İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz - Son Dakika

İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz

27.01.2021 20:21

İran, İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin, Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracağı tehdidinde bulundu.

İran devlet televizyonuna göre, Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi'nin saldırı tehditlerine cevap verdi.

"BİZE SALDIRMAK İÇİN HAZIRLADIKLARI FÜZE ÜSLERİNİ DE VURURUZ"

İsrail'in tehditlerini "psikolojik savaş" veya "yanılgı" olarak değerlendirdiklerini ifade eden Şikarçi, "Onların en küçük hatasında hem İran'a saldırı için hazırladıkları füze üslerini vururuz hem de mümkün olan en kısa sürede Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz" dedi.

"NÜKLEER SİLAH ÜRETMEK GİBİ BİR KATEGORİMİZ YOK"

İran'ın nükleer programının tamamen barışçıl olduğunu söyleyen Şikarçi, "Bunu siyonist rejim için değil tüm dünya için söylüyoruz. Hem Ayetullah Ali Hamaney'in fetvasında hem de İran'ın savunma doktrininde nükleer silah üretmek, edinmek ya da kullanmak diye bir kategorimiz bulunmuyor" diye konuştu. Şikarçi, "İran'ı ve topraklarını etkin bir şekilde savunacak güce sahibiz." ifadesini kullandı.

GENELKURMAY BAŞKANI ORDUYA TALİMAT VERMİŞTİ

İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi, dün bir konferansta yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlaması talimatı verdiğini duyurmuştu.

İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya İran, nükleer tesislerine saldırı tehdidinde bulunan İsrail'i uyardı: Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (7)
  • Bilir Kişi: İran hep böyleydi. İran yönetimi asıl kimlerin elinde onu çözmek lazım. Her defasında Amerika şunu yaparsa şöyle yaparız, İsrail şunu yaparsa şöyle yaparız. Siyaset işte budur. Halkının gözünü boyamak. Yakında sende bize doğru yaklaşacaksın Eyyy İran merak etme... O coğrafya komple gelip biat edecek Türkiye'ye. Bunu da unutmayın. Cevap Yaz 6 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son dakika! Merkez Bankası'ndan rezerv açıklaması: Ilımlı toparlanma başladı Öldü sanılıp morga kaldırılan adam, otopsi yapılırken uyandı Kenan İmirzalıoğlu, Kurtlar Vadisi Kaos'a yeşil ışık yaktı Sakarya'da yaklaşık 320 kişi CHP'den istifa etti Yunanistan'daki 6.2'lik depremin ardından İzmir'de deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Babasının "Rabbime kurban ettim" diyerek boğazını kestiği çocuğun sağlığı iyiye gidiyor Müdürünün tacizine uğrayan genç kadın soluğu savcılıkta aldı: Sık sık arıyor, "İki tane karım var zevk alamıyorum" diyor 5 turisti bıçaklayıp, 1 vatandaşın boğazını kesen saldırgan: Birinin Türk olduğunu bilmiyordum