Son Dakika Haberleri: İlber Ortaylı Alanya'da Konferans Verecek

İlber Ortaylı Alanya'da Konferans Verecek

10 ay önce

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde düzenlenecek olan II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi kapsamında ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı konferans verecek.

İlber Ortaylı Alanya'da Konferans Verecek, System.String[]
Antalya'nın Alanya ilçesi'nde düzenlenecek olan II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi kapsamında ünlü tarih profesörü İlber Ortaylı konferans verecek.

Alanya ilçesi'nde bu yıl ikincisi düzenlenecek olan INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi (INES-2017) ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bilim insanının katılımı ile 18-21 Ekim 2017 tarihleri arasında DTI University, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya HEP Üniversitesi, Amasya Üniversitesi ve Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ve Alanya Belediyesi iş birliği ile gerçekleştirilecek.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Slovakya DTI Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tom Lengyelfalusy, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yrd., Prof. Dr. Yaşar Özbay, Prof. Dr. M. Engin Deniz, Prof. Dr. Asuman Seda Saracaloğlu ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in onur konuğu olarak katılacağı kongreye yaklaşık bin civarında akademisyenin katılması bekleniyor.

İlber Ortaylı konferans verecek

Alanya'da 3 gün sürecek "II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi kapsamında ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı Alanya'da konferans verecek. Prof. Dr. İlber Ortaylı 18 Ekim Çarşamba Günü saat 13.30'da Alanya Kültür Merkezi'nde vereceği konferansta Kerkük Meselesi'ni anlatacak.

Başkan Yücel'den davet

II. INES Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresi'ne Alanya Belediyesi'nin de önemli katkılar verdiğini belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye'nin tarih konusunda en önemli bilim adamlarından biri olan Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın Kerkük Meselesi konusunda vereceği konferansa tüm Alanya halkını davet etti. - ANTALYAMuharrem İnce'nin 3 Yıl Önce Söylediği 'Bir Dalda İki Kiraz' Türküsünün Görüntüleri Ortaya Çıktı Hamdi Alkan'ın Kızı Zeynep Alkan, Duş Alma Pozuyla Takipçilerinin Yüreğini Hoplattı

Mustafa Ceceli ve İntizar'ın Birlikte Şarkı Söyledikleri Görüntü Ortaya Çıktı