İBB Meclisinden 150 milyon avroluk borçlanmaya onay - Son Dakika

İBB Meclisinden 150 milyon avroluk borçlanmaya onay

24.11.2021 15:37
İBB Meclisinden 150 milyon avroluk borçlanmaya onay

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Kaynarca-Pendik-Tuzla Metro Hattı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı Projelerinde kullanılmak üzere İBB Başkanına 150 milyon Avro borçlanma yetkisi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Kaynarca-Pendik- Tuzla Metro Hattı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı Projelerinde kullanılmak üzere İBB Başkanına 150 milyon Avro borçlanma yetkisi verdi.

İBB Meclisi yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirildi.

Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında yapılan toplantıda 47 gündem maddesi görüşüldü.

Meclis toplantısında Kaynarca-Pendik-Tuzla Metro Hattı ve Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısı Projelerinde kullanılmak üzere dış borç talebi ele alındı.

Finansman Müdürlüğü, inşaat çalışmaları süren metro projelerinde kullanılmak üzere 150 milyon Avro + KDV ve Sigorta Primi tutarında borç talebinde bulundu.

Komisyon raporunda, borçlanmanın çok taraflı yatırım ve kalkınma bankaları ile yabancı devlet kuruluşlarından doğrudan veya İller Bankası aracılığıyla yapılması şartı ile İBB Başkanına yetki verilmesinin uygun olduğu belirtildi.

Meclis oybirliği ile dış borçlanmaya onay verdi.

Mecliste ayrıca eylül ayında AK Parti ve MHP'nin ortak önerisiyle gündemine alınan İBB Meclisi karar özetlerinin ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerde yayınlanmasını içeren teklif de görüşüldü. Gündem maddesi mecliste oy birliği ile kabul edildi.

YORUMLAR
500
Mısır bahçesi içine ekili kenevirler drondan kaçamadı Mısır bahçesi içine ekili kenevirler drondan kaçamadı Pendik'te beton mikseri ile çarpışan otomobil takla attı Pendik'te beton mikseri ile çarpışan otomobil takla attı İmamoğlu'nun esnafla yaşadığı diyalog gündem oldu! Vatandaşı ikna edemeyince sonunda pes etti İmamoğlu'nun esnafla yaşadığı diyalog gündem oldu! Vatandaşı ikna edemeyince sonunda pes etti
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İBB Meclisinden 150 milyon avroluk borçlanmaya onay - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement