Son dakika: ABD'nin Taci Askeri Üssü'ne füze saldırısı düzenlendi - Son Dakika

Son dakika: ABD'nin Taci Askeri Üssü'ne füze saldırısı düzenlendi

5 gün önce

Son dakika: ABD'nin Irak'ın başkenti Bağdat kuzeyindeki Camp Taci Askeri Üssü'ne şiddetli bir roket saldırısı düzenlendi. 5 füzenin isabet ettiği askeri üste can kaybının olmadığı açıklandı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ın kuzeyinde ABD askerlerinin bulunduğu el-Taci askeri üssüne roketli saldırı gerçekleştirildi. Irak güvenlik güçleri kaynakları, el-Taci askeri üssüne 5 katyuşa roketi düştüğünü belirtti.

ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, ABD'li askerlerin kaldığı Taci Askeri Üssü'nün katyuşa füzesiyle hedef alındığı belirtildi. Açıklamada, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

Pentagon Medya Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, füzelerin Taci Asker Üssü'nün 2 kilometre uzağına düştüğü ve hiçbir ABD'linin saldırıda zarar görmediği belirtildi. Irak'ta bir süredir güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarılan ABD askerlerinin bulunduğu üslerde bu tedbirler sürdürülüyor.

Taci Askeri Üssü

Son dakika: ABD'nin Taci Askeri Üssü'ne füze saldırısı düzenlendi
Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir?

Taci nedir? Taji Askeri Üssü nerede? ABD'nin Irak'taki üsleri

Haber Yayın Tarihi: 14.01.2020 09:40 Son Dakika

Merkel: Libya'daki krizin çözümü askeri olmayacak
Kar görmek için yaylaya giden 200 kişi dönüş yolunda mahsur kaldı Meteoroloji'den peş peşe uyarılar! Önümüzdeki hafta kar yağışı etkili olacak Parkta eşini vurdu, polis ve sağlık ekibi gelinceye kadar başında bekledi

Son Dakika Haberleri