte çalışma onurunu takdir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da teşekkürlerini iletti.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:38 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz oldu

  Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kabine'yi açıkladı. Yeni Kabine'de sürpriz değişiklikler yaşandı ve eski Kabine'den sadece 2 isim yeni Bakanlar Kurulu'na girdi. Fuat Oktay'ın yerine Cevdet Yılmaz Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atandı. Cevdet Yılmaz, daha önce AK Parti Bingöl ve Diyarbakır milletvekili olarak görev yapmıştı.

 • 03.06.2023 03 Haz 23:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıkladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıklayarak, Türkiye'nin gelecek asrının nasıl olacağına karar verdiğini belirtti. Eski kabine üyelerine teşekkür eden Erdoğan, yeni mesai arkadaşlarına başarılar diledi.

Advertisement