İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a Girerdi, Atatürk de... - Son Dakika

İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a Girerdi, Atatürk de...

5 yıl önce

CHP'den istifa ettikten sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelen İhsan Özkes, "Hz. Muhammed de Atatürk de yaşasaydı bugün saraya giderdi." dedi.

İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a Girerdi, Atatürk de..., System.String[]

7 Haziran seçimlerinde CHP 'den İstanbul Milletvekili olarak Meclis'e giren daha sonra ise partisinden istifa eden İhsan Özkes, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki 30 Ağustos Resepsiyonu'na katıldı.

Resepsiyona katılmasını Twitter üzerinden eleştirenlere cevap veren Özkes, "Hz. Muhammed yaşıyor olsaydı saraya girer miydi? Bu akşam hissettim, kesinlikle girerdi. Çünkü orada sünnetten emareler çok" ifadelerini kullandı. Özkes ayrıca yaşasaydı Mustafa Kemal Atatürk 'ün de saraya geleceğini söyledi.

İşte İhsan Özkes'in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarının tamamı:

30 Ağustos nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği resepsiyona katıldım diye bana hücum edenleri Allah ıslah eylesin. CHP'de iken söylediklerimi yazıp çizenler her halde benim incitici eleştirilerim nedeniyle hicap duyduğumu sözlerimi duymamışlar sanırım. Saray'da 30 Ağustosta şehit olanlar ve tüm şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu dualar edildi.

"ORADA SÜNNETTEN ÇOK EMARE VAR"

Keşke bana saldıranlar da orada olsaydılar. Hz. Muhammed bu gün yaşıyor olsa Saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok. Bu arada Saray'ın mescidinde namaz kılmak da nasip oldu, bana saldıranlara da inşallah nasip olur.

"ATATÜRK DE GİDERDİ"

Sanki bir ayıp işlemişim bir günah işlemişim gibi saldıranlara Allah akıl fikir versin Nedir bu Tayyip Erdoğan düşmanlığı? Allah ıslah etsin. Meraklılar için söyleyeyim Atatürk de bu gün yaşıyor olsa bu akşam mutlaka Saray'da olurdu.

"BARA, MEYHANEYE GİTSEYDİM...."

Bara, meyhaneye gitseydim beni överlerdi. Saray'a gittim diye bana saldırıyorlar. Orada Kur'an dinledim, namaz kıldım, ayıp mı, günah mı? Benim CHP'de iken söylediklerimi bırakın, ben artık vallahi de billahi de 'CHP'li İhsan Özkes' değilim, ben İhsan Özkes'im lütfen kabullenin.

"BIRAKIN ERDOĞAN DÜŞMANLIĞINI"

'Tayyip Erdoğan düşmanlığı PKK dostluğuna götürüyorsa, burada düşünmek gerekmez mi' demiştim, ben de düşündüm ve Saraya gittim. Siz de gidin. Bırakın geçmişte şöyle dediğimi, böyle dediğimi, söz konusu vatansa gerisi teferruattır Milletin birliği, vatanın bütünlüğü için Saraydaydım."

AK PARTİ PİŞMANLIĞI

İhsan Özkes dün yaptığı açıklamada da, CHP'den istifa etmeden önce AK Parti'yi çok eleştirdiğini ve bundan üzüntü duyduğunu açıklamıştı.

Özkes'in resepsiyondan sonra Twitter'daki paylaşımları şöyle:İhsan Özkes: Hz. Muhammed de Saray'a Girerdi, Atatürk de...
Haber Yayın Tarihi: 31.08.2015 08:45 Son Dakika

Firari asker, 26 yıl sonra yol kontrolünde yakalandı
Didem Soydan'dan "Seninle cinsel ilişkiye girmeden ölmek istemiyorum" diyen takipçisine cevap Halep'te oğlunun cansız bedeninin parçalarını toplayan anne yürek burktu

Son Dakika Haberleri