İnebolu'da "Temiz Toplum Temiz Çevre" kampanyası - Son Dakika

İnebolu'da "Temiz Toplum Temiz Çevre" kampanyası

16.10.2019 15:25
İnebolu'da

İnebolu ilçesinde "Temiz Toplum Temiz Çevre" sloganıyla başlatılan proje kapsamında belediye personeli ve ilçe halkı çöp topladı.

İnebolu ilçesinde "Temiz Toplum Temiz Çevre" sloganıyla başlatılan proje kapsamında belediye personeli ve ilçe halkı çöp topladı.

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay tarafından başlatılan proje kapsamında üçüncü kez düzenlenen çöp toplama etkinliğine, belediye birim amirleri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe merkezinde düzenlenen etkinlikte toplanan çöpler, çöp aracına yüklenerek geri dönüşüm tesisine gönderildi.

Belediye Başkanı Özay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Temiz Toplum Temiz Çevre" sloganıyla başlattıkları proje kapsamında üçüncü kez çöp toplama etkinliği düzenlediklerini söyledi.

İlçede temizlik seferberliği başlattıklarını belirten Özay, "Döngüsel Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi modeli çerçevesinde kaynakların verimli kullanılması, atıkların kontrol altına alınması ve gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılabilmesi amacıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde 'sıfır atık' projesi kapsamında bu etkinliği düzenledik. İlçemizde çevre temizliği hususunda sosyal sorumluluğun önemini ve bu konudaki farkındalığı artırmayı hedefliyoruz." dedi.

Çöp toplama etkinliklerine devam edeceklerini belirten Özay, programa katılanlara teşekkür etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İnebolu'da 'Temiz Toplum Temiz Çevre' kampanyası - Son Dakika


Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim