İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı - Son Dakika

İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı

12.03.2019 10:18

İsrailli oyuncu Gal Gadot, Başbakan Netanyahu'nun, "Bu ülke sadece Yahudilerin anavatanıdır" sözlerine tepki göstererek Tevrat'ın 10 emrine atıf yaptı.

Wonder Woman filmindeki kadın kahraman rolüyle ünlenen oyuncu Gal Gadot, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun, "Bu ülke sadece Yahudilerin anavatanıdır" sözlerine tepki göstererek "Bu sağcı-solcu, Arap ya da Yahudi, laik ya da dindar olma meselesi değil. Komşunu sev" dedi.

Gal Gadot, Instagram hesabından İsrail Başbakanı Netanyahu'ya tepki gösterdi.

"KOMŞUNU SEV"

Gadot, "Bu sağcı-solcu, Arap ya da Yahudi, laik ya da dindar olma meselesi değil. Diyalog, barış için diyalog, birbirimize hoşgörü meselesi. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sağlamak için umudu yeşertmek ve aydınlatmak bizim sorumluluğumuz'' mesajını paylaştı.

Gal Gadot, ''Komşunu sev'' yazarak Tevrat'ın 10 emrine de atıf yaptı.

Gal Gadot

NE OLMUŞTU?

Hafta sonunda Gadot'nun da arkadaşı olan aktör Rotem Sala nüfusun yüzde 20'sini oluşturan İsrailli Araplar'ın haklarını savunmuştu. Bunun üzerine Netanyahu, ''Aklı biraz karışmış olan halka'' seslendiğini belirterek Instagram'da ''İsrail tüm vatandaşları için bir devlet değildir. Geçirdiğimiz ulus devlet yasasına göre İsrail, Yahudi halkının devletidir ve sadece onlara aittir'' mesajını paylaşmıştı.

İsrail'de 2018'in Temmuz ayında kabul etiği ulus devlet yasasında, "Ülkede kendi kaderini tayin etme hakkı sadece Yahudiler'e aittir, İsrail bir Yahudi devletidir, İsrail dünyadaki tüm Yahudiler'in tarihi anavatanıdır'' ifadeleri yer aldı ve daha önce resmi dil olan Arapça özel statülü dil seviyesine düşürüldü. Yasaya göre ülkenin tek resmi dili ise İbranice.

Netayahu'nun Instagram'da 556 bin, Gal Gadot'nun 28 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu
İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı

Son Dakika Dünya İsrailli Oyuncudan, Netanyahu'ya Tepki! Tevrat'ın 10 Emrini Hatırlattı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (13)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı