KADIKÖY'DEKİ VAHŞİ CİNAYET DAVASI'NDA KARAR 2 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI - Son Dakika
Güncel

KADIKÖY'DEKİ VAHŞİ CİNAYET DAVASI'NDA KARAR 2 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI

KADIKÖY'de çöp konteynerinde bulunan iki bacakla ortaya çıkan vahşi cinayete ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı.

15.04.2021 11:05  Güncelleme: 13:12
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

KADIKÖY'de çöp konteynerinde bulunan iki bacakla ortaya çıkan vahşi cinayete ilişkin 2'si tutuklu 4 sanığın yargılandığı dava karara bağlandı. Öz amcası Rıfat Rıza Öztürk'ü silahla ateş ederek öldüren, bıçakla parçalara ayıran ve farklı yerlere atan tutuklu sanık Fahrettin Öztürk ile Öztürk'e cesedi parçalamakta yardım ettiği iddia edilen Ferhat Yılmaz Nitelikli kasten öldürme suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz 2 sanığa da Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçundan 4'er yıl hapis cezası verildi.

Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz ve avukatları hazır bulundu. Müştekiler de duruşmaya katıldı.

BU ANLATILABİLECEK BİR ACI DEĞİL

Duruşmada maktul Rıfat Rıza Öztürk'ün eşi Meryem Öztürk sanıkların idam edilmesini istediğini belirtti. Maktulün kızı Gamze Vasfiye Öztürk, Daha önce sanık Ferhat Yılmaz 2 yıldır tutuklu olduğunu söylemişti, benim babam 2 yıl önce öldürüldü. Bu anlatılabilecek bir acı değil. Ailem çok mutsuz yiyip içemiyoruz, hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. Bir babanın gölgesinin yerini hiçbir şey tutmuyor. Babamın parçalanmış cesedinin fotoğraflarını gördüğümden beri psikolojik sorunlar yaşıyorum. Kardeşim de psikolojik sorunlar yaşamaya başladı. İşimi kaybettim, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum, cezalarında indirim yapılmasın dedi.

BEN BABAMIN KOLSUZ CESEDİNİ GÖMMEK ZORUNDA KALDIM

Maktulün oğlu Ahmet İhsan Öztürk ise, Bu adamlar benim ailemin bütün mutluluğunu ellerinden aldılar. Benim gençliğimi de elimden aldılar. Ben babamın kolsuz cesedini gömmek zorunda kaldım. En ağır şekilde cezalandırılsınlar istiyorum şeklinde konuştu.

SANIK YILMAZ OLAYDAN SONRA GÜVENLİK GÜÇLERİNE OLAYI ANLATMADIĞIM İÇİN PİŞMANIM

Sanık Fahrettin Öztürk'ün amcası Rıfat Rıza Öztürk'ü öldürdüğü silahı temin ettiği ve cesedi parçalamakta yardım ettiği iddia edilen sanık Ferhat Yılmaz, Ben hayatım boyunca mütalaada bahsedilen yere daha önce hiç gitmedim. Bu konuyla ilgili herhangi bir kanıt yoktur. Cinayetin işlendiği yer Fahrettin'in uzun yıllardır çalıştığı bir iş yeridir. Benim bilmediğim bir yeri keşif yapmam da mantık dışıdır. Ben olay yerine telefonuma gönderilen konum bilgisiyle gittim eğer keşif yapmış olsaydım, elimle koymuş gibi bulurdum. 26 aydır tutukluyum ailemle mağdur durumdayım. Olaydan sonra güvenlik güçlerine olayı anlatmadığım için pişmanım diye konuştu.

KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Fahrettin Öztürk ve cesedi parçalamakta yardım ettiği iddia edilen Ferhat Yılmaz'ı tasarlayarak suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak suretiyle Nitelikli kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırılmalarına karar verdi. Ayrıca sanık Öztürk ve Yılmaz'a Ruhsatsız silah taşıma suçundan 2'şer yıl hapis cezasına çarptırılmasına da hükmeden mahkeme heyeti diğer tutuksuz sanıklar Fatih Demir ve Turgut Kundakçı'yı Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçundan 4'er yıl hapis ile cezalandırılmalarına karar verdi.

İDDİANAME

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre, olay 26 Şubat 2019 tarihinde Başakşehir'de işlendi. Fahrettin Öztürk, Ferhat Yılmaz'dan temin ettiği silah ile iş yerinin banyo kısmında abdest alan amcası Rıfat Rıza Öztürk'e silahla ateş etti. Amca Rıfat Rıza Öztürk yere düştü. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, ölümünden emin olamadıkları Rıfat Rıza Öztürk'ün bıçakla boğazını kesti. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, gerçekleştirdikleri öldürme eyleminin delillerini gizlemek amacıyla Rıfat Rıza Öztürk'ün kafasını bedeninden, kollarını dirseklerinden, bacaklarını da diz kapağından olmak üzere vücudundan ayırdı. Rıfat Rıza Öztürk'e ait cesedi parçalara ayıran Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, ceset parçalarını valize ve poşete koydu, araca yükledi. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz ile Yavuz Selim Köprüsü'nü geçerek, viyadük üzerinde durdu, maktulün vücut parçalarını valizden çıkartarak viyadükten aşağıya attı. Ferhat Yılmaz, Fahrettin Öztürk ile lokale gitti. Lokalde bulunan Fatih Demir ve Turgut Kundakçı yaşanan olayı Ferhat Yılmaz ve Fahrettin Öztürk'ten öğrendi. Suç delillerini gizleme eylemine Fatih Demir ve Turgut Kundakçı iştirak etti. 4 sanık, maktulün cesedine ait kollar, bacak ve kafa kısmı ile kıyafetlerini ayrı ayrı poşetledi ve araca yükledi. Araca binen 4 sanık, buradan ayrılarak ayak parçalarının bulunduğu poşeti Kadıköy'de, diğer parçaları da farklı bir çöp konteynerine attı. İddianamede Fahrettin Öztürk (32) ile Ferhat Yılmaz'ın (37) Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme, Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme ve Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanuna muhalefet suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1,5 yıldan 8'er yıla kadar hapisleri talep edilirken, sanık Fatih Demir (29) ve Turgut Kundakçı'nın (26) Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme suçundan 6 aydan 5'er yıla kadar hapisleri isteniyordu.

