Son Dakika Haberleri: İtalya, Dünya Kupasına Gidemeyerek 1 Milyar Euro Kaybetti

İtalya, Dünya Kupasına Gidemeyerek 1 Milyar Euro Kaybetti

6 gün önce

İtalya Futbol Federasyonunun eski başkanı Carraro, İtalya'nın Dünya Kupası'na katılamamasının bedelinin ülke ekonomisi için 1 milyar euro civarında bir zarara neden olduğunu söyledi.

İtalya Milli Takımı'nın  2018 Dünya Kupası'na katılma hakkını kaçırmasının sarsıntıları devam ederken ülke ekonomisi de bu başarısız sonuçtan payını aldı.

İtalya  Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Franco Carraro,  İtalya'nın Dünya Kupası'na katılamamasının bedelinin ülke ekonomisi için 1 milyar euro civarında bir zarara neden olduğunu dile getirdi.

FİNALLERE İSVEÇ GİTTİ

2018 Dünya Kupası Play-Off elemeleri ilk maçında  İsveç'e 1-0 yenilen  İtalya, San Siro'daki rövanş mücadelesini 0-0 beraberlikle tamamladı ve Dünya Kupası biletini  İsveç'e kaptırdı.

1958 yılından beri ilk kez Dünya Kupası'na katılamayacak olan  İtalya'da büyük öfke hakim. Teknik direktör Gian Piero Ventura maç sonrası istifasını verirken  İtalya futbolunda büyük değişimler yaşanması bekleniyor.

TAVECCHIO GÖREVDE KALABİLİR

İtalya  Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Taveccchio hakkında açıklama yapan Carraro, "Tavecchio 48 saat süre istedi. Aynaya bakmak ve durumunu değerlendirmek zorunda. Eğer psikolojik ve çevresel koşulları iyi değerlendirebilecekse görevinde kalmalı" ifadelerini kullandı.

(Skor)

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!

YORUMLAR (1)

Zlatan'ı Tahtından İndirdi Türkiye, 2023 Dünya Basketbol Şampiyonası Adaylığını Geri Çekti
UEFA'nın Aboubakar'ı Tanımadığı Ortaya Çıktı Trabzonspor'da Sosa En Az 2 Hafta Yok