İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon - Son Dakika

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon

02.01.2012 17:47
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon, System.String[]

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "AKP'nin tüm ülkede uyguladığı bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor" dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "AKP'nin tüm ülkede uyguladığı bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor" dedi.

Bayır, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'yi siyaseten yıkıp bölemeyenlerin kendi iktidarlarının sağladığı imkanları siyasete alet etmeye çalıştığını iddia etti.

Bayır açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Suçsuz insanlar işlerini dürüstçe yapmaya çalışan insanlar, düzenlenen operasyonlarla tutuklanmış ancak hüküm giymemişlerdir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu bu operasyonların başladığı günden bu tarafa adli makamlara seslenmiş ve arkadaşlarının suçsuz olduğunu, bunu her yerde savunacağını ve kendisinin de çağrılmasını dinlenmesini istemiştir. Bu bağlamda her ne kadar geç olsa da kendisine adli makamlardan gelen daveti yerine getirerek, savcının sorularına cevap vermiş ve tüm gerçekleri ilgili makamlarla paylaşmıştır. Aziz Kocaoğlu İzmirlilerin gönlünde dürüst başkan olarak yer etmiştir, veremeyeceği hesabı olmadığını her fırsatta dillendirmiş ve bu sözünü de yerine getirmiştir.

Özellikle Büyükşehir Belediyesine düzenlenen operasyonların ardından, büyük bir iştahla ve nezaketsizce belediye ve Aziz Kocaoğlu üzerinden CHP'ye saldırıyorlar. AKP'nin tüm ülkede uyguladığı, bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor. Çünkü kafalarındaki Türkiye resmini oluşturmaları için en büyük engel İzmir ve İzmirliler."

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Real Madrid deplasmanda Barcelona'yı 3-1 mağlup etti Galatasaray, müthiş bir golle bir kez daha öne geçti Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Almanya'da Türk iş insanına polis şiddeti! İşçilerin önünde yere yatırılarak darbedildi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı