İran'dan Türkiye'ye 'uludere' Kınaması - Son Dakika
Güncel

İran'dan Türkiye'ye 'uludere' Kınaması

İran\'dan Türkiye\'ye \'uludere\' Kınaması

İran Meclisi'ndeki 'Kürt Milletvekilleri Fraksiyonu' Başkanı İkbal Muhammedi, 35 kişinin hayatını kaybettiği Uludere'deki olaydan dolayı Türkiye'yi kınayarak, Ankara'yı kendi halkını öldürmekle suçladı.

02.01.2012 12:28
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

İran Meclisi'ndeki 'Kürt Milletvekilleri Fraksiyonu' Başkanı İkbal Muhammedi, 35 kişinin hayatını kaybettiği Uludere'deki olaydan dolayı Türkiye'yi kınayarak, Ankara'yı kendi halkını öldürmekle suçladı.

İran'ın yarı resmi ajansı Mehr'e konuşan Muhammedi, Türkiye'nin 'Göstermelik olarak, uluslararası arenada diğer ülke halklarının haklarını savunduğunu' söylediğini öne sürererken, "Kendi ülkesindeki savunmasız halka saldırıp onlara katliam yapmaktadır" dedi.

Uluslararası kuruluşların olaya müdahil olarak konuyu incelemesini isteyen İkbal Muhammedil, "İran Meclisi'ndeki Kürt milletvekilleri olarak Ankara'ya mektup göndererek sorumlular hakkında gereken işlemin yapılmasını isteyeceğiz" dedi. İranlı milletvekili, "cinayet" ve "insanlık dışı" olarak değerlendirdiği olay için ölenlerin ailelerine başsağlığı mesajı göndereceklerini ekledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İran'dan Türkiye'ye 'uludere' Kınaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • THY, Melbourne'ye ilk uçuşunu gerçekleştirdi
  19:29 THY, Melbourne'ye ilk uçuşunu gerçekleştirdi

  Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı'ndan Singapur aktarmalı olarak Avustralya'nın Melbourne şehrine ilk uçuşunu gerçekleştirdi. THY tarafından yapılan bu uçuş, 6. kıtaya gerçekleştirilen ilk sefer olma özelliği taşıyor. Uçakta bulunan yolculara lokum ikram edildi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat, Avustralya'nın nüfusu ve kişi başı milli geliri hakkında bilgi vererek, turizmin artacağına inandıklarını belirtti. Bolat ayrıca, Sidney'e de uçuşlarının yakında başlayabileceğini ifade etti. İlk uçuş dolayısıyla Türkiye, Avustralya ve THY tebrik edildi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Siyonist Hristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli
  19:28 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Siyonist Hristiyanlar, Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Siyonist Hristiyanların Siyonist Yahudilerden daha tehlikeli olduğunu belirtti. Erbaş, Siyonist Hristiyanların dünyada sayısının 500 milyon olduğunu ve Amerika'yı idare ettiklerini söyledi. Ayrıca, ihtida hareketlerinin arttığını ve Gazze'deki katliamın insanların Müslüman olmasına sebep olduğunu ifade etti.

 • HÜDA-PAR'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Medya Mensuplarıyla Buluştu
  19:27 HÜDA-PAR'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Medya Mensuplarıyla Buluştu

  HÜDA-PAR'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında medya mensuplarına bilgi verdi. Dinç, Diyarbakır'ı modern, adil ve sürdürülebilir bir kent haline getirmek için şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışı benimsediklerini ifade etti.

 • Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi bahçesindeki kafeteryada silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı
  19:24 Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi bahçesindeki kafeteryada silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı

  Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi bahçesindeki kafeteryada yaşanan silahlı saldırı olayıyla ilgili açıklama yaptı. Olayda 7 kişi yaralanırken, şüpheli şahısların yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • Salıpazarı'nda Doğal Gaz Verilmeye Başlandı
  19:24 Salıpazarı'nda Doğal Gaz Verilmeye Başlandı

  Salıpazarı ilçesinde ağustos ayında başlayan doğal gaz altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ilk gaz, Bereket Mahallesi Çarşamba Caddesi üzerinde bulunan bir apartmana verildi. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Aksa Doğalgaz Şube Şefi Oğuzcan Deniz ilk ocağı yakarak doğalgazı faaliyete geçirdi. İlerleyen günlerde çalışmalar devam ettikçe doğal gaz kullanımının artacağını belirten Akgül, sonbahardan sonra ilçenin tamamının doğal gaza kavuşmasını hedeflediklerini dile getirdi. Apartman sakini Mehmet Aydın da doğal gazın hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  19:24 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Gazze Temas Grubu" başlıklı panelde, bölgede artan istikrarsızlık ve yayılma riskine vurgu yapılırken, Gazze'deki Filistinlilere insani yardımların ulaşması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

 • Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde orman yollarının yapımı devam ediyor
  19:24 Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde orman yollarının yapımı devam ediyor

  Kıbrıscık Orman İşletme Müdürlüğü'nün 2024 yılı programında yer alan orman yollarının yapım işi çalışmaları sürüyor. Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Kemal Yıldız, Çökeren Orman İşletme Şefliği'ndeki yeni yol faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Yıldız, orman yollarının yangınlara müdahale, gençleştirme ve yeni orman oluşturma konularında büyük önem taşıdığını belirtti.

 • Sinop'un Durağan ilçesinde organ bağışı farkındalık eğitimi verildi
  19:23 Sinop'un Durağan ilçesinde organ bağışı farkındalık eğitimi verildi

  Sinop'un Durağan ilçesinde kaymakamlık personeline organ bağışı farkındalık eğitimi verildi. Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Fahri Altaş, Türkiye'nin organ naklinde dünyada 5. sırada olduğunu belirtti. İlçe müftüsü Ali Mustafa Yıldırım ise katılımcılara organ naklinin dini yönüyle ilgili bilgiler verdi.

 • Çanakkale'de tarlaya uçan otomobilde 2 kişi yaralandı
  19:22 Çanakkale'de tarlaya uçan otomobilde 2 kişi yaralandı

  Çanakkale'nin Çan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, kontrolden çıkan bir otomobil tarlaya uçarak takla attı. Kazada sürücü ve eşi yaralandı. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Jandarma, kazayla ilgili inceleme başlattı.

 • Bursa'da Aranan 3 Hükümlü Yakalandı
  19:22 Bursa'da Aranan 3 Hükümlü Yakalandı

  Bursa Osmangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, arama kararı bulunan 3 kişiyi yakaladı. Yakalanan hükümlüler, hırsızlık, uyuşturucu madde ticareti ve bulundurma suçlarından dolayı cezaevine teslim edildi.


Advertisement