Son Dakika Haberleri: Caminin Kurşun Kaplamalarını Çalmaya Çalışan Hırsız Minarede Mahsur Kaldı

Caminin Kurşun Kaplamalarını Çalmaya Çalışan Hırsız Minarede Mahsur Kaldı

10 ay önce

Antalya'da yapımı devam eden caminin kubbe ve minaredeki kurşun kaplamalarını sökmeye çalışan hırsız, ayağı kayınca kubbeden minare dibine düştü. Uyuyakalan hırsızı sabah itfaiye olduğu yerden aldı.

 Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisinde 4 yıldır inşası devam eden camide ibretlik bir hırsızlık vakası yaşandı. Caminin kubbe ve minaresindeki kurşun kaplamaları söken hırsız, ayağı kayınca 10 metre yüksekliğindeki kubbeden, minare dibine düştü.

10 METREDEN DÜŞTÜ

Minarelerden birinin alt kısmındaki kubbeden kurşun kaplamayı söken hırsız, minareden tırmanmak isterken ayağı kayınca 10 metreden düştü. Yaralanan ve kıpırdayamayacak hale gelen hırsız, olduğu yerde uzun süre bekleyince uyuyakaldı. Hırsızı gören işçiler durumu polise bildirdi. Düştüğü yerden iftaiyenin yardımıyla çıkarılan hırsız hastaneye kaldırıldı.


CAMİDEN 30 BİN TL'LİK MALZEME ÇALINDI

Caminin kurşun kaplama işinin başlamasından bu yana 3.5 tona yakın kaplamanın çalındığı ortaya çıktı. Çalınan malzemenin maddi değeri ise 30 bin TL.


YORUMLAR


Süpermarkette Cinsel İlişki Skandalının Kahramanı Konuştu: Bu Delilikti, Ülkeyi Terk Etmek İstiyorum Kabız Olan Eşinin Makatına Hortum Sokup İyileştirmek İsterken Öldürdü

Son Dakika! Erdoğan Telefonda Putin'le Görüştü: Esad Afrin'e Girerse Sonuçları Olur!