Irak sınırında sürü halinde dağ keçileri görüntülendi - Son Dakika

Irak sınırında sürü halinde dağ keçileri görüntülendi

27.06.2022 09:08

Irak sınırında sürü halinde dağ keçileri görüntülendiHAKKARİ Hakkari'nin Çukurca ilçesinin Irak sınırında bulunan Işıklı bölgesinde sürü halinde dağ keçileri görüntülendi.

Irak sınırında sürü halinde dağ keçileri görüntülendi

HAKKARİ Hakkari'nin Çukurca ilçesinin Irak sınırında bulunan Işıklı bölgesinde sürü halinde dağ keçileri görüntülendi.

Seyir halinde olan bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen sürü halindeki dağ keçileri, bölgedeki popülasyonun da arttığını gösteriyor. Konuyla ilgili bilgi veren Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, "Bölgedeki yabani hayvanların avlanmasının yasaklanmasıyla birlikte son zamanlarda yabani hayvanların popülasyonunun artmasına neden oldu. Bu bizim bölge için çok güzel bir gelişme. Çukurca Belediyesi olarak kış aylarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile ortaklaşa yabani hayvanları için yem bırakıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı yasak avlanmaya karşı duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

YORUMLAR
500
'Saklı cennet' Kaval Şelalesi'ne yoğun ilgi 'Saklı cennet' Kaval Şelalesi'ne yoğun ilgi Tilkiyi elleriyle besleyip su verdi Tilkiyi elleriyle besleyip su verdi Bakan Çavuşoğlu: '(Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları) Suriye'nin ve Irak'ın toprak bütünlüğü bakımından bu operasyonların bir önemi var. Biz bunu... Bakan Çavuşoğlu: '(Türkiye'nin sınır ötesi operasyonları) Suriye'nin ve Irak'ın toprak bütünlüğü bakımından bu operasyonların bir önemi var. Biz bunu...
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Irak sınırında sürü halinde dağ keçileri görüntülendi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement