İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon - Son Dakika

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon

02.01.2012 17:47
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon, System.String[]

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "AKP'nin tüm ülkede uyguladığı bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor" dedi.

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "AKP'nin tüm ülkede uyguladığı bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor" dedi.

Bayır, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'yi siyaseten yıkıp bölemeyenlerin kendi iktidarlarının sağladığı imkanları siyasete alet etmeye çalıştığını iddia etti.

Bayır açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Suçsuz insanlar işlerini dürüstçe yapmaya çalışan insanlar, düzenlenen operasyonlarla tutuklanmış ancak hüküm giymemişlerdir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu bu operasyonların başladığı günden bu tarafa adli makamlara seslenmiş ve arkadaşlarının suçsuz olduğunu, bunu her yerde savunacağını ve kendisinin de çağrılmasını dinlenmesini istemiştir. Bu bağlamda her ne kadar geç olsa da kendisine adli makamlardan gelen daveti yerine getirerek, savcının sorularına cevap vermiş ve tüm gerçekleri ilgili makamlarla paylaşmıştır. Aziz Kocaoğlu İzmirlilerin gönlünde dürüst başkan olarak yer etmiştir, veremeyeceği hesabı olmadığını her fırsatta dillendirmiş ve bu sözünü de yerine getirmiştir.

Özellikle Büyükşehir Belediyesine düzenlenen operasyonların ardından, büyük bir iştahla ve nezaketsizce belediye ve Aziz Kocaoğlu üzerinden CHP'ye saldırıyorlar. AKP'nin tüm ülkede uyguladığı, bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor. Çünkü kafalarındaki Türkiye resmini oluşturmaları için en büyük engel İzmir ve İzmirliler."

- İZMİR

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı Amerika'da gündem Trump ailesi! Şimdi de Ivanka'nın tuvalet zulmü olay oldu