Son Dakika Haberleri: Filistinli Ayşe Kanser Tedavisi Gördüğü Hastanede Hayata Gözlerini Yumdu

Filistinli Ayşe Kanser Tedavisi Gördüğü Hastanede Hayata Gözlerini Yumdu

2 ay önce

İsrail'in ailesine refakatçi izni vermediği beyin kanseri olan 5 yaşındaki Filistinli Ayşe El Lulu, Kudüs'te tek başına kanser tedavisi gördükten sonra sevk edildiği Gazze'deki hastanede hayata gözlerini yumdu.

Beyin kanseri olan 5 yaşındaki Filistinli Ayşe El Lulu, Kudüs'te tek başına kanser tedavisi gördükten sonra sevk edildiği Gazze'deki hastanede hayata gözlerini yumdu. İsrail'in ailesine refakatçi izni vermediği için tek başına hastanede yaşam mücadelesi veren ve bu mücadeleyi kaybeden talihsiz çocuğun dramı yürekleri burktu.

İSRAİL AİLESİNE REFAKAT İZNİ VERMEDİ

Tedavi için Kudüs'e gönderilen ancak İsrail'in ailesine refakatçi izni vermediği 5 yaşındaki Filistinli Ayşe El Lulu, Cuma günü hayatını kaybetti. Beyin kanseri olan Ayşe'nin ailesinin tüm çırpınışlarına rağmen İsrail güçleri anne dahil hiçbir aile üyesine refakatçi izni vermemiş ve Ayşe'yi ameliyat olması için bir hemşire eşliğinde tek başına ambulansla Kudüs'e göndermişti.

TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Ailesinden uzakta tek başına ağır bir beyin ameliyatı geçiren küçük Ayşe, ameliyattan sonra durumunun kritik olması nedeniyle Gazze'deki bir hastaneye sevk edilmişti. Ailenin verdiği bilgiye göre küçük kız birkaç gün sonra Gazze'deki hastanede hayatını kaybetti.

FİLİSTİN SAĞLIK BAKANI: AYŞE HASTALIKLA TEK BAŞINA MÜCADELE ETTİ

Filistin Sağlık Bakanı Mai Alkaila, yaşanan trajediye ilişkin sert açıklamalarda bulundu. Alkaila, yaşananların İsrail zulmünün ve Filistinlilerin çektiği acının bir yansıması olduğunu söyledi. Alkaila, "Ayşe hastalıkla tek başına mücadele etmek zorunda kaldı. Küçük bir çocuk, tedavi süresince sevgi ve psikolojik destek sağlaması için annesi, babası veya erkek kardeşi yanında olmadan İsrail kontrol noktalarında nasıl tek başına yolculuk edebilir?" diyerek İsrail zulmüne tepki gösterdi.

Filistinli Ayşe Kanser Tedavisi Gördüğü Hastanede Hayata Gözlerini Yumdu
Haber Yayın Tarihi : 19.05.2019 01:28 Kaynak: İHA

YORUMLAR


Şanlıurfa'da sıcak havayla birlikte yılan kapanı satışları arttı Hırsızlık zanlısı kadın böyle isyan etti: 4 senedir parmağıma alyans takamayanlar kelepçe taktırdı Tekneye bağlı paraşütle 50 metreden denize düşen Filistinli turist öldü