İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı - Son Dakika

İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı

12.03.2019 10:18

İsrailli oyuncu Gal Gadot, Başbakan Netanyahu'nun, "Bu ülke sadece Yahudilerin anavatanıdır" sözlerine tepki göstererek Tevrat'ın 10 emrine atıf yaptı.

Wonder Woman filmindeki kadın kahraman rolüyle ünlenen oyuncu Gal Gadot, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun, "Bu ülke sadece Yahudilerin anavatanıdır" sözlerine tepki göstererek "Bu sağcı-solcu, Arap ya da Yahudi, laik ya da dindar olma meselesi değil. Komşunu sev" dedi.

Gal Gadot, Instagram hesabından İsrail Başbakanı Netanyahu'ya tepki gösterdi.

"KOMŞUNU SEV"

Gadot, "Bu sağcı-solcu, Arap ya da Yahudi, laik ya da dindar olma meselesi değil. Diyalog, barış için diyalog, birbirimize hoşgörü meselesi. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak için umudu yeşertmek ve aydınlatmak bizim sorumluluğumuz'' mesajını paylaştı.

Gal Gadot, ''Komşunu sev'' yazarak Tevrat'ın 10 emrine de atıf yaptı.

Gal Gadot

NE OLMUŞTU?

Hafta sonunda Gadot'nun da arkadaşı olan aktör Rotem Sala nüfusun yüzde 20'sini oluşturan İsrailli Araplar'ın haklarını savunmuştu. Bunun üzerine Netanyahu, ''Aklı biraz karışmış olan halka'' seslendiğini belirterek Instagram'da ''İsrail tüm vatandaşları için bir devlet değildir. Geçirdiğimiz ulus devlet yasasına göre İsrail, Yahudi halkının devletidir ve sadece onlara aittir'' mesajını paylaşmıştı.

İsrail'de 2018'in Temmuz ayında kabul etiği ulus devlet yasasında, "Ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudiler'e aittir, İsrail bir Yahudi devletidir, İsrail dünyadaki tüm Yahudiler'in tarihi anavatanıdır'' ifadeleri yer aldı ve daha önce resmi dil olan Arapça özel statülü dil seviyesine düşürüldü. Yasaya göre ülkenin tek resmi dili ise İbranice.

Netayahu'nun Instagram'da 556 bin, Gal Gadot'nun 28 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu
İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı

Son Dakika Dünya İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Belediye Başkanı acı gerçeği şehir hoparlöründen duyurdu: Hastaneler doldu, yoğun bakımlar yetmiyor Caner Erkin, Rıdvan Dilmen'i geçerek milli takımda en çok asist yapan 7. oyuncu oldu "Ekmek yoksa pasta yesinler" sözüyle hafızalara kazınan Kraliçe Marie Antoinette'in ayakkabısı rekor fiyata satıldı Miss Uganda yarışmasına katılan yarışmacılardan 100 dolar almışlar Serenay Sarıkaya, Kerem Bürsin ile barıştıkları iddialarına cevap verdi Jigolo sitesi kuran dolandırıcılar midyeciyi kandırarak çeteye sokmuş: Uluslararası gizli serviste çalıştığını söyledi Favori olarak gösterilen yarışmacı, MasterChef Türkiye'ye veda etti Yaşlı adam tedavi gördüğü bakım merkezinde ölü bulundu