KADIKÖY\'DEKİ VAHŞİ CİNAYET DAVASI\'NDA KARAR 2 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KADIKÖY'DEKİ VAHŞİ CİNAYET DAVASI'NDA KARAR 2 SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: Bu 3 puanla birlikte en azından galibiyete alışkanlık yapacak bir başlangıç yaptık
  20:29 Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman: Bu 3 puanla birlikte en azından galibiyete alışkanlık yapacak bir başlangıç yaptık

  Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fatih Karagümrük maçı sonrası yaptığı açıklamada, takımın galibiyete alışkanlık kazanmaya başladığını belirtti. Karaman, oyuncularının takım disiplini ve pozisyon disipliniyle iyi bir performans sergilediğini ve Adana Demirspor taraftarını iyi temsil ettiklerini söyledi. Ayrıca, takımın daha fazla çalışması gerektiğini vurgulayan Karaman, ligdeki sıkışık fikstür nedeniyle hazırlanmaları gerektiğini ifade etti. Ligdeki sıralamanın çok değişken olduğunu belirten Karaman, önlerinde zorlu bir deplasman olduğunu ve takımı geliştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 • Adana'daki Özgür Apartmanı'nın yıkılması davasında müteahhit kardeşlerin tutuksuz yargılanması devam ediyor
  20:25 Adana'daki Özgür Apartmanı'nın yıkılması davasında müteahhit kardeşlerin tutuksuz yargılanması devam ediyor

  Adana'da Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Özgür Apartmanı'nın müteahhitleri Mahmut ve Murat A. hakkındaki dava devam ediyor. Duruşmada tanık ifadeleri alındı ve sanıklar suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 • Yukatel Adana Demirspor, VavaCars Fatih Karagümrük'ü 1-0 mağlup etti
  20:22 Yukatel Adana Demirspor, VavaCars Fatih Karagümrük'ü 1-0 mağlup etti

  Yukatel Adana Demirspor'un teknik direktörü Hikmet Karaman, VavaCars Fatih Karagümrük'ü 1-0 yenerek önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi. Karaman, galibiyetin camia ve sıralama açısından önemli olduğunu belirtti. Maç sırasında yaşanan olumsuzluklar için özür diledi.

 • Tokat'ın Pazar ilçesinde çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi
  20:21 Tokat'ın Pazar ilçesinde çıkan yangında ev kullanılamaz hale geldi

  Tokat'ın Pazar ilçesine bağlı Üzümören beldesinde Fahrettin Bilir'e ait iki katlı ahşap evde bilinmeyen nedenle çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çalışması sonucunda söndürüldü. Yangın sonucunda ev kullanılamaz hale gelirken, Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz da olay yerine gelerek aileye geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 • Tunca'nın annesi son yolculuğuna uğurlandı
  20:20 Tunca'nın annesi son yolculuğuna uğurlandı

  Tunca'yı zor gününde Enis Arıkan, Burak Deniz, Hande Erçel gibi dostları yalnız bırakmadı. Birand Tunca, cenazeye gelen dostları ve sevenlerinin destekleriyle acısıyla mücadele etmeye çalıştı.

 • Erol Evgin Konserinde Sanatçıdan İmaj Açıklaması
  20:19 Erol Evgin Konserinde Sanatçıdan İmaj Açıklaması

  Konyalıların yoğun ilgi gösterdiği konserde Türk pop müziğine damga vurmuş şarkılarını söyleyen Erol Evgin, bir hayranının iltifatı üzerine imaj konusuna değindi. Evgin, Mevlana'nın imaj maker olduğunu belirterek, 'ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol' dedi.

 • Anthropic, Google ve OpenAI'ye meydan okuyor: Claude 3 yapay zeka modelini tanıttı
  20:19 Anthropic, Google ve OpenAI'ye meydan okuyor: Claude 3 yapay zeka modelini tanıttı

  Google ve OpenAI arasındaki yapay zeka tabanlı sohbet botu yarışına Amazon destekli Anthropic da katıldı. Anthropic, Claude 3 adlı yapay zeka modelini tanıtarak, rakiplerini geride bıraktığını iddia etti. Claude 3, metin sohbetinin yanı sıra fotoğraf ve belge analizi gibi yeni özellikler sunuyor. Anthropic, OpenAI'nin ChatGPT'si gibi liderlerle rekabet etmeyi ve üretken yapay zeka alanında pay sahibi olmayı hedefliyor.

 • Nalan, Kadınlar Matinesi Konserinde Coşturdu
  20:19 Nalan, Kadınlar Matinesi Konserinde Coşturdu

  Kadın davetlilerin salonu hıncahınç doldurduğu konserde sevilen şarkıcı Nalan, birbirinden güzel şarkılarla konukları coşturdu. Kadın hayranlarının isteğini kırmayarak masaları dolaşan Nalan, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi. Sahne öncesi duygularını dile getiren Nalan, ilk kez bir kadınlar matinesi konserinde yer aldığını belirterek heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi.


Advertisement