Son Dakika Haberleri: İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon

8 yıl önce

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak, "AKP'nin tüm ülkede uyguladığı bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne Yönelik Operasyon, System.String[]
CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyonlarla ilgili olarak, " AKP'nin tüm ülkede uyguladığı bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor" dedi.

Bayır, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'yi siyaseten yıkıp bölemeyenlerin kendi iktidarlarının sağladığı imkanları siyasete alet etmeye çalıştığını iddia etti.

Bayır açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Suçsuz insanlar işlerini dürüstçe yapmaya çalışan insanlar, düzenlenen operasyonlarla tutuklanmış ancak hüküm giymemişlerdir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu bu operasyonların başladığı günden bu tarafa adli makamlara seslenmiş ve arkadaşlarının suçsuz olduğunu, bunu her yerde savunacağını ve kendisinin de çağrılmasını dinlenmesini istemiştir. Bu bağlamda her ne kadar geç olsa da kendisine adli makamlardan gelen daveti yerine getirerek, savcının sorularına cevap vermiş ve tüm gerçekleri ilgili makamlarla paylaşmıştır. Aziz Kocaoğlu İzmirlilerin gönlünde dürüst başkan olarak yer etmiştir, veremeyeceği hesabı olmadığını her fırsatta dillendirmiş ve bu sözünü de yerine getirmiştir.

Özellikle Büyükşehir Belediyesine düzenlenen operasyonların ardından, büyük bir iştahla ve nezaketsizce belediye ve Aziz Kocaoğlu üzerinden CHP'ye saldırıyorlar. AKP'nin tüm ülkede uyguladığı, bizden olanlar-olmayanlar politikası en fazla İzmir'de yaşanıyor. Çünkü kafalarındaki Türkiye resmini oluşturmaları için en büyük engel İzmir ve İzmirliler."

- İZMİRTürkiye'de İlk Yüz Nakli Yapılan Hastayı Gören, Şaşıp Kalıyor Çankırı'da Bulunan 5 Bin Yıllık Mağara, Türkiye'nin 400 Yıllık İhtiyacını Karşılayacak Rezerve Sahip

16 Yaşındaki Kız "Gitmek İstemiyorum" Dese de İcra Memurları Zorla Anneyle Görüştürdü